Технологія укладання геотекстилю Typar SF у ландшафтному будівництві

Технологія укладання геотекстилю Typar SF у ландшафтному будівництві

Технологія укладання геотекстилю Typar SF у ландшафтному будівництві

Геотекстиль  Typar ® SF у ландшафті може використовуватися для виконання кількох функцій, тому розглянемо технологію його укладання у наступних варіантах використання.

Технологія укладання під час поділу  — у доріжках, між різнофракційними шарами, під мульчування тощо.

Основа має бути підготовлена ​​перед початком укладання полотен геотекстилю  Typar ® SF , не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром понад 70…120мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо. для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Для кращого ущільнення шару нижче можна використовувати ручні віброплити (вібротрамбовки).

Typar SF у конструкціях доріжок - фото 1  Typar SF у конструкціях доріжок - фото 2

Typar SF у конструкціях доріжок

Typar SF у конструкціях доріжок - фото 3Після підготовки основи розстилається полотно геотекстилю Typar ® SF відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або вище ґрунту. Забороняється тягнути полотно з основи до місця укладання. Рулон або його частина повинен бути покладений і розкачаний максимально рівно і гладко, всі хвилі та складки слід вирівняти. При укладанні геотекстилю на невелику площу він укладається внахлест шириною не менше 20 см. При укладанні на велику площу можна закріплювати полотна геотекстилю до основи за допомогою металевих нагелів (скоб) з кроком приблизно 1,5-2,0м.  

Розкочування геотекстилю  Typar ® SF  може проводитися, як у поздовжньому, так і в поперечному напрямках . Оскільки геотекстиль Typar ® SF має однакові силові характеристики у всіх напрямках, і якщо він використовується в якості прошарку між різнофракційними матеріалами, можливе укладання окремих полотен як перпендикулярно так і паралельно осі основи.  

Напрями розкочування полотен геотекстилю Typar SF - фото 1   Напрями розкочування полотен геотекстилю Typar SF - фото 2

Напрями розкочування полотен геотекстилю Typar SF

Для запобігання пошкодженню полотен геотекстилю  Typar ® SF  забороняється проїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо по не перекритому матеріалу.

Якщо в момент укладання необхідно висадити якусь рослину або обійти існуючу, то в матеріалі прорізаються хрестоподібні отвори звичайними ножицями або ножем, в які можна висадити рослини.

Висаджування рослин через полотно геотекстилю Typar SF - фото 1  Висаджування рослин через полотно геотекстилю Typar SF - фото 2  Висаджування рослин через полотно геотекстилю Typar SF - фото 3

Висаджування рослин через полотно геотекстилю Typar SF

Якщо площа велика і є необхідність заїзду техніки, то шар геотекстилю має бути засипаний наступним за проектом шаром конструкції (товщина цього шару має бути не менше 150 мм). Розвантаження та подальший розподіл матеріалу перекриття полотен геотекстилю виконується за схемою від себе тобто методом насувки.

Розподіл зернистого матеріалу поверх полотна геотекстилю - фото 1

Розподіл зернистого матеріалу поверх полотна геотекстилю

Технологія укладання в дренажах –  як надійний і довговічний фільтр.

При укладанні геотекстилю в дренажних конструкціях, у проміжку часу між підготовкою основи та пристроєм дренажу геотекстиль  Typar ® SF  повинен бути належним чином захищений від ультрафіолетового випромінювання. Заводське пакування необхідно знімати безпосередньо перед початком виконання робіт. У незакритому вигляді полотно геотекстилю повинно бути не більше 3-х тижнів.

Полотно геотекстилю може бути розрізане до необхідних розмірів (з урахуванням нахльостів) до моменту укладання конструкцій дренажу. Для розрізання матеріалу використовується будівельний ніж чи ножиці.

Typar SF в конструкциях дренажей - фото 1  Typar SF в конструкциях дренажей - фото 2

Typar SF в конструкциях дренажей

Полотно геотекстилю укладають вільно без попереднього натягу, але без хвиль і складок. Величина перекриття окремих полотен геотекстилю по довжині дренажної траншеї має становити щонайменше 0,30м. Нахлести укладаються в напрямку наступного потоку води, щоб не було підмивання полотен. У складніших гідравлічних умовах розмір нахлеста необхідно збільшити до 0,50…0,60м. Розмір засипки геотекстилю поверх дренажної траншеї повинна становити щонайменше 0,15м.

 Послідовність укладання геотекстилю Typar SF у траншейних дренажах - фото 1

Послідовність укладання геотекстилю Typar SF у траншейних дренажах

При укладанні полотен на великих відкритих площах, наприклад, під газоном або ігровим майданчиком (горизонтальні пластові дренажі), місця перекриття полотен геотекстилю необхідно з’єднувати між собою нагелями або фіксувати анкерами для утримання полотна геотекстилю Typar SF як до, так і під час укладання зернистого матеріалу .

При влаштуванні горизонтального пластового дренажу геотекстиль Typar SF повинен бути перекритий зернистим (дренуючим) матеріалом товщиною не менше 0,25…0,30 м після чого дозволяється виконувати його ущільнення. Для зменшення пошкоджуваності геотекстилю як дренажний матеріал необхідно використовувати зернистий матеріал з фракцією не більше 20…40мм.

Typar SF в конструкции горизонтального (пластового) дренажа - фото 1  Typar SF в конструкции горизонтального (пластового) дренажа - фото 2

Typar SF в конструкции горизонтального (пластового) дренажа

При укладанні геотекстилю як фільтр на укосах, нахлести полотен, що знаходяться вище по укосу, повинні перекривати полотна, які знаходяться нижче, для запобігання їх підмиванню водою.

Укладання геотекстилю на укосах під кам'яну структуру - фото 1 Укладання геотекстилю на укосах під кам'яну структуру - фото 2

Укладання геотекстилю на укосах під кам’яну структуру

Укладання геотекстилю на укосах під кам'яну структуру - фото 3   Укладання геотекстилю на укосах під кам'яну структуру - фото 4

За додаткових питань наші фахівці зможуть виїхати на ваш об’єкт та провести шефмонтаж укладання геотекстилю Typar SF.

Typar®SF – це тонкий, термічно скріплений, водопроникний нетканий геотекстиль, виготовлений із 100% поліпропіленових нескінченних волокон виробництва концерну DuPont Люксембург. Матеріал запроектований таким чином, що поєднує високий початковий модуль (пружність), оптимальне подовження (як правило 50%) та велику однорідність, що дає матеріалу надзвичайну працездатність, опірність пошкодженням та відмінні фільтраційні здібності.