Пластикові шпунти Prolock (Пролок) – являють собою полімерні шпунти трубчастого типу (є спеціальний отвір для установки внутрішніх паль), вироблені методом екструзії з характерним об’ємним профілем для комбінованого застосування спільно з металевими або дерев’яними палями, виробництва компанії Profextru , Голландія . Як дерев’яні пальи можуть використовуватися палі круглого або квадратного перерізу.
Шпунти Prolock у Європі застосовуються вже майже 20 років для будівництва причалів, огородження каналів та річок біля автомобільних та залізниць, терасування території навколо будівель та споруд, зміцнення берегів водойм та каналів, створення набережних в умовах населених пунктів.
Кожна секція шпунта Prolock оснащена замками з боків для міцного та герметичного з’єднання між собою окремих шпунтин у єдину жорстку конструкцію. Цей різновид пластикових шпунтів має два типи запатентованого поперечного перерізу – Prolock Sigma (пролока сигма) і Prolock Omega (пролока омега).
Різновиди пластикових шпунтів сигма (ліворуч) та омега (праворуч)
Відмінними рисами профілів шпунтів Сигма і Омега є кількість та відстань між порожнинами для встановлення паль, розмір (діаметр) самих отворів, а також товщина стінки шпунта та зовнішній вигляд самого профілю.
Переріз шпунтів та додаткових елементів
Профіль шпунта “Омега” застосовується для зведення високо навантажених підпірних стін.
Профіль шпунта «Сігма» ефективний для більшості випадків благоустрою територій і берегозміцнення річок, озер, а також різноманітних штучних водойм.
Окремі шпунти зазвичай виготовляються довжиною від 6 м до 12 м (можливе так само виготовлення на замовлення та меншої довжини шпунта). З’єднуються окремі шпунти за допомогою замків, які є в кожній шпунтині з обох боків. У встановленому вигляді конструкція зі шпунтів Prolock є суцільною підпірною (шпунтовою) стінкою.
Приклади використання пластикових шпунтів Prolock
Для посилення конструкції шпунтової стіни і надання їй більшої жорсткості в порожнечі шпунтів занурюють сердечник з дерева або металу, а верхній край ряду шпунтів фіксують розподільною спеціальною пластиковою рейкою, що об’єднує, при необхідності захищають дерев’яною поздовжньою балкою (для захисту від пошкодження шпунтової стінки). причалів), або використовують анкери (якорі) з натягувачами.
Елементи для жорсткості шпунтової стінки
У гідротехнічному будівництві шпунти в основному застосовують для:
- берегозміцнення;
- при влаштуванні набережних та причалів малих суден;
- створення водопереливних споруд при регулюванні водного режиму території
В екологічному будівництві шпунти виконують функцію «стіни в ґрунті», перешкоджаючи поширенню забруднених рідких стоків у прилеглі ґрунти.
У дорожньому будівництві шпунти застосовують при зведенні невеликих підпірних стін, що зміцнюють ґрунтові насипи автошляхів, а також для запобігання попаданню вологи з каналів і річок, які проходять паралельно автомобільній або залізниці.
У промисловості та цивільному будівництві шпунтові стіни Prolock будуть ефективні для стабілізації зсувних ґрунтових укосів поблизу будівель споруд та комунікацій (наприклад, магістральних трубопроводів тощо)
Приклади використання пластикових шпунтів Prolock
Переваги використання шпунтів Prolock:
- Найбільш вигідне співвідношення показників «вартість-міцність-довговічність» конструкції.
- Швидкість монтажу за умов мінімального землевідведення.
- Комбіноване використання шпунтів спільно зі сваями забезпечує високу надійність та міцність шпунтової стіни.
- Можливість регулювати міцність стіни встановлюючи по 2 або 4 палі на погонний метр конструкції, що утримує.
- Конструкція не схильна до дії корозії на відміну від металевих шпунтів.
- Ідеально застосовні у таких типах ґрунтів як пісок, глина, суглинок, торф. При влаштуванні стіни в ґрунтах із включеннями гранітних порід застосовують металевий профіль для першого проходу перед встановленням полімерного шпунта.
- Як паль допускається застосування м’яких і твердих порід дерева круглого або квадратного перерізу, а також застосовні металеві труби, що сильно знижує вартість аналогічних конструкцій з інших шпунтів.
- Шпунти системи Prolock виготовлені з дотриманням стандартів якості ISO 14001 та ISO 9001.