Застосування геотекстилю Tipptex BS в дорожньому будівництві

Застосування геотекстилю Tipptex® BS у дорожньому будівництві

Застосування геотекстилю Tipptex BS у дорожньому будівництві

Геотекстиль Tipptex® BS крім механічного скріплення піддається наступному термічному скріпленню з двох сторін, що надає матеріалу унікальних властивостей, які поєднують характеристики термічно і механічно скріплених геотекстилів.

Геотекстилі вироблені за нетканою технологією при будівництві та ремонті автомобільних доріг, а також інших об’єктів дорожньої інфраструктури, можуть виконувати цілу низку функцій тому вони мають найширше застосування.

Завдяки об’єднанню переваг голкопробивних і термічно скріплених геотекстиль Tipptex® BS може в дорожньому будівництві виконувати функції зміцнення, армування або стабілізації, а також функцію розділення матеріалів з різною фракцією (наприклад, на межі піщаного та щебеневого шару).

  Посилення основ насипів - фото 2

Посилення основ насипів

Області застосування геотекстилю Tipptex® BS

  • збільшення несучої здатності слабких основ при будівництві автомобільних доріг, залізниць, а також під’їзних та тимчасових доріг;
  • розділення різнофракційних матеріалів у конструкціях дорожнього одягу автомобільних доріг та майданчиків для паркування автомобілів біля логістичних комплексів та торговельно-розважальних центрів;
  • геотекстиль може слугувати як розділяючий і армуючий матеріал на межі баластної призми трамвайних колій та залізничних шляхів із ґрунтом основи.
  • як розділяючий і підсилюючий прошарок в основі конструкції при будівництві тимчасових, під’їзних і лісовозних доріг.

Геотекстиль Tipptex BS в основах дорожнього одягу та залізниць - фото 1 Геотекстиль Tipptex BS в основах дорожнього одягу та залізниць - фото 2  Геотекстиль Tipptex BS в основах дорожнього одягу та залізниць - фото 3

Геотекстиль Tipptex® BS в основах дорожнього одягу та залізниць

При розділенні геотекстиль Tipptex® BS запобігає вдавлюванню зернистого (щебеневого) шару дорожнього одягу в шар основи, а також запобігає його забрудненню дрібнозернистим ґрунтом основи. Другий випадок дуже актуальний, коли зернистий або щебеневий шар укладається безпосередньо на ґрунт основи, як при будівництві тимчасових або лісовозних доріг.

Тимчасові, під'їзні чи лісовозні дороги - фото 1  Тимчасові, під'їзні чи лісовозні дороги - фото 2

Тимчасові, під’їзні чи лісовозні дороги

При стабілізації або зміцненні, на геотекстиль Tipptex® BS через шар, який знаходиться вище (наприклад грунт насипу або щебеневий шар дорожнього одягу) передаються зусилля від зовнішнього, як ваги самої конструкції так і від руху автомобільного транспорту, а геотекстильний матеріал сприймає і перерозподіляє їх на велику площу, чим зменшує тиск на ґрунт основи з малою несучою здатністю.

Актуальне застосування геотекстилю марки Tipptex ® B при будівництві бетонних покриттів автомобільних доріг та злітно-посадкових смуг аеродромів. Геотекстиль укладається як розділовий шар між старим асфальтобетонним покриттям і новим бетонним, а також між шарами бетону різного складу та міцності (наприклад між тонким бетоном основи та основним бетонним шаром покриття). В цьому випадку геотекстиль розділяє шари, які мають різні показники лінійного температурного розширення.

Геотекстиль Tipptex B при влаштуванні бетонних покриттів - фото 1    Геотекстиль Tipptex B при влаштуванні бетонних покриттів - фото 3

Геотекстиль Tipptex B при влаштуванні бетонних покриттів

При зміцненні підкосів автомобільних доріг, що підтоплюються, або відкосів ґрунтових дамб по яких здійснюється рух автомобілів геотекстиль Tipptex ® BS може укладатися як зворотний фільтр під кам’яною начеркою тим самим запобігаючи вимиванню ґрунту з-під каменів.

     

Захист укосів кам’яним накидом

Tipptex® BS – нетканий голкопробивний геотекстиль, виготовлений зі 100% поліпропілену виробництва компанії Bontexgeo Kft. Крім механічного скріплення матеріал піддається наступному термічному скріпленню з двох сторін (Tipptex BS) або піддається додатковому зміцненню гарячим повітрям (Tipptex B) що надає матеріалу унікальних властивостей, що поєднують характеристики термічно і механічно скріплених геотекстилів.
Задайте питання нашим експертам!