Технологія укладання гідроізоляційних бентонітових матів EDILMODULO

Технологія укладання гідроізоляційних бентонітових матів EDILMODULO

Технологія укладання гідроізоляційних бентонітових матів EDILMODULO
Розвантаження та зберігання бентонітових матів. Для розвантаження та зберігання  бентонітових матів  EDILMODULO ®  повинен бути підготовлений майданчик з твердим, сухим та добре дренуючим покриттям. Цілісність упаковки повинна перевірятись після доставки та складування, а також під час вивантаження. Знімати упаковку з матеріалу слід безпосередньо перед укладанням матеріалу. Максимальна висота складування EDILMODULO   5 рулонів. Покладені для складування рулони повинні бути укриті матеріалом, що захищає від впливу атмосферних опадів. Незначні пошкодження пакувального матеріалу мають бути ліквідовані. Рулони можна вивантажувати за допомогою:
  • двох ременів шириною не менше 10 см, загорнутих навколо рулону на відстані 1/3 ширини рулону від краю, підвішених на кран або ківш екскаватора таким чином, щоб унеможливити перегини рулонів та пошкодження заводського пакування;
  • траверси зі сталевим профілем або трубою, що вставляється всередину рулону таким чином, щоб кола або ремені не пошкодили рулон.

Розвантаження та зберігання бентонітових матів EDILMODULO - фото 1    Розвантаження та зберігання бентонітових матів EDILMODULO - фото 2

Особливості монтажу бентонітових матів EDILMODULO на горизонтальну поверхню. Підготовка основи перед укладанням бентонітових матів. Як підстилаючий шар під гідроізоляційні бентонітові мати  EDILMODULO® повинна  використовуватися бетонна підготовка товщиною 50-100 мм. Поверхня шару, що підстилає, повинна бути рівною, без гострих кутів і виступів більше 30 мм, очищеної від сміття, каменів, органіки або іншого матеріалу, який може пошкодити полотнище матеріалу. Слід вживати заходів, що унеможливлюють утворення ділянок скупчення води на поверхні підстилаючого шару. Забороняється укладати бентонітові мати в стоячу воду. Готовність поверхні підстилаючого шару для укладання гідроізоляції з бентонітових матів EDILMODULO® підтверджується  актом прийому – передачі, підписаним замовником та представником підрядної організації. Рух механізмів та автотранспорту по підстилаючому шару забороняється. Якщо EDILMODULO® укладаються  безпосередньо на ґрунт, поверхня має бути ущільнена. Укладання бентонітових матів. На бетонну підготовку бентонітові мати укладаються вручну або за допомогою спеціальних траверс для укладання. Бентонітові мати EDILMODULO ®  укладається з нахлестом не менше 15-20 см за шириною та довжиною мату. Поверхня матів у зоні нахлеста має бути чистою і не містити будівельного сміття. Мати укладають нетканим геотекстилем вгору для того, щоб він стикався з шаром бетону, що вищевкладається. При заливці бетонної плити захватками залишають випуски бентонітових матів EDILMODULO ®  по 300 мм, які повинні виступати за край покладеної ділянки плити для сполучення з наступним полотном матеріалу.

Укладання бентонітових матів Edilmodulo - фото 1   Укладання бентонітових матів Edilmodulo - фото 2

Захисний шар бентонітових матів Edilmodulo - фото 1Захисний шар бентонітових матів. Як захисний шар горизонтальної гідроізоляції рекомендуємо використовувати піскобетон товщиною шару 50 мм. Заливку бетону слід проводити в напрямку стиків бентонітових матів EDILMODULO®, щоб уникнути попадання бетону в зони нахлестів. При заливанні бетонної плити захватками або у разі несприятливих погодних умов випуски бентонітових матів повинні захищатися поліетиленовою плівкою або дерев’яними щитами. Особливості монтажу бентонітових матів EDILMODULO® на вертикальну поверхню. Підготовка основи перед укладанням бентонітових матів При вертикальному монтажі бентонітових матів основою для закріплення їх вертикально може бути бетонна стіна, пальова огорожа котловану або інші будівельні елементи, що забезпечують необхідний довговічний притиск бентонітових матів. Укладання бентонітових матів Монтаж матеріалу EDILMODULO® виконується з нахлестом полотен 15-20см. Немає необхідності в обробці нахльостів порошком бентоніту, оскільки полотна EDILMODULO® спеціально оброблені по краях та «самосклеюються». При монтажі матеріалу на вертикальну поверхню в місцях нахлестів EDILMODULO® кріпиться дюбелями з кроком 25-30см. Поверхня мату в зоні нахлеста має бути чистою і не містити будівельного сміття. Усі елементи, що проходять крізь бар’єр (армують прути, труби тощо), повинні бути загерметизовані, використовуючи порошковий бентоніт або бентонітовий шнур.

Особливості монтажу бентонітових матів EDILMODULO® на вертикальну поверхню - фото 1     Особливості монтажу бентонітових матів EDILMODULO® на вертикальну поверхню - фото 2

Захисний шар бентонітових матів. Бентоніт натрію, що входить до складу матеріалу, при повній гідратації (48-72 год) має властивість збільшуватися в обсязі. Тому для правильної роботи бентонітових матів EDILMODULO ® вони повинні бути обмежені притискною стінкою, яка може бути виконана з цегли, бетону товщиною 10 см або ущільненим шаром ґрунту зворотного засипання. Необхідно уникати вільної гідратації бентоніту перш, ніж зроблено зворотне засипання котловану. Тобто укладання матів рекомендується проводити в суху погоду або додатково закривати поліетиленовою плівкою.

Особливості монтажу бентонітових матів EDILMODULO® на вертикальну поверхню - фото 3    Особливості монтажу бентонітових матів EDILMODULO® на вертикальну поверхню - фото 4

Бентонітові мати EDILMODULO ® – водонепроникний (гідроізолюючий) геосинтетичний бар'єр, виробництва компанії Laviosa Chimica Mineraria SpA (Італія), що складається з натурального натрієвого бентоніту з високим вмістом монтморилоніту, в якості водонепроникного оболонки, в двох шарів високопрочного яка утримують шар бентоніту.
Задайте питання нашим експертам!