Застосування георешітки Tenax LBO у дорожньому будівництві

Застосування георешітки Tenax LBO у дорожньому будівництві

Застосування георешітки Tenax LBO у дорожньому будівництві

Грунти та зернисті шари (щебінь, пісок, піщано-гравійна суміш) мають відносно низьку міцність на розтягуванні, таким чином вони не здатні сприймати всі зусилля, що виникають у ґрунтовому шарі від зовнішнього навантаження. Зусилля розтягування, що виникають у шарі, можуть сприйматися при використанні жорстких екструдованих двовісних  георешіток  Tenax® LBO . Застосовувані георешітки діють як армуючий елемент тому у разі ми говоримо про армуванні грунтів чи незв’язних зернистих матеріалів.

Георешітки Tenax ® LBO у дорожньому будівництві застосовуються для:

  • Армування слабких підстав насипів автомобільних доріг, паркувань, залізничних колій та злітно-посадкових смуг аеропортів.
  • Армування основ дорожнього одягу автомобільних доріг.
  • Як армуючий та анкеруючий елемент при спорудженні підпірних конструкцій з використанням габіонів або облицювальних блоків.
  • Армування всіх типів слабких підстав.

Посилення основи насипу - фото 1

Посилення основи насипу

Посилення основи на перезволожених ґрунтах - фото 1

Посилення основи на перезволожених ґрунтах

Жорсткі георешітки Tenax ® LBO можуть застосовуватися як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при їх реконструкціях. Актуальне застосування георешіток при спорудженні нових смуг руху або нових проїздів поряд із існуючими. У цьому випадку застосування жорстких георешіток Tenax ® LBO або в основі нового проїзду або в основі дорожнього одягу дозволить уникнути нерівномірних просадок дорожнього насипу або дорожнього одягу.

Посилення основ під час реконструкції доріг - фото 1  Посилення основ під час реконструкції доріг - фото 2

Посилення підстав під час реконструкції доріг

Широко застосовується армування жорсткими георешітками Tenax ® LBO зернистих основ конструкцій дорожніх одягів автомобільних доріг та різноманітних парковок.

У процесі будівництва та експлуатації на зернисті шари дорожнього одягу (щебінь або щебеневі суміші) діють значні вертикальні та горизонтальні зусилля як від технологічного транспорту, так і від автомобілів, внаслідок чого ці шари можуть вдавлюватися в основу або зрушуватись у горизонтальній площині. Через просідання в зернистих шарах основи дорожнього одягу можуть виникати деформації на поверхні асфальтобетонних шарів покриття. Така проблема актуальна не тільки для автомобільних доріг, а й для стоянок та паркувань біля логістичних комплексів та торгово-розважальних центрів, коли на поверхню покриття тривалий час діє статичне нерухоме навантаження від великовантажних транспортних засобів.

Армування основ дорожнього одягу - фото 1  Армування основ дорожнього одягу - фото 2

Армування основ дорожнього одягу

Дуже ефективним є застосування георешіток для армування зернистих шарів конструкцій дорожнього одягу на ділянках крутих підйомів або спусків дороги. У цьому випадку георешітка крім армування щебеневого шару перешкоджатиме його зсуву, оскільки на ділянках спуску або підйому автомобільної дороги на шари основи передаються значні зусилля зсуву.

Застосування жорстких двовісних георешіток Tenax ® LBO дозволить обмежити вдавлювання зернистих шарів у шари основи, що підстилають, а також значно збільшити стійкість цих шарів до зсуву.

Жорсткі георешітки також знайшли своє застосування при будівництві тимчасових під’їзних доріг. Оскільки дані тип доріг будується без верхнього покриття, тобто в конструкції в основному присутній тільки один щебеневий шар, то в період опадів основа цих доріг сильно перезволожується і від навантажень будівельної техніки щебеневий шар просто вдавлюється в слабкий грунт перегрунтування основи. При використанні георешітки окремо, або спільно з геотекстильним шаром, що фільтрує, щебінь заклинюється в осередках георешітки і вона працює як арматура, що дозволяє забезпечити максимальний комфортний проїзд для будівельної техніки.

Тимчасова або під'їзна дорога - фото 1  Тимчасова або під'їзна дорога - фото 2

Тимчасова чи під’їзна дорога

Тимчасова дорога на перезволожених ґрунтах основи - фото 1

Тимчасова дорога на перезволожених ґрунтах основи

Переваги використання георешітки  Tenax ® LBO

  • Поліпшують механічні властивості ґрунтів основи.
  • Дозволяють використовувати під час будівництва невідповідні за своїми фізико-механічними характеристиками види ґрунтів.
  • Можливість будівництва у складних обмежених інженерно-геологічних умовах.
  • Зменшують кількість зернистих матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).
 
ТENAX LBO – двовісні (двонаправлені) жорсткі екструдовані георешітки з поліпропілену (РР) виробництва компанії TENAX Італія. Георешітка розроблена для стабілізації та зміцнення грунтів, що володіють малою несучою здатністю, а так само для армування зернистих (щебеневих) шарів основи. Завдяки екструзійному методу виробництва та двовісному орієнтуванню георешітка має значну жорсткість і міцність як у поздовжньому так і в поперечному напрямках, а завдяки геометричним характеристикам ґратчастої структури забезпечується максимальне зчеплення зі стабілізованим ґрунтом або армованим зернистим матеріалом.