Застосування георешітки Tenax LBO у дорожньому будівництві

Застосування геоґратки Tenax® LBO у дорожньому будівництві

Застосування георешітки Tenax LBO у дорожньому будівництві

Ґрунти та зернисті шари (щебінь, пісок, піщано-гравійна суміш) мають відносно низьку міцність на розтяг, таким чином вони не здатні сприймати всі зусилля, що виникають у ґрунтовому шарі від зовнішнього навантаження. Зусилля розтягу, що виникають у шарі, можуть сприйматися при використанні жорстких екструдованих двовісних геоґраток Tenax® LBO. Застосовані геоґратки діють як армуючий елемент, тому в даному випадку ми говоримо про армування грунтів або незв’язних зернистих матеріалів.

   

Геоґратки Tenax® LBO у дорожньому будівництві застосовуються для:

  • Армування слабких основ насипів автомобільних доріг, паркувань, залізничних колій та злітно-посадкових смуг аеропортів.
  • Армування основ дорожнього одягу автомобільних доріг.
  • Як армуючий та анкеруючий елемент при спорудженні підпірних конструкцій з використанням габіонів або облицювальних блоків.
  • Армування всіх типів слабких основ.

Посилення основи насипу - фото 1

Посилення основи насипу

Посилення основи на перезволожених ґрунтах

Жорсткі геоґратки Tenax® LBO можуть застосовуватися як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при їх реконструкції. Актуальне застосування геоґраток при спорудженні нових смуг руху або нових проїздів поряд із існуючими. У цьому випадку застосування жорстких геоґраток Tenax® LBO або в основі нового проїзду або в основі дорожнього одягу дозволить уникнути нерівномірних просадок конструкції насипу або дорожнього одягу.

  Посилення основ під час реконструкції доріг - фото 2

Посилення основ при реконструкції доріг.

Широко застосовується армування жорсткими геоґратками Tenax® LBO зернистих основ конструкцій дорожніх одягів автомобільних доріг та різноманітних парковок.

У процесі будівництва та експлуатації на зернисті шари дорожнього одягу (щебінь або щебеневі суміші) діють значні вертикальні та горизонтальні зусилля як від технічного транспорту, так і від автомобілів, внаслідок чого ці шари можуть вдавлюватися в основу або зсуватися у горизонтальній площині. Через просідання в зернистих шарах основи дорожнього одягу можуть виникати деформації на поверхні асфальтобетонних шарів покриття. Така проблема актуальна не тільки для автомобільних доріг, а й для стоянок та місць для паркування біля логістичних комплексів та торгівельно-розважальних центрів, коли на поверхню покриття тривалий час діє статичне нерухоме навантаження від великовантажних транспортних засобів.

  

Армування основ дорожнього одягу

Дуже ефективним є застосування геоґраток для армування зернистих шарів конструкцій дорожнього одягу на ділянках крутих підйомів або спусків дороги. У цьому випадку геоґратка крім армування щебеневого шару перешкоджатиме його зсуву, оскільки на ділянках спуску або підйому автомобільної дороги на шари основи передаються значні навантаження зсуву.

Застосування жорстких двовісних геоґраток Tenax® LBO дозволить обмежити вдавлювання зернистих шарів у шари підстилаючих основи, а також значно збільшити стійкість цих шарів до зсуву.

Жорсткі геоґратки також знайшли своє застосування при будівництві тимчасових під’їзних доріг. Оскільки даний тип доріг будується без верхнього покриття, тобто в конструкції в основному присутній тільки один щебеневий шар, то в період опадів основа цих доріг сильно перезволожується і від навантажень будівельної техніки щебеневий шар просто вдавлюється в слабкий грунт перезволоженої основи. При використанні геоґратки окремо, або спільно з геотекстильним шаром, що фільтрує, щебінь заклинюється в осередках геоґратки і вона працює як арматура, що дозволяє забезпечити максимальний комфортний проїзд для будівельної техніки.

  

Тимчасова або під’їзна дорога

Тимчасова дорога на перезволожених ґрунтах основи.

Переваги використання геоґратки Tenax® LBO

  • Поліпшує механічні властивості ґрунтів основи.
  • Дозволяє використовувати під час будівництва невідповідні за своїми фізико-механічними характеристиками види ґрунтів.
  • Можливість будівництва у складних обмежених інженерно-геологічних умовах.
  • Зменшує кількість зернистих матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).
 
ТENAX® LBO – двовісні (двонаправлені) жорсткі екструдовані геоґратки з поліпропілену (РР) виробництва компанії TENAX (Італія). Геоґратка розроблена для стабілізації і зміцнення грунтів, що мають невелику несучу здатність, а також для армування зернистих (щебеневих) шарів основи. Завдяки екструзійному методу виробництва та двовісному орієнтуванню геоґратка має значну жорсткість і міцність, як у поздовжньому так і в поперечному напрямках, а завдяки геометричним характеристикам ґратчастої структури забезпечується максимальне зчеплення зі стабілізованим ґрунтом або армованим зернистим матеріалом.
Задайте питання нашим експертам!