Технологія укладання георешітки Tenax TT для влаштування підпірних стін із блоків

Технологія укладання георешітки Tenax TT для влаштування підпірних стін із блоків

Технологія укладання георешітки Tenax TT для влаштування підпірних стін із блоків

Зберігання та транспортування рулонів:

 Рулони матеріалу необхідно зберігати на сухій, чистій та рівній поверхні.

 Допустима кількість складування рулонів віч-на-віч не повинна суперечити вимогам виробника і не перевищувати 7 рядів.

Зняття заводського пакування необхідно проводити безпосередньо перед укладанням матеріалу в конструкцію.

Матеріал не схильний до впливу атмосферних факторів, тому термін зберігання георешітки в заводській упаковці не обмежений.

Матеріал потрібно берегти від вогню.

Підготовка основи перед укладанням георешітки.

Підготовка основи перед укладанням георешітки Tenax TT - фото 1

Підстава має бути підготовлена ​​перед початком укладання полотен  георешітки  Tenax ® TT , не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром більше 70…120мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо. для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Якщо умови дозволяю доцільно виконати пробне розкочування полотен георешітки для виявлення дефектів основи.

Якщо планується виконувати армування або влаштовувати армогрунтову конструкцію при розширенні насипу автомобільної дороги, то необхідно в існуючому укосі, з боку якого виконуватиметься розширення, нарізати уступи (штраби/сходинки) для кращого ущільнення ґрунту на контакті старого та нового насипу.

Також необхідно виконати роботи з підготовки основи під майбутній фундамент для підпірної стінки із блоків.

Укладання георешітки та блоків

До початку виконання робіт повинен бути розроблений детальний план укладання полотен георешітки та виконано розбивку на території майбутнього положення в плані підпірної стінки з блоків.

Жорстка георешітка  Tenax ® TT  є одновісною (сприймає напруги, що розтягують, тільки в одному напрямку), тому при армуванні укосів або пристрої армогрунтових підпірних стін георешітка укладається тільки в поперечному напрямку (перпендикулярно до блоків).

Підготовка основи перед укладанням георешітки Tenax TT - фото 2Підготовка основи перед укладанням георешітки Tenax TT - фото 3
 • підготовка та влаштування основи під фундамент
 • влаштування стрічкового бетонного фундаменту
 • пристрій першого ряду з блоків
 • укладання дренажної труби та влаштування застінного дренажу
 • зворотне засипання дренажної труби відсіванням або щебенем фр.10…20мм
 • укладання першого ряду георешітки та закріплення їх нагелями
 • закріплення на георешітці кліпс (конекторів) для їх анкерування в пазах блоків

Блоки для влаштування підпірних стін виготовляються з бетону та мають розміри 400 мм*150 мм (ширина/висота). Вага одного блоку складає 26 кг.   

Блоки, в яких анкеряться полотна георешітки  Tenax ® TT , у верхній своїй частині мають спеціальні поглиблення, куди укладається георешітка з одягненими кліпсами (коннекторами), а в інших блоках у верхній частині знаходиться виступ (зуб). У нижній частині кожного блоку є відповідне поглиблення (паз), в яке входить або георешітка з кліпсами (коннекторами), або виступ від нижче розташованого блоку.

Анкерування рядів блоків з георешіткою TenaxTT і без неї - фото 1      Анкерування рядів блоків з георешіткою TenaxTT і без неї - фото 2

Анкерування рядів блоків з георешіткою TenaxTT і без неї

Клипса-коннектор для анкеровки георешетки между блоками - фото 1  Клипса-коннектор для анкеровки георешетки между блоками - фото 2

Клипса-коннектор для анкеровки георешетки между блоками

Рулон одновісної георешітки  Tenax ® TT  повинен бути укладений і розкачаний максимально рівно. Хвилі та складки необхідно розрівнювати підтягуванням країв з їх подальшим кріпленням до основи за допомогою металевих нагелів з кроком 1,5…2,0 м. Нагеля застосовуються по необхідності коли стан основи або процес виконання робіт не може забезпечити рівність укладання полотен георешітки.

