Ландшафтне будівництво

Ландшафтне будівництво

Геотекстиль Typar® SF за рахунок унікальної технології виробництва та великої кількості марок знайшов широке застосування при створенні різноманітних ландшафтів та благоустрою території біля будинків та котеджів. У ландшафтному дизайні геотекстиль Typar® SF застосовується для мульчування та захисту від бур'янів, поділу шарів родючого з неродючим ґрунтом, обмеження росту коренів рослин, спорудження доріжок та майданчиків, влаштування дренажів та інше.
Основною функцією протиерозійних геоматів Enkamat® у ладшафтному будівництві та благоустрої території є захист поверхонь від водної та вітрової ерозії. Використання геоматів дозволяє закріпити рослинний шар ґрунту на поверхні укосу, а також сприяє закріпленню кореневої системи рослин на схилі.
Основними функціями шиповидної дренажної геомембрани Ізоліт® у ландшафтному будівництві та благоустрої території є гідроізоляція, дренування, вентиляція та накопичення вологи. Використання шиповидної геомембрани дозволяє захистити покриту поверхню від потрапляння вологи, створити дренажну порожнину для відведення води, створити повітряний прошарок для вентилювання. Також поширеним є використання даного матеріалу для затримання та накопичення вологи.
Геомембрана GeoSvit® HDPE у ландшафтному будівництві та благоустрої територій застосовується при спорудженні декоративних водойм, струмків, водоспадів, а також для гідроізоляції підпірних стін, зимових садів та садів на дахах.
Габіонні сітчасті вироби GABION CENTER® у ландшафтній архітектурі застосовується як надійний матеріал для спорудження підпірних стін, зміцнення берегів від розмиву та зсувів. Поширено застосування ГСВ як основи для формування різноманітних малих архітектурних форм, які декорують сад або є його акцентом.
Дренажний геокомпозит Enkadrain® у ландшафтному будівництві та благоустрої територій застосовується для вертикального дренажу різних підпірних стін, а також для горизонтального дренажу «зелених» та покрівель, що експлуатуються. Саме через легкість, простоту і швидкість монтажу, а також мінімальну кількість ґрунтових робіт при його укладанні, дренажний геокомпозит Enkadrain® став популярним у ландшафтному будівництві.
Крім інших напрямків будівництва геоґратки і зокрема ткані геоґратки Armatex G знайшли застосування і в ландшафтному будівництві для благоустрою ділянок. Геоґратки Armatex® G у ландшафтному будівництві застосовується для армування схилів та укосів на ділянках, спорудження армоґрунтових підпірних стінок з використанням різноманітних облицювальних блоків та габіонів, армування основ при будівництві доріг, стоянок, пішохідних доріжок на ділянках тощо.
Після підготовки основи розкочується полотно геоґратки відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або іншого вище розташованого матеріалу. Для запобігання пошкодженню геоґратки, забороняється тягнути полотно матеріалу по основі.
При створенні експлуатованих, «зелених» покрівель геомембрану Ізоліт® розкочують по підготовленій поверхні покрівлі (гідроізоляції або утеплювачу з екструдованого пінополіестиролу). Геомемрана з'єднується по всій ширині рулону з нахлестом в 20 см або 7 шипів, таким чином, щоб забезпечити замикання порожнистих конусів.
Геокомпозит Enkadrain у конструкціях «зелених» експлуатованих покрівель застосовується як дренажний шар для відведення зайвої вологи. Укладання геокомпозиту відбувається на попередньо підготовлену за умовами проекту поверхню. Обрізання рулону по довжині Enkadrain® здійснюється за допомогою будівельного ножа чи ножиць. Полотно необхідної довжини заводиться на стіну з запасом 10 см і закріплюється за допомогою дюбелів та ущільнюючих прокладок.
Рулон або його частина повинен бути покладений і розкочений максимально рівно і гладко, всі хвилі та зморшки слід вирівняти. При укладанні геотекстилю на невелику площу він укладається нахлестом шириною не менше 20 см. При вкладанні на велику площу можна закріплювати полотна геотекстилю до основи за допомогою металевих нагелів (скоб) з кроком приблизно 1,5-2,0 м. Якщо в момент укладання необхідно висадити якусь рослину, або обійти існуючу, то в матеріалі прорізаються хрестоподібні отвір.
Задайте питання нашим експертам!