Пластикові шпунти Prolock

Пластикові шпунти Prolock

Пластикові шпунти Prolock  (Пролок) – являють собою полімерні шпунти трубчастого типу (є спеціальний отвір для установки внутрішніх паль), вироблені методом екструзії з характерним об’ємним профілем для комбінованого застосування спільно з металевими або дерев’яними палями, виробництва компанії  Profextru ,  Голландія . Як дерев’яні пальи можуть використовуватися палі круглого або квадратного перерізу.

Шпунти Prolock у Європі застосовуються вже майже 20 років для будівництва причалів, огородження каналів та річок біля автомобільних та залізниць, терасування території навколо будівель та споруд, зміцнення берегів водойм та каналів, створення набережних в умовах населених пунктів.

Кожна секція шпунта Prolock оснащена замками з боків для міцного та герметичного з’єднання між собою окремих шпунтин у єдину жорстку конструкцію. Цей різновид пластикових шпунтів має два типи запатентованого поперечного перерізу – Prolock Sigma (пролока сигма) і Prolock Omega (пролока омега).

Різновиди пластикових шпунтів сигма (ліворуч) та омега (праворуч) - фото 1     Різновиди пластикових шпунтів сигма (ліворуч) та омега (праворуч) - фото 2

Різновиди пластикових шпунтів сигма (ліворуч) та омега (праворуч)

Відмінними рисами профілів шпунтів Сигма і Омега є кількість та відстань між порожнинами для встановлення паль, розмір (діаметр) самих отворів, а також товщина стінки шпунта та зовнішній вигляд самого профілю.

Перетин шпунтів та додаткових елементів - фото 1    Перетин шпунтів та додаткових елементів - фото 2

Переріз шпунтів та додаткових елементів

Профіль шпунта “Омега” застосовується для зведення високо навантажених підпірних стін.

Профіль шпунта «Сігма» ефективний для більшості випадків благоустрою територій і берегозміцнення річок, озер, а також різноманітних штучних водойм.

Окремі шпунти зазвичай виготовляються довжиною від 6 м до 12 м (можливе так само виготовлення на замовлення та меншої довжини шпунта). З’єднуються окремі шпунти за допомогою замків, які є в кожній шпунтині з обох боків. У встановленому вигляді конструкція зі шпунтів Prolock є суцільною підпірною (шпунтовою) стінкою.

Приклади використання пластикових шпунтів Prolock - фото 1  Приклади використання пластикових шпунтів Prolock - фото 2  Приклади використання пластикових шпунтів Prolock - фото 3

Приклади використання пластикових шпунтів Prolock

Для посилення конструкції шпунтової стіни і надання їй більшої жорсткості в порожнечі шпунтів занурюють сердечник з дерева або металу, а верхній край ряду шпунтів фіксують розподільною спеціальною пластиковою рейкою, що об’єднує, при необхідності захищають дерев’яною поздовжньою балкою (для захисту від пошкодження шпунтової стінки). причалів), або використовують анкери (якорі) з натягувачами.

Елементи для жорсткості шпунтової стінки - фото 1  Елементи для жорсткості шпунтової стінки - фото 2  Елементи для жорсткості шпунтової стінки - фото 3

Елементи для жорсткості шпунтової стінки

У гідротехнічному будівництві шпунти в основному застосовують для:

 • берегозміцнення;
 • при влаштуванні набережних та причалів малих суден;
 • створення водопереливних споруд при регулюванні водного режиму території

В екологічному будівництві шпунти виконують функцію «стіни в ґрунті», перешкоджаючи поширенню забруднених рідких стоків у прилеглі ґрунти.

У дорожньому будівництві шпунти застосовують при зведенні невеликих підпірних стін, що зміцнюють ґрунтові насипи автошляхів, а також для запобігання попаданню вологи з каналів і річок, які проходять паралельно автомобільній або залізниці.

У промисловості та цивільному будівництві шпунтові стіни Prolock будуть ефективні для стабілізації зсувних ґрунтових укосів поблизу будівель споруд та комунікацій (наприклад, магістральних трубопроводів тощо)

Приклади використання пластикових шпунтів Prolock - фото 1  Приклади використання пластикових шпунтів Prolock - фото 2  Приклади використання пластикових шпунтів Prolock - фото 3

Приклади використання пластикових шпунтів Prolock

Переваги використання шпунтів Prolock:

 • Найбільш вигідне співвідношення показників «вартість-міцність-довговічність» конструкції.
 • Швидкість монтажу за умов мінімального землевідведення.
 • Комбіноване використання шпунтів спільно зі сваями забезпечує високу надійність та міцність шпунтової стіни.
 • Можливість регулювати міцність стіни встановлюючи по 2 або 4 палі на погонний метр конструкції, що утримує.
 • Конструкція не схильна до дії корозії на відміну від металевих шпунтів.
 • Ідеально застосовні у таких типах ґрунтів як пісок, глина, суглинок, торф. При влаштуванні стіни в ґрунтах із включеннями гранітних порід застосовують металевий профіль для першого проходу перед встановленням полімерного шпунта.
 • Як паль допускається застосування м’яких і твердих порід дерева круглого або квадратного перерізу, а також застосовні металеві труби, що сильно знижує вартість аналогічних конструкцій з інших шпунтів.
 • Шпунти системи Prolock виготовлені з дотриманням стандартів якості ISO 14001 та ISO 9001.

Застосування пластикових шпунтів Prolock

Шпунти Prolock® - полімерні шпунти зі спеціальними отворами для комбінованого їх застосування з дерев'яними або металевими палями, з метою створення шпунтових стін високої міцності та підвищеної довговічності. Основна функція шпунтових конструкцій Prolock® при будівництві об'єктів гідротехнічного та транспортного призначення – зміцнення та захист ґрунтових масивів від сповзання та розмивів. У встановленому вигляді система Prolock® – легка гравітаційна споруда, що утримує.