Застосування геотекстилю Tipptex в екологічному будівництві

Застосування геотекстилю Tipptex в екологічному будівництві

Застосування геотекстилю Tipptex в екологічному будівництві

При будівництві об’єктів природоохоронного та гідротехнічного призначення інженерам часто ставлять завдання захистити споруди від попадання рідин та газів. Для вирішення подібних завдань необхідне влаштування систем ізоляції. У ряді випадків, такі системи звуться протифільтраційними екранами. Сучасні технології дозволяють мінімізувати витрати та звести до мінімуму кількість матеріалів та робіт. Серед сучасних матеріалів особливе місце займає геосинтетика (бентонітові мати, плівкові геомембрани, напилювані матеріали, та ін.).

У деяких випадках, застосовуючи плівкові та напилювані матеріали, на межі контакту ізоляції з ґрунтами, проектом передбачається захисний шар. Цей шар повинен прийняти на себе всі механічні навантаження, що виникають у системі гідроізоляції як при монтажу, так і в процесі експлуатації об’єкта. З цією метою найбільш доцільно застосувати нетканий зміцнений геотекстиль типу Tipptex.

Захисний прошарок з геотекстилю TippTex - фото 1  Захисний прошарок з геотекстилю TippTex - фото 2

Захисний прошарок з геотекстилю TippTex

Головні завдання захисного шару в системі гідроізоляції згідно з ДСТУ EN 13255:2017, ДСТУ EN 13257:2017, ДСТУ 13719:2005:

  • Рівномірний розподіл механічних навантажень від ґрунтів у поздовжньому та поперечному напрямках полотна геотекстилю – ізотропність;
  • Високе значення показника опору до продавлювання (пробивання) та розриву;
  • Стійкість до ультрафіолету та хімічних сполук (ґрунтів, відходів, газів тощо)

Оптимальний вибір марки геотекстилю з метою влаштування захисного шару в системах гідроізоляції здійснюється шляхом виконання розрахунку максимальних величин механічних навантажень від ґрунтів та будівельної техніки, а також з урахуванням величини розподіленого навантаження від шарів, що знаходяться вище (води, відходів, ґрунтів).;

Захисний прошарок з геотекстилю TippTex - фото 3    Геотекстиль TippTex - фото 1

Захист геомембрани геотекстилем Tipptex при будівництві водойм

Геотекстиль зміцненого типу TippTex сформований шляхом двоетапного скріплення: голкопробивним методом із наступним зміцненням (термофіксацією). На другому етапі волокна геотекстилю скріплюються між собою в точках контакту. Завдяки такому методу виробництва досягається значне збільшення міцності, а додаткові стабілізатори забезпечують стійкість геотекстилю TippTex до ультрафіолету сонця. Для забезпечення терміну служби до 100 років, для виробництва TippTex використовується тільки чиста первинна сировина.

Захист геомембрани геотекстилем Tipptex під час будівництва водойм - фото 1   Захист геомембрани геотекстилем Tipptex при будівництві водойм - фото 2

Особлива увага приділяється вибору типу захисного матеріалу при проектуванні конструкцій, що знаходяться в контакті з водою або іншими рідинами, оскільки сам голкопробивний метод скріплення не забезпечує надійну фіксацію волокон між собою. При замочуванні голкопробивних геотекстилів відбувається ковзання волокон між собою під навантаженнями, при цьому початкова міцність (визначена в сухому стані) знижується в кілька разів.

Геотекстиль TippTex застосовується для захисту гідроізоляції при будівництві таких об’єктів:

  • Хвостосховища, шламонакопичувачі, золовідвали;
  • Полігони твердих побутових відходів та очисні споруди;
  • Водосховища, резервуари, канали та інші гідротехнічні споруди.
Tipptex BS (Тіптекс БС) – нетканий голкопробивний геотекстиль, виготовлений зі 100% поліпропілену виробництва компанії Bonar Geosyntetics Kft. Крім механічного скріплення матеріал піддається наступному термічному скріпленню з двох сторін (Tipptex BS) або піддається додатковому зміцненню гарячим повітрям (Tipptex B) що надає матеріалу унікальних властивостей, що поєднують характеристики термічно і механічно скріплених геотекстилів.
Задайте питання нашим експертам!