Технологія укладання геотекстилю TyparSF у дренажних конструкціях

Технологія вкладання геотекстилю TyparSF у дренажних конструкціях

Технологія укладання геотекстилю TyparSF у дренажних конструкціях.

Поверхня (основа), на яку вкладається дренуючий (фільтруючий) геотекстиль Typar®SF, повинна бути рівною та очищеною від будівельного сміття, коріння дерев та великого каміння.

Між роботами із підготовки основи та влаштуванням дренажу геотекстиль Typar®SF повинен бути належним чином захищений від ультрафіолетового випромінювання. Пакування заводу необхідно знімати безпосередньо перед початком виконання робіт. У незакритому вигляді полотно геотекстилю повинно бути не більше 3-х тижнів, при збільшенні цього терміну можливі незначні зміни фізико-механічних та гідравлічних характеристик матеріалу.

Полотно геотекстилю може бути розрізане до необхідних розмірів (з урахуванням напусків) до моменту вкладання в конструкцію дренажу. Для розрізання матеріалу використовується будівельний ніж або можна скористатися ножицями.

Геотекстиль Typar®SF має однакові гідравлічні характеристики у всіх напрямках, тому його розрізання до необхідних розмірів можна виконувати як за довжиною, так і за шириною рулону. Полотно геотекстилю вкладають вільно (без попереднього натягу), але без хвиль і складок. Величина покриття окремих полотен геотекстилю по довжині дренажної траншеї має становити щонайменше 0,30 м. Напуски вкладаються в напрямку наступного потоку води, щоби уникнути підмивання полотен. В умовах дуже інтенсивного гідравлічного потоку та складних умов вкладання, наприклад, у глибокі траншеї, величину перекриття полотен необхідно збільшити до 0,50…0,60 м. Величина перекриття полотен геотекстилю поверх дренажної траншеї має становити щонайменше 0,15 м.

Послідовність влаштування траншейного дренажу - фото 1

Послідовність влаштування траншейного дренажу

У колекторному дренажу перед вкладанням дренажної труби необхідно влаштовувати щебеневу або гравійну подушку товщиною не менше 0,15 м з подальшим ущільненням.

При вкладанні полотен на великих відкритих площах (горизонтальні пластові дренажі) місця перекриття полотен геотекстилю необхідно з’єднувати між собою нагелями або фіксувати анкерами для утримання полотна геотекстилю Typar®SF як до, так і під час вкладання зернистого матеріалу.

Пластові горизонтальні дренажі - фото 1   Пластові горизонтальні дренажі - фото 2

Пластові горизонтальні дренажі

При влаштуванні горизонтального пластового дренажу геотекстиль Typar®SF повинен бути засипаний зернистим (дренуючим) матеріалом завтовшки не менше 0,25…0,30 м після чого дозволяється виконувати його ущільнення. Для зменшення пошкоджень геотекстилю в якості дренажного матеріалу необхідно використовувати зернистий матеріал з фракцією не більше 20…40 мм.

Крок кріплення металевими нагелями становить 2,0…2,5 м, але при складній геометрії дренажу його можна зменшити до 1,0…1,5 м.

Конструкція металевого нагелю - фото 1

Конструкція металевого нагелю

Оскільки геотекстиль Typar®SF є досить жорстким матеріалом, перед його з’єднанням металевими нагелями можливо знадобиться зробити отвори в полотнах, що з’єднуються, за допомогою ножа або заточеного прута арматури.

При вкладанні геотекстилю на укосах, напуски полотен, що знаходяться вище, повинні перекривати полотна, які знаходяться нижче для запобігання їх підмивання водою.

Геотекстильний фільтр TyparSF під кам'яним начерком на укосах - фото 1  Геотекстильний фільтр TyparSF під кам'яним начерком на укосах - фото 2

Геотекстильний фільтр TyparSF під кам’яним накидом на укосах

Схема укладання фільтра з геотекстилю Typar SF на схилах - фото 1

Схема вкладання фільтра з геотекстилю Typar SF на схилах

Схема укладання фільтра з геотекстилю Typar SF на схилах - фото 2   Схема укладання фільтра з геотекстилю Typar SF на схилах - фото 3

Задайте питання нашим експертам!