Нагель необхідно вбивати у місці жорсткого поперечного ребра георешітки посередині полотна (стандартна ширина полотна георешітки становить 1,0 м).

Конструкція металевого нагелю - фото 1

Конструкція металевого нагелю

Полотна одновісної георешітки  Tenax ® TT   укладаються паралельно один до одного, у стик, без нахлестів по ширині. По довжині окремі полотна георешітки поєднуються спеціальним способом за допомогою пластикових HDPE смуг.

Ширина сполучної стрічки відповідає ширині полотна георешітки. У двох полотнах, які з’єднуються між собою, елемент, що з’єднує, повинен знаходиться між двома жорсткими поперечними ребрами.

Поєднання окремих полотен георешітки по довжині - фото 1   З'єднання окремих полотен георешітки по довжині - фото 2

З’єднання окремих полотен георешітки за довжиною

Зворотне засипання полотен георешітки.

Для запобігання пошкодженню одноочної жорсткої георешітки  Tenax ® TT  заборонено заїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо на незахищене (не перекрите матеріалом засипки) полотно.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном георешітки становить не менше 150…300 мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200 мм (150 мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа).

Розвантаження та подальше відсипання матеріалу засипки виконується за схемою «від себе», тобто насувкою або за допомогою фронтальних навантажувачів або екскаватора.

Зворотне засипання полотен георешітки - фото 1Зворотне засипання полотен георешітки - фото 2
 • пристрій наступних рядів блоків
 • відсипання дренажного щебеневого шару застінного дренажу
 • відсипання матеріалу (грунту) перекриття георештки
 • ущільнення ґрунту та дренажного шару

Ущільнення шару засипки.

Ущільнення шару засипки - фото 1

Залежно від матеріалу засипки/перекриття полотна георешітки, ущільнення виконують за допомогою пневмоколісних або гладковальцевих котків.

Ущільнення необхідно виконувати за оптимальної вологості грунтів. Проїзд ущільнюючих машин або механізмів по неприкритому полотну георешітки заборонено через можливість її пошкодження. Ущільнення ґрунту в торцях конструкції на ширину 1м від краю необхідно виконувати лише за допомогою ручних віброплит або трамбування. Проїзд ковзанок на відстані менше 1м від краю конструкції заборонений за вимогами безпеки виконання робіт, а також проїзд по краю середньої або важкої ковзанки може спричинити деформацію рядів покладених бетонних блоків.

Організація руху техніки.

Для запобігання зсуву паралельно укладених полотен  Tenax ® TT на першому ґрунтовому або зернистому шарі перекриття георешітки, розвороти техніки не допускаються. Розвороти техніки дозволені лише за межами площі вкритою георешіткою.

Колію, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Забороняється вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару перекриття над полотном георешітки.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном георешітки становить не менше 150…300 мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200 мм (150 мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа).

Заїзд техніки безпосередньо на не перекрите матеріалом засипки полотно георешітки  Tenax ® TT  заборонено, оскільки це може призвести до пошкодження матеріалу.

TENAX ТТ – одновісні (односпрямовані) жорсткі екструдовані георешітки виробництва компанії TENAX Італія. Георешітки є двовимірними структурами, виготовленими з поліетилену високої щільності (HDPE) за допомогою процесу орієнтування молекул в одному напрямку. Ця технологія дозволяє отримати геосинтетичний матеріал високої технічної якості, що дозволяє використовувати його в інноваційних технічних рішеннях. Георешітки TENAX TT за рахунок сировини є хімічно інертними і мають підвищену стійкість до розтягування, як правило, використовуються для армування ґрунтів, створення армогрунтових підпірних стін та підпірних конструкцій з використанням фасадних облицювальних блоків T-block.