Гідротехнічне будівництво

Гідротехнічне будівництво

Бентонітові мати MODULO GEOBENT® у гідротехнічному будівництві застосовуються для запобігання фільтрації води через тіло дамб, гребель, водойм, каналів, резервуарів та інших водоакумулюючих та водоутримуючих споруд. Бентонітові мати Geobent® повністю замінюють глиняний екран і служать повноцінною гідроізоляцією, що забезпечує не просочування води через днище і укоси гідротехнічних споруд.
Бетоновані матраци максимально ефективні для захисту русел річок та каналів від руйнування хвилями штормів та швидкою течією. Матраци можуть бути самостійною берегозахисною спорудою і не вимагають особливої ​​підготовки основи. Правильно підібраний склад бетону у поєднанні з високоміцним та еластичним матеріалом опалубки забезпечує надійний та багаторічний захист берегів.
У деяких випадках, застосовуючи плівкові геомембрани або гідроізоляційні матеріали, що напилюються, на межі контакту ізоляції з грунтами проектом передбачається захисний шар. Цей шар повинен прийняти на себе всі механічні навантаження, що виникають у системі гідроізоляції як при монтажі, так і в процесі експлуатації об'єкта. З цією метою найбільше доцільно застосувати нетканий зміцнений геотекстиль типу Tipptex.
За допомогою геомембрани GEOSVIT®HDPE (Геосвіт) створюють системи гідроізоляції при будівництві та реконструкції об'єктів наступного типу: меліоративні водоймища (полив та зрошення); декоративні ставки; канали, що транспортують воду; акумулюючі водоймища (резервуари для накопичення чистої води та водонапірні вежі; греблі польдерів та греблі водоупорні; пожежні резервуари та подібні інженерні споруди).
При контакті води з ґрунтами часто виникають процеси, пов'язані зі зміною властивостей ґрунтів (кут внутрішнього тертя, модуль деформації, вологість) та перенесенням ґрунтових мас слідом за потоками води (ерозія, суфозія тощо). Такі зміни найчастіше спричиняють руйнування ґрунтових конструкцій і можуть спричинити аварії на об'єктах. Надійний гідротехнічний фільтр з геотекстилю Typar SF (Тайпар СФ) запобігає розвитку руйнівних процесів, забезпечуючи вільне проходження води, але
Основна функція геотуби GeoSvit® Tube (Геосвіт Тубе) у гідротехнічних конструкціях – еластична опалубка високої міцності. У встановленому вигляді GeoSvit®Tube – важка гравітаційна споруда, що застосовується за цільовим призначенням: хвилолом, берегоукріплення, ядро ​​насипної греблі. Геотуби максимально ефективні для захисту берегів морів та річок від руйнування хвилями штормів та швидкою течією. Геотуби можуть бути самостійною берегозахисною спорудою і не вимагають особливої ​​підготовки основи.
Застосування габіонів MGC в гідротехнічному будівництві
Габіони МGC® - Габіонні сітчасті вироби (ГСІ) виробництва компанії МGC Slovakia (Словаччина) - це коробчасті габіони (ящики), габіонні матраци та циліндричні габіони (метелик) з металевої сітки подвійного кручення. У гідротехнічних спорудах габіони застосовуються для берегоукріплювальних споруд на дамбах і греблях, відновлення розмитих територій, протиерозійного захисту укосів та схилів, водопропускних споруд, захисту опор мостів, спорудження всіляких підпірних стін.
Шпунти Prolock® - полімерні шпунти зі спеціальними отворами для комбінованого їх застосування з дерев'яними або металевими палями, з метою створення шпунтових стін високої міцності та підвищеної довговічності. Основна функція шпунтових конструкцій Prolock® при будівництві об'єктів гідротехнічного та транспортного призначення – зміцнення та захист ґрунтових масивів від сповзання та розмивів. У встановленому вигляді система Prolock® – легка гравітаційна споруда, що утримує.
Колію, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Заборонено вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару
Геотекстиль Typar®SF має однакові гідравлічні характеристики у всіх напрямках, тому його прирізання до необхідних розмірів можна виконувати як за довжиною, так і за шириною рулону. Полотно геотекстилю укладають свободу (без попереднього натягу), але без хвиль і складок. Величина перекриття окремих полотен геотекстилю по довжині дренажної траншеї
На бетонну підготовку бентонітові мати укладаються вручну або за допомогою спеціальних траверс для укладання. Бентонітові мати EDILMODULO® укладається з нахлестом не менше 15-20 см за шириною та довжиною мату. Поверхня матів у зоні нахлеста має бути чистою і не містити будівельного сміття. Мати укладають нетканим геотекстилем вгору для того, щоб він стикався з шаром бетону, що вищевкладається.
Бентонітові глиномати необхідно укладати без складок з нахлестом між сусідніми полотнами ≥ 30см у поздовжньому та поперечному напрямках. Зона нахльостування повинна бути чистою і не містити сторонніх включень. Завдяки тому, що верхній геотекстиль бентонітового глиномату в заводських умовах оброблений бентонітовим порошком, додаткову обробку нахлестів мастикою (бентонітовим порошком і т.п.) робити не потрібно.