Технологія укладання геотекстилю Typar SF у ландшафтному будівництві

Технологія вкладання геотекстилю Typar SF у ландшафтному будівництві

Технологія укладання геотекстилю Typar SF у ландшафтному будівництві


Геотекстиль Typar®SF у ландшафті може використовуватися для виконання кількох функцій, тому розглянемо технологію його вкладання у наступних варіантах використання.

Технологія вкладання для розділення – у доріжках, між різнофракційними шарами, під мульчування тощо.

Основа має бути підготовлена ​​перед початком вкладання полотен геотекстилю Typar®SF, не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром понад 70…120 мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо, для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Для кращого ущільнення нижнього шару можна використовувати ручні віброплити (вібротрамбівки).

Typar SF у конструкціях доріжок - фото 1  Typar SF у конструкціях доріжок - фото 2

Typar SF у конструкціях доріжок

Typar SF у конструкціях доріжок - фото 3

Після підготовки основи розстилається полотно геотекстилю Typar®SF відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або вищого ґрунту. Забороняється тягнути полотно з основи до місця вкладання. Рулон, або його частина, повинен бути покладений і розкочений максимально рівно і гладко, всі хвилі та складки слід вирівняти. При вкладанні геотекстилю на невелику площу він вкладається з напуском шириною не менше 20 см. При вкладанні на велику площу можна закріплювати полотна геотекстилю до основи за допомогою металевих нагелів (скоб) з кроком приблизно 1,5-2,0 м.

Розкочування геотекстилю Typar®SF може проводитися як у поздовжньому, так і в поперечному напрямках. Оскільки геотекстиль Typar®SF має однакові силові характеристики у всіх напрямках, і, якщо він використовується в якості прошарку між різнофракційними матеріалами, можливе вкладання окремих полотен як перпендикулярно так і паралельно осі основи.

Напрями розкочування полотен геотекстилю Typar SF - фото 1   Напрями розкочування полотен геотекстилю Typar SF - фото 2

Напрями розкочування полотен геотекстилю Typar SF

Для запобігання пошкодженнь полотен геотекстилю Typar®SF, забороняється проїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо по не перекритому матеріалу.

Якщо в момент вкладання необхідно висадити якусь рослину або обійти існуючу, то в матеріалі прорізаються хрестоподібні отвори звичайними ножицями або ножем, в які можна висадити рослини.

Висаджування рослин через полотно геотекстилю Typar SF - фото 1  Висаджування рослин через полотно геотекстилю Typar SF - фото 2  Висаджування рослин через полотно геотекстилю Typar SF - фото 3

Висаджування рослин через полотно геотекстилю Typar SF

Якщо площа велика і є необхідність заїзду техніки, то шар геотекстилю має бути засипаний наступним за проектом шаром конструкції (товщина цього шару має бути не менше 150 мм). Розвантаження та подальший розподіл матеріалу перекриття полотен геотекстилю виконується за схемою від себе.

Розподіл зернистого матеріалу поверх полотна геотекстилю - фото 1

Розподіл зернистого матеріалу поверх полотна геотекстилю

Технологія вкладання у дренажах як надійний і довговічний фільтр.

При вкладанні геотекстилю в дренажних конструкціях, у проміжку часу між підготовкою основи та влаштуванням дренажу геотекстиль Typar®SF повинен бути належним чином захищений від ультрафіолетового випромінювання. Заводське пакування необхідно знімати безпосередньо перед початком виконання робіт. У незакритому вигляді полотно геотекстилю повинно бути не більше 3-х тижнів.

Полотно геотекстилю може бути розрізане до необхідних розмірів (з урахуванням напусків) до моменту вкладання в конструкцію дренажу. Для розрізання матеріалу використовується будівельний ніж чи ножиці.

Typar SF в конструкциях дренажей - фото 1  Typar SF в конструкциях дренажей - фото 2

 Typar SF в конструкціях дренажів

Полотно геотекстилю вкладають вільно без попереднього натягу, але без хвиль і складок. Величина перекриття окремих полотен геотекстилю по довжині дренажної траншеї має становити щонайменше 0,30 м. Напуски вкладаються в напрямку подальшого потоку води, щоб не було підмивання полотен. У складніших гідравлічних умовах розмір напуску необхідно збільшити до 0,50…0,60 м. Розмір засипки геотекстилю поверх дренажної траншеї повинен становити щонайменше 0,15 м.

 Послідовність укладання геотекстилю Typar SF у траншейних дренажах - фото 1

Послідовність вкладання геотекстилю Typar SF у траншейних дренажах

При вкладанні полотен на великих відкритих площах, наприклад, під газоном або ігровим майданчиком (горизонтальні пластові дренажі), місця перекриття полотен геотекстилю необхідно з’єднувати між собою нагелями або фіксувати анкерами для утримання полотна геотекстилю Typar®SF як до, так і під час вкладання зернистого матеріалу .

При влаштуванні горизонтального пластового дренажу геотекстиль Typar®SF повинен бути перекритий зернистим (дренуючим) матеріалом завтовшки не менше 0,25…0,30 м після чого дозволяється виконувати його ущільнення. Для зменшення пошкоджуваності геотекстилю в якості дренажного матеріалу необхідно використовувати зернистий матеріал з фракцією не більше 20…40 мм.

Typar SF в конструкции горизонтального (пластового) дренажа - фото 1  Typar SF в конструкции горизонтального (пластового) дренажа - фото 2

Typar SF в конструкції горизонтального (пластового) дренажу.

При вкладанні геотекстилю в якості фільтру на укосах, напуски полотен, що знаходяться вище по укосу, повинні перекривати полотна, які знаходяться нижче, для запобігання їх підмивання водою.

Укладання геотекстилю на укосах під кам'яну структуру - фото 1 Укладання геотекстилю на укосах під кам'яну структуру - фото 2

Вкладання геотекстилю на укосах під кам’яним накидом

Укладання геотекстилю на укосах під кам'яну структуру - фото 3   Укладання геотекстилю на укосах під кам'яну структуру - фото 4

За додаткових питань наші фахівці зможуть виїхати на ваш об’єкт та провести шефмонтаж з вкладання геотекстилю Typar SF.

Typar®SF – це тонкий, термічноскріплений, водопроникний нетканий геотекстиль, виготовлений із 100% поліпропіленових нескінченних волокон виробництва концерну DuPont, Люксембург. Матеріал запроектований так, щоб поєднувати в собі високий початковий модуль пружності, оптимальне видовження (як правило 50%) та велику однорідність. Це дає матеріалу надзвичайну працездатність, опір до пошкоджень та відмінні фільтраційні здібності.
Задайте питання нашим експертам!