Технологія укладання геотекстилю TyparSF у дренажних конструкціях

Технологія укладання геотекстилю TyparSF у дренажних конструкціях

Технологія укладання геотекстилю TyparSF у дренажних конструкціях.

Поверхня (основа), на яку укладається дренувальний (фільтруючий)  геотекстиль Typar®SF , повинна бути рівною та очищеною від будівельного сміття, коріння дерев та великого каміння.

У проміжку часу між підготовкою основи та пристроєм дренажу геотекстиль Typar®SF повинен бути належним чином захищений від ультрафіолетового випромінювання. Заводське пакування необхідно знімати безпосередньо перед початком виконання робіт. У незакритому вигляді полотно геотекстилю повинно бути не більше 3-х тижнів, при збільшенні цього терміну можливі незначні зміни фізико-механічних та гідравлічних характеристик матеріалу.

Полотно геотекстилю може бути розрізане до необхідних розмірів (з урахуванням нахльост) до моменту укладання в конструкцію дренажу. Для розрізання матеріалу використовується будівельний ніж або можна скористатися ножицями.

Геотекстиль Typar ® SF має однакові гідравлічні характеристики у всіх напрямках, тому його прирізання до необхідних розмірів можна виконувати як за довжиною, так і за шириною рулону. Полотно геотекстилю укладають свободу (без попереднього натягу), але без хвиль і складок. Величина перекриття окремих полотен геотекстилю по довжині дренажної траншеї має становити щонайменше 0,30м. Нахлести укладаються в напрямку наступного потоку води, щоб не було підмивання полотен. В умовах дуже інтенсивного гідравлічного потоку та складних умов укладання, наприклад, глибокі траншеї, величина перекриття полотен необхідно збільшити до 0,50…0,60м. Величина перекриття полотен геотекстилю поверх дренажної траншеї має становити щонайменше 0,15м.

Послідовність влаштування траншейного дренажу - фото 1

Послідовність влаштування траншейного дренажу

Для колекторного дренажу перед укладанням дренажної труби необхідно влаштовувати щебеневу або гравійну подушку товщиною не менше 0,15 м з подальшим ущільненням.

При укладанні полотен на великих відкритих площах (горизонтальні пластові дренажі) місця перекриття полотен геотекстилю необхідно з’єднувати між собою нагелями або фіксувати анкерами для утримання полотна геотекстилю Typar ® SF як до, так і під час укладання зернистого матеріалу.

Пластові горизонтальні дренажі - фото 1   Пластові горизонтальні дренажі - фото 2

Пластові горизонтальні дренаж та

При влаштуванні горизонтального пластового дренажу геотекстиль Typar SF повинен бути перекритий зернистим (дренуючим) матеріалом товщиною не менше 0,25…0,30 м після чого дозволяється виконувати його ущільнення. Для зменшення пошкоджуваності геотекстилю як дренажний матеріал необхідно використовувати зернистий матеріал з фракцією не більше 20…40мм.

Крок кріплення металевими нагелями становить 2,0…2,5м, при складній геометрії дренажу цей крок може бути зменшений до величини 1,0…1,5м.

Конструкція металевого нагелю - фото 1

Конструкція металевого нагелю

Оскільки геотекстиль Typar ® SF є досить жорстким матеріалом перед його з’єднанням металевими нагелями може знадобитися в полотнах, що з’єднуються, проробити отвори за допомогою ножа або заточеного прута арматури.

При укладанні геотекстилю на укосах нахлести полотен, що знаходяться веше по укосу, повинні перекривати полотна, які знаходяться нижче, для запобігання їх підмиванню водою.

Геотекстильний фільтр TyparSF під кам'яним начерком на укосах - фото 1  Геотекстильний фільтр TyparSF під кам'яним начерком на укосах - фото 2

Геотекстильний фільтр TyparSF під кам’яним начерком на укосах

Схема укладання фільтра з геотекстилю Typar SF на схилах - фото 1

Схема укладання фільтра з геотекстилю Typar SF на схилах

Схема укладання фільтра з геотекстилю Typar SF на схилах - фото 2   Схема укладання фільтра з геотекстилю Typar SF на схилах - фото 3