Гідротехнічне будівництво

Гідротехнічне будівництво

Бентонітові мати MODULO GEOBENT® у гідротехнічному будівництві застосовуються для запобігання фільтрації води через тіло дамб, гребель, водойм, каналів, резервуарів та інших водоакумулюючих та водоутримуючих споруд. Бентонітові мати Geobent® повністю замінюють глиняний екран і служать повноцінною гідроізоляцією, що запобігає просочуванню води через дно і укоси гідротехнічних споруд.
Бетоновані матраци максимально ефективні для захисту русел річок та каналів від руйнування хвилями штормів та швидкою течією. Матраци можуть бути самостійною берегозахисною спорудою і не вимагають особливої ​​підготовки основи. Правильно підібраний склад бетону у поєднанні з високоміцним та еластичним матеріалом опалубки забезпечує надійний та багаторічний захист берегів.
У деяких випадках, застосовуючи рулонні геомембрани або гідроізоляційні матеріали, що напиляються, на межі контакту ізоляції з грунтами проектом передбачається захисний шар. Цей шар повинен прийняти на себе всі механічні навантаження, що виникають у системі гідроізоляції як при монтажі, так і в процесі експлуатації об'єкта. З цією метою найбільш доцільно застосувати нетканий зміцнений геотекстиль типу Tipptex® BS.
За допомогою геомембрани GeoSvit® HDPE створюють системи гідроізоляції при будівництві та реконструкції об'єктів наступного типу: меліоративні водойми (полив та зрошення); декоративні ставки; канали, що транспортують воду; акумулюючі водойми (резервуари для накопичення чистої води та водонапірні вежі; греблі польдерів та греблі водонапірні; пожежні резервуари та подібні інженерні споруди).
При контакті води з ґрунтами часто виникають процеси, пов'язані зі зміною властивостей ґрунтів (кут внутрішнього тертя, модуль деформації, вологість) та перенесенням ґрунтових мас слідом за потоками води (ерозія, суфозія тощо). Такі зміни найчастіше спричиняють руйнування ґрунтових конструкцій і можуть спричинити аварії на об'єктах. Надійний гідротехнічний фільтр з геотекстилю Typar® SF запобігає розвитку руйнівних процесів, забезпечуючи вільне проходження води.
Основна функція геотуби GeoSvit®Tube у гідротехнічних конструкціях – еластична опалубка високої міцності. У встановленому вигляді GeoSvit®Tube – важка гравітаційна споруда, що застосовується за цільовим призначенням: хвилеріз, берегоукріплення, ядро ​​насипної греблі. Геотуби максимально ефективні для захисту берегів морів та річок від руйнування хвилями штормів та швидкою течією. Геотуби можуть бути самостійною берегозахисною спорудою і не вимагають особливої ​​підготовки основи.
Застосування габіонів GABION CENTER (Словаччина) в гідротехнічному будівництві
GABION CENTER - габіонні сітчасті вироби виробництва компанії GABION CENTER (Словаччина) - це коробчасті габіони (ящики), габіонні матраци та циліндричні габіони з металевої сітки подвійного кручення. У гідротехнічних спорудах габіони застосовуються для берегоукріплювальних споруд на дамбах і греблях, відновлення розмитих територій, протиерозійного захисту укосів та схилів, водопропускних споруд, захисту опор мостів, спорудження всіляких підпірних стін.
Основа має бути підготовлена ​​перед початком укладання полотен геотекстилю Tipptex® BS, не містити брил і кам'яних матеріалів (розміром понад 70...120мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані.
Геотекстиль Typar® SF має однакові гідравлічні характеристики у всіх напрямках, тому приводити до необхідних розмірів можна як за довжиною, так і за шириною рулону. Полотно геотекстилю укладають вільно (без попереднього натягу), але без хвиль і складок.
На бетонну підготовку бентонітові мати вкладаються вручну або за допомогою спеціальних траверс для укладання. Бентонітові мати EDILMODULO® укладються з нахлестом не менше 15-20 см за шириною та довжиною мату. Поверхня матів у зоні нахлеста має бути чистою і не містити будівельного сміття. Мати укладають нетканим геотекстилем вгору для того, щоб він стикався з шаром бетону, що вищевкладається.
Бентонітові глиномати необхідно вкладати без складок з нахлестом між сусідніми полотнами ≥ 30 см у поздовжньому та поперечному напрямках. Зона нахлеста має бути чистою і не містити сторонніх включень. Завдяки тому, що верхній геотекстиль бентонітового глиномату в заводських умовах оброблений бентонітовим порошком, додаткову обробку нахлестів мастикою (бентонітовим порошком і т.п.) робити не потрібно.