Технологія укладання георешітки Tenax TT для влаштування підпірних стін із блоків

Технологія вкладання геоґратки Tenax TT для армування укосів

Технологія укладання георешітки Tenax TT для влаштування підпірних стін із блоків

Зберігання та транспортування рулонів:

Рулони матеріалу необхідно зберігати на сухій, чистій та рівній поверхні.

Допустима кількість складування рулонів один на інший не повинна суперечити вимогам виробника і не перевищувати 7 рядів.

Зняття заводського пакування необхідно проводити безпосередньо перед вкладанням матеріалу в конструкцію.

Матеріал не схильний до впливу атмосферних факторів, тому термін зберігання геоґратки в заводській упаковці не обмежений.

Матеріал потрібно берегти від вогню.

Підготовка основи перед вкладанням геоґратки.

Підготовка основи перед укладанням георешітки Tenax TT - фото 1

Основа має бути підготовлена ​​перед початком вкладання полотен геоґратки Tenax®TT, не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром понад 70…120 мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо, для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Якщо умови дозволяють, доцільно виконати пробне розкочування полотен геоґратки для виявлення дефектів основи.

Якщо планується виконувати армування або влаштовувати армогрунтову конструкцію при розширенні насипу автомобільної дороги, то необхідно в існуючому укосі, з боку якого виконуватиметься розширення, нарізати уступи (сходинки) для кращого ущільнення ґрунту при контакті старого та нового насипу.

Вкладання геоґратки.

До початку виконання робіт має бути розроблений детальний план вкладання полотен геоґратки.

Жорстка геоґратка Tenax®TT є одновісною (сприймає напруження розтягу тільки в одному напрямку), тому при армуванні укосів або влаштуванні армогрунтових підпірних стін геоґратка вкладається тільки в поперечному напрямку (перпендикулярно до осі земляного полотна).

Підготовка основи перед укладанням георешітки Tenax TT - фото 2Підготовка основи перед укладанням георешітки Tenax TT - фото 3
  • підготовка та влаштування основи під фундамент
  • влаштування стрічкового бетонного фундаменту
  • пристрій першого ряду з блоків
  • укладання дренажної труби та влаштування застінного дренажу
  • зворотне засипання дренажної труби відсіванням або щебенем фр.10…20мм
  • укладання першого ряду георешітки та закріплення їх нагелями
  • закріплення на георешітці кліпс (конекторів) для їх анкерування в пазах блоків

Блоки для влаштування підпірних стін виготовляються з бетону та мають розміри 400 мм*150 мм (ширина/висота). Вага одного блоку складає 26 кг.

Блоки, в яких анкеряться полотна георешітки  Tenax ® TT , у верхній своїй частині мають спеціальні поглиблення, куди укладається георешітка з одягненими кліпсами (коннекторами), а в інших блоках у верхній частині знаходиться виступ (зуб). У нижній частині кожного блоку є відповідне поглиблення (паз), в яке входить або георешітка з кліпсами (коннекторами), або виступ від нижче розташованого блоку.

Анкерування рядів блоків з георешіткою TenaxTT і без неї - фото 1      Анкерування рядів блоків з георешіткою TenaxTT і без неї - фото 2

Анкерування рядів блоків з георешіткою TenaxTT і без неї

Клипса-коннектор для анкеровки георешетки между блоками - фото 1  Клипса-коннектор для анкеровки георешетки между блоками - фото 2

Клипса-коннектор для анкеровки георешетки между блоками

Рулон одновісної геоґратки Tenax®TT повинен бути вкладений і розкочений максимально рівно. Хвилі та складки необхідно розрівнювати підтягуванням країв з їх подальшим кріпленням до основи за допомогою металевих нагелів з кроком 1,5…2,0 м. Нагеля застосовуються по необхідності коли стан основи або процес виконання робіт не може забезпечити рівність вкладання полотен геоґратки.

Нагель необхідно вбивати у місці жорсткого поперечного ребра геоґратки посередині полотна (стандартна ширина полотна геоґратки становить 1,0 м).

