Застосування георешітки Tenax 3Dgrid у дорожньому будівництві

Застосування георешітки Tenax 3Dgrid у дорожньому будівництві

Застосування георешітки Tenax 3Dgrid у дорожньому будівництві

Грунти та зернисті шари (щебінь, пісок, піщано-гравійна суміш) мають відносно низьку міцність на розтягуванні, таким чином вони не здатні сприймати всі зусилля, що виникають у ґрунтовому шарі від зовнішнього навантаження. Зусилля розтягування, що виникають у шарі, можуть сприйматися при використанні жорстких екструдованих двовісних георешіток Tenax ® 3D grid. Георешітки, що застосовуються, діють як армуючий елемент, тому в даному випадку ми говоримо про армування грунтів або незв’язних зернистих матеріалів.

Георешітки Tenax ® 3D grid у дорожньому будівництві застосовуються для:

  • Армування слабких підстав насипів автомобільних доріг, паркувань, залізничних колій та злітно-посадкових смуг аеропортів.
  • Армування основ дорожнього одягу автомобільних доріг.
  • Як армуючий та анкеруючий елемент при спорудженні підпірних конструкцій з використанням габіонів або облицювальних блоків.
  • Армування всіх типів слабких підстав.

Посилення основи насипу - фото 1

Посилення основи насипу

Посилення основи на перезволожених ґрунтах - фото 1

Посилення основи на перезволожених ґрунтах

Жорсткі георешітки  Tenax ® 3Dgrid  можуть застосовуватися як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при їх реконструкціях. Актуальне застосування георешіток при спорудженні нових смуг руху або нових проїздів поряд із існуючими. У цьому випадку застосування жорстких георешіток Tenax ® 3D grid або в основі нового проїзду або в основі дорожнього одягу дозволить уникнути нерівномірних просадок дорожнього насипу або дорожнього одягу.

Посилення основ під час реконструкції доріг - фото 1   Посилення основ під час реконструкції доріг - фото 2

Посилення основ під час реконструкції доріг

Широко застосовується армування жорсткими георешітками   Tenax® 3Dgrid зернистих  основ конструкцій дорожніх одягів автомобільних доріг та різноманітних парковок. За рахунок збільшеного розміру осередку та потовщеного ребра георешітка ідеально підходить для армування щебеневих шарів фракцією до 70мм.

У процесі будівництва та експлуатації на зернисті шари дорожнього одягу (щебінь або щебеневі суміші) діють значні вертикальні та горизонтальні зусилля як від технологічного транспорту, так і від автомобілів, внаслідок чого ці шари можуть вдавлюватися в основу або зрушуватись у горизонтальній площині. Через просідання в зернистих шарах основи дорожнього одягу можуть виникати деформації на поверхні асфальтобетонних шарів покриття. Така проблема актуальна не тільки для автомобільних доріг, а й для стоянок та паркувань біля логістичних комплексів та торгово-розважальних центрів, коли на поверхню покриття тривалий час діє статичне нерухоме навантаження від великовантажних транспортних засобів.

Армування основ дорожнього одягу - фото 1  Армування основ дорожнього одягу - фото 2

Армування основ дорожнього одягу

Дуже ефективним є застосування георешіток для армування зернистих шарів конструкцій дорожнього одягу на ділянках крутих підйомів або спусків дороги. У цьому випадку георешітка крім армування щебеневого шару перешкоджатиме його зсуву, оскільки на ділянках спуску або підйому автомобільної дороги на шари основи передаються значні зусилля зсуву. За рахунок геометричних розмірів комірки та ребер самої георешітки щебеневий матеріал добре заклинюється в комірках, а сама георешітка витримує значні розривні зусилля без пошкодження.

Застосування жорстких двовісних георешіток Tenax ® 3Dgrid дозволить обмежити вдавлювання зернистих шарів підстилаючі шари основи, а також значно збільшити стійкість цих шарів до зсуву.

Жорсткі георешітки також знайшли своє застосування при будівництві тимчасових під’їзних доріг. Оскільки дані тип доріг будується без верхнього покриття, тобто в конструкції в основному присутній тільки один щебеневий шар, то в період опадів основа цих доріг сильно перезволожується і від навантажень будівельної техніки щебеневий шар просто вдавлюється в слабкий грунт перегрунтування основи. При використанні георешітки окремо, або спільно з геотекстильним шаром, що фільтрує, щебінь заклинюється в осередках георешітки і вона працює як арматура, що дозволяє забезпечити максимальний комфортний проїзд для будівельної техніки.

Тимчасова або під'їзна дорога - фото 1    Тимчасова або під'їзна дорога - фото 2

Тимчасова чи під’їзна дорога

Тимчасова дорога на перезволожених ґрунтах основи - фото 1

Тимчасова дорога на перезволожених ґрунтах основи

Переваги використання георешітки  Tenax ® 3 Dgrid

  • Поліпшують механічні властивості ґрунтів основи.
  • Дозволяють використовувати під час будівництва невідповідні за своїми фізико-механічними характеристиками види ґрунтів.
  • Можливість будівництва у складних обмежених інженерно-геологічних умовах.
  • Зменшують кількість зернистих матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).
TENAX 3D Grid – двовісні жорсткі екструдовані георешітки із поліпропілену виробництва компанії TENAX Італія. Матеріал вироблений за технологією попереднього натягу, що дозволило скоротити витрати сировини на її виробництво без зменшення характеристик міцності, а збільшення товщини ребер дозволяє досягти максимального армуючого ефекту з зернистими кам'яними матеріалами. Георешітка розроблена для армування зернистих кам'яних шарів, а так само стабілізації та зміцнення грунтів, що володіють малою несучою здатністю.