Застосування геомембрани ІЗОЛІТ у ландшафтному будівництві

Застосування геомембрани ІЗОЛІТ у ландшафтному будівництві

Застосування геомембрани ІЗОЛІТ у ландшафтному будівництві

Основними функціями  шиповидної дренажної геомембрани  Ізоліт® у  ландшафтному будівництві та благоустрої території є гідроізоляція, дренування, вентиляція та накопичення вологи.

Використання шиповидної геомембрани дозволяє захистити покриту поверхню від попадання вологи, створити дренажну порожнину для відведення води, створити повітряний прошарок для вентилювання, а також поширеним є використання даного матеріалу для затримання та накопичення вологи.

Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві застосовуються для:

  • Гідроізоляція дахів, фундаментів, підпірних стін і т.д.
  • Дренування ґрунту та інших насипних матеріалів у конструкціях зимових садів, садів на дахах, доріжках та ін.
  • Накопичення вологи, необхідної для рослин у «садах на дахах» та зимових садах.

Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 1  Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 2  Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 3

Шипоподібна мембрана завдяки своїй структурі є матеріалом, здатним витримувати значні навантаження на нього з боку ґрунту. Товщина матеріалу та властивості сировини, з якої він виготовлений, дозволяють застосовувати продукт як надійну гідроізоляцію найрізноманітніших споруд.

Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 4   Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 5  Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 6

Геомембрана Ізоліт® як дренажне ядро ​​або дренуюча поверхня  забезпечує безперешкодне проходження води, яка потрапляє на матеріал (проходячи через грунт і геотекстильний фільтраційний прошарок) оскільки має шипоподібну структуру і великий обсяг порожнеч між шипами.

Шипи сприймають навантаження на матеріал з боку насипного ґрунту та утримують ґрунт, запобігаючи повному покриттю дренажної мембрани. Таким чином, дренуючий прошарок залишається завжди відкритим для безперешкодного проходження води.

Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 7  Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 8  Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 9

З метою накопичення вологи для зимових садів або садів на дахах також відомо застосування дренажної мембрани  Ізоліт®,  яка укладається в цих конструкціях шипами вниз. Це дозволяє створити міні-резервуари (перевернуті шипи) для накопичення та утримання води, що раніше проникає в ґрунт при поливі, або природних атмосферних опадів. Згодом вода випаровуватиметься і зволожуючи грунт, або проникатиме в нього за допомогою капілярного підйому.

Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 10    Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 11  Геомембрана Ізоліт® у ландшафтному будівництві - фото 12

ІЗОЛІТ® - полімерна водонепроникна дренажна геомембрана, виробництва компанії Interplast (Німеччина), виготовлена ​​з первинної високоякісної сировини (гранулат) – поліетилену високої щільності (HDPE). Матеріал є рулонною геомембраною з систематично розташованими виступами у вигляді усіченого конуса діаметром 18 мм і висотою 8мм.