Конструкція металевого нагелю - фото 1

Конструкція металевого нагелю

Полотна одновісної геоґратки Tenax®TT вкладаються паралельно один до одного, у стик, без напусків по ширині. По довжині окремі полотна геоґратки з’єднуються спеціальним способом за допомогою пластикових HDPE полос.

Ширина з’єднувальної стрічки відповідає ширині полотна геоґратки. У двох полотнах, які стикуються, з’єднуючий елемент повинен знаходиться між двома жорсткими поперечними ребрами.

Поєднання окремих полотен георешітки по довжині - фото 1   З'єднання окремих полотен георешітки по довжині - фото 2

З’єднання окремих полотен геоґратки по довжині

Зворотня засипка полотен геоґратки.

Для запобігання пошкодженню геоґратки заборонено заїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо на незахищене (не перекрите матеріалом засипки) полотно.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном геоґратки становить не менше 150…300 мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200 мм (150 мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа).

Розвантаження та подальше відсипання матеріалу засипки виконується за схемою «від себе», тобто насуванням за допомогою навантажувачів або екскаватора.

У загальному вигляді послідовність виконання робіт з влаштування армогрунтової конструкції складається з наступних операцій:

Зворотне засипання полотен георешітки - фото 1Зворотне засипання полотен георешітки - фото 2
  • – планування та ущільнення основи;
  • – розбивка території;
  • – вкладання першого ряду опалубки;
  • – вкладання та закріплення нагелями полотен геоґратки;
  • – вкладання геотектилю в торцевих частинах та встановлення розтяжок;
  • – розподіл ґрунту засипки;
  • – ущільнення ґрунту засипки катками;
  • – ущільнення торцевих частин ручними вібротрамбовками;
  • – влаштування торцевого завороту із залишку геоґратки;
  • – контроль якості вкладання;
  • – влаштування наступного шару армогрунтової конструкції.

Ущільнення шару засипки.

Ущільнення шару засипки - фото 1

Залежно від матеріалу засипки/перекриття полотна геоґратки, ущільнення виконують за допомогою пневмоколісних або гладковальцевих котків.

Ущільнення необхідно виконувати за оптимальної вологості грунтів. Проїзд ущільнюючих машин або механізмів по неприкритому полотну геоґратки заборонено через можливість її пошкодження. Ущільнення ґрунту в торцях конструкції на ширину 1 м від краю необхідно виконувати лише за допомогою ручних віброплит або трамбування. Проїзд котків на відстань менше 1 м від краю конструкції заборонений за вимогами безпеки виконання робіт, а також проїзд по краю середнього або важкого котку може спричинити деформацію опалубки.

Організація руху техніки.

Для запобігання зсуву паралельно покладених полотен Tenax®TT, на першому ґрунтовому або зернистому шарі перекриття геоґратки, розвороти техніки не допускаються. Розвороти техніки дозволені лише за межами площі покритою геоґраткою.

Колія, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Забороняється вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару перекриття над полотном геоґратки.

Заїзд техніки безпосередньо на не перекрите матеріалом засипки полотно геоґратки Tenax®TT заборонено, оскільки це може призвести до пошкодження матеріалу.

TENAX ТТ – одновісні (односпрямовані) жорсткі екструдовані геоґратки виробництва компанії TENAX, Італія. Геоґратки є двовимірними структурами, виготовленими з поліетилену високої щільності (HDPE) за допомогою процесу орієнтування молекул в одному напрямку. Ця технологія дозволяє отримати геосинтетичний матеріал високої технічної якості, що дозволяє використовувати його в інноваційних технічних рішеннях. Геоґратки TENAX TT за рахунок сировини є хімічно інертними і мають підвищену стійкість на розтяг і, як правило, використовуються для армування ґрунтів, створення армогрунтових підпірних стін та підпірних конструкцій з використанням фасадних облицювальних блоків T-block.
Задайте питання нашим експертам!