Застосування георешітки Armatex G у дорожньому будівництві

Застосування геоґратки Armatex® G у дорожньому будівництві

Грунти та зернисті шари (щебінь, пісок, піщано-гравійна суміш) мають відносно низьку міцність на розтяг, таким чином вони не здатні сприймати всі зусилля, що виникають у ґрунтовому шарі від зовнішнього навантаження. Застосовані геосинтетичні матеріали діють як армуючий елемент для ґрунтів чи незв’язних зернистих матеріалів.

Геоґратки Armatex® G у дорожньому будівництві застосовуються для:

 • Армування слабких основ насипів автомобільних доріг, місць для паркування, залізничних колій та злітно-посадкових смуг аеропортів.
 • Армування основ дорожнього одягу автомобільних доріг.
 • Армування укосів насипів автошляхів та спорудження укосів підвищеної ненормативної крутості.
 • Спорудження армогрунтових підпірних стін.
 • Відновлення зсувних ділянок.
 • Як армуючий та анкеруючий елемент при спорудженні підпірних конструкцій з використанням габіонів або облицювальних блоків.
 • Армування всіх типів слабких підстав.

 

Армування укосів. Армогрунтові конструкції

Геоґратки Armatex® G можуть застосовуватися як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при їх реконструкції. При реконструкції геоґратки можуть використовуватися для розширення існуючих насипів з мінімальним збільшенням займаної площі по основі насипу.

Також актуальне застосування геоґраток при спорудженні нових смуг руху або нових проїздів поряд з існуючими. У цьому випадку застосування геоґратки Armatex®G або в основі нового проїзду або в основі дорожнього одягу дозволить уникнути нерівномірних просадок дорожньої конструкції.

   

  Посилення нових проїздів під час реконструкції доріг

Широко застосовується армування геоґратками Armatex®G зернистих основ конструкцій дорожнього одягу автомобільних доріг та різноманітних парковок.

      

Армування та посилення основ дорожнього одягу

У процесі будівництва та експлуатації на зернисті шари дорожнього одягу діють значні вертикальні та горизонтальні зусилля як від технічного транспорту, так і від автомобілів, внаслідок чого вони можуть вдавлюватися в основу або зсуватися у горизонтальній площині. Через просідання в зернистих шарах основи дорожнього одягу можуть виникати деформації на поверхні асфальтобетонних шарів покриття.

Армування основ дорожніх покриттів

Така проблема актуальна не тільки для автомобільних доріг, а й для стоянок та місць для паркування біля логістичних комплексів та торгівельно-розважальних центрів, коли на поверхню покриття тривалий час діє статичне нерухоме навантаження від великовантажних транспортних засобів.

Застосування геоґраток Armatex® G дозволить обмежити вдавлювання зернистих шарів у шари основи, а також значно збільшити стійкість цих шарів до зсуву.

     

Армування крутих ненормативних укосів

Переваги використання геоґратки Armatex® G

 • Поліпшують механічні властивості ґрунтів основи.
 • Дозволяють використовувати під час будівництва невідповідні за своїми фізико-механічними характеристиками види ґрунтів.
 • Можливість будівництва у складних обмежених інженерно-геологічних умовах.
 • Зменшують смугу відведення землі необхідну для спорудження автодорожнього або залізничного насипу.
 • Зменшують кількість зернистих матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).
 
Armatex® G – гнучка ткана геоґратка, виготовлена ​​з високоміцних поліефірних (поліестерових PET) ниток з покриттям з полівінілхлориду (ПВХ). Геоґратки Armatex®G відносяться до геосинтетичних матеріалів, які виконують армуючу (зміцнюючу) функцію. Вони сформовані системою взаємно перпендикулярних поздовжніх і поперечних полімерних елементів таким чином, щоб осередки залишалися розміром від 15 до 35 мм. Це дозволяє проникати частинкам ґрунту або кам'яного матеріалу через отвори решітки з наступним заклинюванням. Для армуючого ефекту дуже важливо, щоб частинки матеріалу, що знаходяться в верхньому слої, заклинювалися в осередках решітки.
Задайте питання нашим експертам!