Застосування геотекстилю TyparSF в екологічному будівництві

Застосування геотекстилю TyparSF в екологічному будівництві

Застосування геотекстилю TyparSF в екологічному будівництві

При контакті води з ґрунтами часто виникають процеси, пов’язані зі зміною властивостей ґрунтів (кут внутрішнього тертя, модуль деформації, вологість) та перенесенням ґрунтових мас слідом за потоками води (ерозія, суфозія тощо). Такі зміни найчастіше спричиняють руйнування ґрунтових конструкцій і можуть спричинити аварії на об’єктах. Надійний гідротехнічний фільтр запобігає розвитку руйнівних процесів, забезпечуючи вільне проходження води, але утримує ґрунтові частинки від переміщення.

Гідротехнічний геотекстиль  Typar SF  (Тайпар СФ) виконує функцію прямого та зворотного фільтра та застосовується для будівництва дренажних систем, берегоукріплювальних та берегозахисних споруд, водотривких та водопереливних споруд.

Дренажі траншейного та стрічкового типів .

Застосовуються при будівництві та нарощуванні гребель золовідвалів, хвостосховищ, шламонакопичувачів; при благоустрої територій промислових та цивільних об’єктів. Стійкість геотекстильного фільтра Typar SF до кальматації (засмічення, замулювання) дрібними ґрунтовими частинками забезпечує рівномірну водопропускну здатність дренажу протягом усього терміну експлуатації дренажних систем.

Геотекстиль Typar SF як надійний і довговічний фільтр - фото 1   Геотекстиль Typar SF як надійний і довговічний фільтр - фото 2

Геотекстиль Typar SF як надійний і довговічний фільтр

Берегозміцнення.

Зміцнення берегів морів та річок виконується, як правило, важкими гравітаційними спорудами з метою захисту берегів від активної руйнації хвилями та течією води. Фільтр з геотекстилю  TyparSF  розташовується на межі укріплювальної споруди та дрібнозернистих ґрунтів основи. Впорядкована структура полотна та висока міцність геотекстильного фільтра Typar SF забезпечують рівномірні властивості фільтра по всій площі полотна.

При відновленні зруйнованих паводками берегів річок, польдерів, а також інших водотривких ґрунтових дамб з метою захисту верхових укосів застосовують кам’яне кріплення, габіони, бетонування в композиті з геотекстильним фільтром. У цих конструкціях Typar SF забезпечує поділ різнофракційних матеріалів і запобігає розмиву грунтів тіла дамб.

Геотекстиль TyparSF як зворотний фільтр - фото 1  Геотекстиль TyparSF як зворотний фільтр - фото 2

Геотекстиль TyparSF як зворотний фільтр

Берегозахисні споруди.

Берегозахисні споруди типу хвилеломи (брейквотери) зобов’язані витримувати колосальні хвильові навантаження, перепади температур і в деяких випадках тиск льоду.

Геотекстиль TyparSF укладають під кам’яну структуру суцільним шаром, де він поступово розподіляє навантаження від каменю, перешкоджає змішуванню каменів з грунтами дна. Таким чином, геотекстиль TyparSF захищає конструкцію хвилолом від руйнування штормами, а хвилолом працює більш стабільно та захищає берег від розмиву.

Важливу роль у стабільній роботі фільтра Typar SF у гідротехнічних спорудах виконує висока стабільність міцності та водопропускних властивостей геотекстилю при замочуванні водою (у тому числі морської) та стійкість до ультрафіолетового випромінювання.

Геотекстиль TyparSF у конструкціях хвилеломів - фото 1  Геотекстиль TyparSF у конструкціях хвилеломів - фото 2

Геотекстиль TyparSF у конструкціях хвилеломів

Для реконструкції низових укосів дамб з фільтруючих (або втратили ізолюючу щільність грунтів), на місцях утворення свищів виконують аплікації з композитів, що дренують. Успішним прикладом є шипоподібна мембрана Ізоліт з геотекстилем TyparSF. Ефективно перехоплюючи воду і відводячи дренажним каналом, цей композит зупиняє розмив низового укосу свищами і попереджає аварійне руйнування тіла дамби.

Геотекстиль TyparSF - фото 1  Геотекстиль TyparSF - фото 2

Підводне бетонування - фото 1Підводне бетонування .

Геотекстиль Typar SF має унікальне поєднання властивостей, що дозволяють використовувати його як матеріал для пошиття гнучкої опалубки для підводного бетонування. Висока міцність та мінімальне подовження дозволяє без розривів заповнювати таку опалубку розчином бетону під тиском. Оптимальний розмір пор геотекстилю Typar SF забезпечує утримання цементного молочка в розчині бетону при підводному бетонуванні, що зберігає необхідну марку бетону. Хімічна та біологічна стійкість матеріалу зберігає Typar SF при контакті з морською водою, лужними розчинами бетону тощо. Прозора структура полотна дозволяє візуально контролювати ступінь наповнення бетоном опалубки Typar SF.

Переваги використання геотекстилю Typar SF.

Typar SF – ізотропен, тобто його властивості та характеристики однакові як у поздовжньому, так і у поперечному напрямку полотна.

Typar SF має стійкість до вологи та хімічних сполук, зокрема до кислот та лугів – його властивості не змінюються після замочування, що вкрай важливо при роботі в гідротехнічних конструкціях.

Пори геотекстилю Typar SF, відомих розмірів, вільно пропускають потік води, але затримують тверді частинки грунтів. Завдяки мінімальній товщині полотна Typar SF, утримання ґрунтових частинок відбувається не всередині полотна (як у голкопробивних геотекстилів), а на поверхні. Це є важливим щодо стійкості геотекстилю до кальматації. У випадку з Typar SF, шари ґрунту залишаються розділеними навіть під час інтенсивного гідравлічного навантаження: ґрунти не вимиваються і не зміщуються, а здатність конструкцій, що несе, не послаблюється.

Typar SF зберігає водопропускну здатність довгі роки. Обернувши дренажну трубу TyparSF, продовжується термін служби дренажів.

Typar SF перешкоджає проростанню коріння рослин і тому успішно застосовується при облаштуванні пляжів. А дренажні труби, загорнуті в Typar SF, не будуть зруйновані корінням біля дерев, що ростуть.

Typar SF запобігає перемішенню та втраті піску в мулистому грунті берегів водойм. Укладання проводять як влітку, так і взимку. При покритті водойми льодом у зимовий час Typar SF та пісок можна укласти прямо на замерзлу поверхню. Під час танення льоду вони самостійно опустяться на дно водойми.

Typar SF використовується як армуючий полотно при напиленні гідроізоляції з емульсій. Typar SF забезпечує підвищену міцність гідроізолюючого покриття та стабільність розмірів при температурних впливах «на розширення – стиск». Максимальна температура емульсій під час укладання має перевищувати 140 З.