Ландшафтне будівництво

Ландшафтне будівництво

Геотекстиль TyparSF за рахунок унікальної технології виробництва та великої кількості марок знайшов широке застосування при створенні різноманітних ландшафтів та благоустрою території біля будинків та котеджів. У ландшафтному дизайні геотекстиль Typar® SF застосовується для - мульчування та захисту від бур'янів, поділу шарів родючого з неродючим ґрунтом, обмеження росту коренів рослин, спорудження доріжок та майданчиків, влаштування дренажів та ін.
Основною функцією протиерозійних геоматів Enkamat® у ладшафтному будівництві та благоустрої території є захист поверхонь від водної та вітрової ерозії. Використання геоматів дозволяє закріпити рослинний шар ґрунту на поверхні укосу, а також сприяє закріпленню коренів рослинності на схилі.
Основними функціями шиповидної дренажної геомембрани Ізоліт® у ландшафтному будівництві та благоустрої території є гідроізоляція, дренування, вентиляція та накопичення вологи. Використання шиповидної геомембрани дозволяє захистити покриту поверхню від попадання вологи, створити дренажну порожнину для відведення води, створити повітряний прошарок для вентилювання, а також поширеним є використання даного матеріалу для затримання та накопичення вологи.
Основними функціями натуральної геосітки Jutenon EC® у ландшафтному будівництві та благоустрої території є протиерозійний захист схилів від водної та вітрової ерозії, захист берегів водойм від розмиву, а також кріплення декоративних та конструктивних елементів на укосах у водній частині декоративних садових ставків штучного походження.
Геомембрана GeoSvit® HDPE у ландшафтному будівництві та благоустрої територій застосовується при спорудженні декоративних водойм, струмків, водоспадів, а також для гідроізоляції підпірних стін, зимових садів та садів на дахах.
Геомембрана Xavan® у ландшафтному будівництві та благоустрої територій застосовується при спорудженні декоративних водойм, струмків, водоспадів, зимових садів та садів на дахах. Xavan® - є міцним і стійким до фізичних пошкоджень матеріалом за рахунок того, що матеріал має армуючий прошарок, який покритий з двох сторін спеціальним полімером.
Габіонні сітчасті вироби (ГСІ) MGC у ландшафтній архітектурі застосовується як надійний матеріал для спорудження підпірних стін, зміцнення берегів від розмиву та зсувів. Поширено застосування ГСІ як основи для формування різноманітних малих архітектурних форм, які декорують сад або є його акцентом.
Продукція для саду Green Vista® складається з низки унікальних продуктів, які створені для зручності роботи при створенні ландшафту та, зрештою, досягнення підвищеної довговічності. У ландшафтному будівництві та благоустрої територій застосовується з метою поділу та зонування саду, вертикального озеленення інтер'єрів та екстер'єрів, компактної посадки рослин, мульчування та захисту ґрунту від бур'янів тощо.
Дренажний геокомпозит Enkadrain® у ландшафтному будівництві та благоустрої територій застосовується для вертикального дренажу всіляких підпірних стін, а також для горизонтального дренажу «зелених» та покрівель, що експлуатуються. Саме через легкість, простоту і швидкість монтажу, а також мінімальну кількість грунтових робіт при його укладанні, дренажний геокомпозит Enkadrain® став популярним у ландшафтному будівництві.
Крім інших напрямків будівництва георешітки і зокрема ткані георешітки Armatex G знайшли застосування і в ландшафтному будівництві при благоустрої ділянок. грати Armatex®G у ландшафтному будівництві застосовується для армування схилів та укосів на ділянках, спорудження армогрунтових підпірних стін, спорудження підпірних стінок з використанням різноманітних облицювальних блоків та габіонів, армування основ при будівництві доріг, стоянок, пішохідних доріжок на ділянках тощо.
Технологія укладання георешітки Armatex G для посилення основи
Після підготовки основи розкочується полотно георешітки відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або іншого вищерозташованого матеріалу. Для запобігання пошкодженню георешітки, забороняється тягнути полотно матеріалу з основи.
Підготовлена ​​поверхня шару, що підстилає під Xavan®, повинна бути без гострих кутів і виступів, очищеної від рослинності, сміття, каміння або іншого матеріалу, який може пошкодити полотнище матеріалу. Якщо котлован викопаний давно і в ньому є жива рослинність, її потрібно обов'язково протруїти, щоб уникнути подальшого спучування геомембрани.
Вирівнювання поверхні укосу. Укіс має бути очищений від великих кам'яних вкраплень, залишків коріння, великої рослинності та ущільнений. Влаштування спеціальних анкерних траншей на підставі та на вершині укосу глибиною не менше 0,3м. При великій кількості атмосферних опадів схил повинен бути висушений, щоб було можливе проведення робіт.
При створенні експлуатованих, «зелених» покрівель геомембрану Ізоліт® розкочують підготовленою поверхнею покрівлі (гідроізоляції або утеплювачу з екструдованого пінополістиролу). Геомемран з'єднується по всій ширині рулону з нахлестом в 20 см або 7 опуклостей таким чином, щоб забезпечити взаємозамикання порожнистих конусів.
Геокомпозит Enkadrain у конструкціях зелених експлуатованих покрівель застосовується як дренажний шар для відведення зайвої вологи. Укладання геокомпозиту відбувається на попередньо підготовлену за умовами проекту поверхню. Обрізання рулону по довжині Enkadrain® здійснюється за допомогою будівельного ножа чи ножиць. Полотно необхідної довжини заводиться на стіну із запасом 10см і закріплюється за допомогою дюбелів та ущільнювальних прокладок.
Рулон або його частина повинен бути покладений і розкачаний максимально рівно і гладко, всі хвилі та складки слід вирівняти. При укладанні геотекстилю на невелику площу він укладається внахлест шириною не менше 20 см. При укладанні на велику площу можна закріплювати полотна геотекстилю до основи за допомогою металевих нагелів (скоб) з кроком приблизно 1,5-2,0м. Якщо в момент укладання необхідно висадити якусь рослину або обійти існуючу, то в матеріалі прорізаються хрестоподібні отвори.