Технологія укладання георешітки Tenax 3D grid для посилення основи

Технологія укладання георешітки Tenax 3D grid для посилення основи

Технологія укладання георешітки Tenax 3D grid для посилення основи

Зберігання та транспортування рулонів:

Рулони матеріалу необхідно зберігати на сухій, чистій та рівній поверхні. Допустима кількість складування рулонів віч-на-віч не повинна суперечити вимогам виробника і не перевищувати 7 рядів. Рулони двовісної  георешітки Tenax® 3D grid  можуть зберігатись на відкритих майданчиках без додаткового накриття. Георешітка не піддається дії вологи, тому термін зберігання матеріалу в заводській упаковці не обмежений. Зняття заводського пакування необхідно проводити безпосередньо перед укладанням матеріалу в конструкцію. Матеріал потрібно берегти від вогню.

Підготовка основи перед укладанням георешітки.

Підготовка основи перед укладанням георешітки - фото 1Основа повинна бути підготовлена ​​перед початком укладання полотен двовісної жорсткої георешітки  Tenax ® 3D grid , не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром більше 70…120мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо. для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Якщо умови дозволяю доцільно виконати пробне розкочування полотен георешітки для виявлення дефектів основи.

При необхідності вирівнювання основи слід застосовувати легку будівельну техніку (наприклад, легкі бульдозери) для того, щоб завдавати мінімальних порушень природної структури ґрунту основи. Для основ з малою несучою здатністю, таких як торф’яні болота, слід уникати зняття верхнього рослинного шару, використовуючи міцність його кореневих переплетень. Тим не менш, вся поверхнева рослинність має бути зрізана до рівня ґрунту. Загалом підготовка основи повинна відповідати параметрам стійкості геосинтетичного матеріалу до механічних пошкоджень.

Укладка георешетки.

Після підготовки основи розкочується полотно двовісної жорсткої георешітки відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або іншого вищерозташованого матеріалу. Для запобігання пошкодженню георешітки  Tenax ® 3D grid забороняється тягнути полотно матеріалу по основі до місця укладання.

Двохосна жорстка георешітки мають однакові силові характеристики як по довжині так і по ширині рулону, тому для армування зернистих шарів дорожнього одягу або підвищення несучої здатності слабких основ полотна георешітки можуть укладатися як паралельно, так і перпендикулярно осі земляного полотна.

Поперечне та поздовжнє укладання геотішотки Tenax 3D grid - фото 1     Поперечне та поздовжнє укладання геотішотки Tenax 3D grid - фото 2

Поперечне та поздовжнє укладання геотішотки Tenax 3D grid

Рулон георешітки повинен був укладений і розкачаний максимально рівно. Хвилі та складки необхідно розрівнювати підтягуванням країв.

Величина нахлестов матеріалу по ширині полотна георешітки  Tenax ® 3D grid  повинна становити не менше 0,20…0,30м, а по довжині полотна не менше 0,50…0,70м. На ділянках залягання торфу, або товщі слабкої основи, де очікується значне осадження конструкції в часі, величина перекриття по ширині полотна може бути збільшена до 0,70…1,0м.

Окремі полотна георешітки допускається не з’єднувати/зв’язувати механічно між собою для запобігання зміщенню одного полотна щодо іншого в процесі засипки зернистим матеріалом, оскільки через значне зчеплення кам’яного матеріалу з полотном георешітки на поверхні можуть виникати хвилі, які через з’єднання можуть передаватися на сусідні полотна. георешітки.

На горизонтальних кривих або місцях поворотів траси полотна повинні бути прирізані і покладені одне на одне в напрямку повороту на попереднє полотно шару.

Укладання окремих полотен на повороті - фото 1

Порізка полотен на повороті Укладання окремих полотен на повороті

Обратная засипка полотен георешетки

Для запобігання пошкодженню полотен жорсткої двовісної георешітки  Tenax ® 3D grid  забороняється проїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо по не перекритому геосинтетичному матеріалу.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля та полотном георешітки становить не менше 150…300мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200мм (150мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа). Для основ з малою несучою здатністю для відсипання першого шару перекриття необхідно використовувати легкі машини та механізми.

Розвантаження та подальше розподілення матеріалу перекриття полотен георешітки виконується за схемою «від себе» тобто методом насувки.

Розвантаження та розподіл матеріалу засипки по полотну георешітки - фото 1

Розвантаження та розподіл матеріалу засипки по полотну георешітки

Ущільнення шару засипки - фото 1Ущільнення шару засипки.

Перший шар ґрунту перекриття ущільнюється самоскидами, які привозять ґрунт і бульдозерами, які його розрівнюють, а після цього, залежно від матеріалу перекриття гладковальцевим або пневмоколісним котком.

Для запобігання пошкодженню геотекстилю забороняється проїзд ущільнюючих машин і механізмів безпосередньо по полотну матеріалу.

Організація руху техніки.

Для запобігання зсуву паралельно укладених полотен  георешітки Tenax ® 3D grid , на першому ґрунтовому або зернистому шарі перекриття, розвороти техніки не допускаються. Розвороти техніки дозволені лише за межами площі покритою георешіткою. 

На дуже слабких ґрунтах, де георешітка має забезпечувати ефект посилення, необхідно передбачити попередній натяг полотен. Для попереднього натягу можуть використовуватись проїзди автомобілів на пневмоході, наприклад, самоскиди.

Колію, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Забороняється вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару перекриття над полотном георешітки.

Засипання колії після ущільнення шару на слабкій основі - фото 1

Засипання колії після ущільнення шару на слабкій основі

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля та полотном георешітки становить не менше 150…300мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200мм (150мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа).

На дуже слабких підставах відсипання насипу з використанням армуючих та підсилюючих жорстких георешіток  Tenax ® 3D grid  можна виконувати у наступній послідовності.

Послідовність відсипання ґрунту поверх георешітки на слабкій основі (поперечний профіль) - фото 1

Послідовність відсипання ґрунту поверх георешітки на слабкій основі (поперечний профіль)

1-Укладання полотен георешітки; 2-Отсипка під’їзних доріг чи торцевих елементів насипу; 3-Відсипання зовнішніх секцій насипу для анкерування георешітки; 4-Відсипання центральної частини; 5-Відсипання укосних частин; 6-Відсипання верхньої частини насипу.

TENAX 3D Grid – двовісні жорсткі екструдовані георешітки із поліпропілену виробництва компанії TENAX Італія. Матеріал вироблений за технологією попереднього натягу, що дозволило скоротити витрати сировини на її виробництво без зменшення характеристик міцності, а збільшення товщини ребер дозволяє досягти максимального армуючого ефекту з зернистими кам'яними матеріалами. Георешітка розроблена для армування зернистих кам'яних шарів, а так само стабілізації та зміцнення грунтів, що володіють малою несучою здатністю.