Застосування габіонів MGC у ландшафтному будівництві

Застосування габіонів MGC у ландшафтному будівництві

Застосування габіонів MGC у ландшафтному будівництві

Габіони MGC у ландшафтному будівництві та благоустрої територій застосовуються для:

для зміцнення схилів від водної та вітрової ерозії;
для зміцнення берегів природних чи штучних водойм, річок, морів;
для декору та створення малих архітектурних форм (МАФ).

Габіонні сітчасті вироби (ГСВ) MGC у ландшафтній архітектурі застосовуються як надійний матеріал для спорудження підпірних стін, зміцнення берегів від розмиву та зсувів. У конструктивних рішеннях враховують як геометричні параметри габіоних ящиків і матраців, а й вигляд бутового каменю, і навіть його фракція. Поширено застосування ГСВ як основи для формування різноманітних малих архітектурних форм, які декорують сад або є його акцентом.

Габіони MGC у ландшафті - фото 1  Габіони MGC у ландшафті - фото 2   Габіони MGC у ландшафті - фото 3

Габіони MGC у ландшафті

При зміцненні схилів від руйнувань, що виникли внаслідок процесу вітрової чи водної ерозії, габіонні сітчасті вироби (ГСВ) застосовують для спорудження підпірних гравітаційних стін.

Перевагами цих конструкцій у порівнянні з традиційними бетонними є:

  • природний вигляд за рахунок фактури натурального каменю, яким заповнюються габіони;
  • немає необхідності у влаштуванні застінних дренажів, оскільки вода вільно проходить крізь підпірну стінку з габіонів;
  • не треба виконувати додаткові роботи з гідроізоляції зворотної сторони підпірної стінки;
  • фасадна сторона підпірної конструкції з габіонів не потребує додаткового облицювання;
  • конструкції з габіонів є гнучкими і відповідно не руйнуються при незначних деформаціях підпірної конструкції, на відміну від бетонних жорстких підпірних стін.

Споруджені підпірні стіни з ГСВ легко вписуються в будь-який ландшафт. Вони поєднуються з різними будівлями, рослинами та матеріалами, створюючи комфорт і формують природне середовище в саду.

Підпірні стіни з габіонів MGC - фото 1  Підпірні стіни з габіонів MGC - фото 2  Підпірні стіни з габіонів MGC - фото 3

Підпірні стіни з габіонів MGC

Відомо також часте застосування габіонів як надійний захист берегів штучних і природних водойм, річок та окремих ділянок морських берегів, які піддаються розмиву або осипанню. Як основу для влаштування таких берегових ліній застосовують спеціальні габіонні матраци, або циліндричні габіони, покладені на з’єднані полотна термічно скріпленого геотекстилю.

Такі береги виглядають природньо, залишаючись при цьому функціональними та довговічними. Габіонні конструкції легко поєднуються та комбінуються з іншими типами зміцнювальних споруд.

Габіони MGC при зміцненні берегових ліній - фото 1  Габіони MGC при зміцненні берегових ліній - фото 2  Габіони MGC при зміцненні берегових ліній - фото 3
Габіони MGC при зміцненні берегових ліній

У сучасних садах (при їх проектуванні та створенні) дизайнери та архітектори використовують велику кількість різноманітних декоративних елементів, предметів та архітектурних форм. Габіони в цьому плані виявилися зручними, оскільки легко піддаються деформації, розрізанню та зшиванню в’язальним дротом. З цього матеріалу можна створити скульптури, декоративні огорожі, стіни приміщень, садові лавки та столи, бордюри тощо.

При заповненні габіонних ящиків з метою застосування їх для декору та створення малих архітектурних форм вибирають різні інертні матеріали, експериментуючи з кольором, розміром фракції та фактурою. Часто вибирають не лише камінь, а й декоративне скло, різноманітні предмети екстер’єру, дерев’яні поліна тощо.

Декоративні елементи з габіонів - фото 1  Декоративні елементи з габіонів - фото 2  Декоративні елементи з габіонів - фото 3

Декоративні елементи з габіонів

ГАБІОНИ МGC® - Габіонні сітчасті вироби (ГСВ) виробництва компанії MGС®Slovakia (Словаччина) - це коробчасті габіони (ящики), габіонові матраци та циліндричні габіони (тюфяк/мішок) з металевої сітки подвійного кручення. Для виробництва габіонів МGC® застосовується сталевий дріт діаметром 2,7 мм або 3,0 мм із щільним цинковим покриттям 260-290 г/м2 або покриттям Galfan, а також може мати додаткове покриття з ПВХ, що надає виробу більшого захисту від виникнення іржі.
Задайте питання нашим експертам!