Технологія укладання георешітки Armatex M для посилення основи

Технологія укладання георешітки Armatex M для посилення основи

Технологія укладання георешітки Armatex M для посилення основи

Зберігання та транспортування рулонів. Рулони матеріалу необхідно зберігати на сухій, чистій та рівній поверхні. Допустима кількість складування рулонів віч-на-віч не повинна суперечити вимогам виробника і не перевищувати 5 рядів. Для запобігання зламу жорсткої серцевини на яку намотана георешітка (пластикова труба діаметром 110мм) заборонено складувати рулони навхрест. Зняття заводського пакування необхідно проводити безпосередньо перед укладанням матеріалу в конструкцію.

Підготовка основи перед укладанням георешітки.

Підстава повинна бути підготовлена ​​перед початком укладання полотен  георешітки  Armatex ® М , не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром більше 70…120мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо. для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Якщо умови дозволяю доцільно виконати пробне розкочування полотен георешітки для виявлення дефектів основи.

При необхідності вирівнювання основи слід застосовувати легку будівельну техніку (наприклад, легкі бульдозери) для того, щоб завдавати мінімальних порушень природної структури ґрунту основи. Для основ з малою несучою здатністю, таких як торф’яні болота, слід уникати зняття верхнього рослинного шару, використовуючи міцність його кореневих переплетень. Тим не менш, вся поверхнева рослинність має бути зрізана до рівня ґрунту. Загалом підготовка основи повинна відповідати параметрам стійкості геосинтетичного матеріалу до механічних пошкоджень.

Укладка георешетки.

Після підготовки основи розкочується полотно георешітки відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або іншого вищерозташованого матеріалу. Для запобігання пошкодженню георешітки, забороняється тягнути полотно матеріалу з основи до місця укладання. Георешітка  Armatex ® М  для посилення слабких основ може укладатися горизонтально як окремий прошарок або укладатися в конструкції ґрунтових насипів у вигляді замкнутих або напівзамкнених обойм.

Схема замкнутих та напівзамкнених обойм - фото 1

Схема замкнутих і напівзамкнених обойм

Якщо георешітка  Armatex ® М  укладається в якості окремого горизонтального армуючого прошарку, і вона має однакові силові характеристики (міцність у поздовжньому та поперечному напрямках) як по довжині так і по ширині полотна, можливе укладання окремих полотен як перпендикулярно так і паралельно осі земляного полотна.

Напрямки розкочування рівноміцних георешіток - фото 1    Напрямки розкочування рівноміцних георешіток - фото 2

Напрямки розкочування рівноміцних георешіток

Рулон георешітки повинен бути укладений і розкачаний максимально рівно. Хвилі та складки необхідно розрівнювати підтягуванням країв з їх подальшим кріпленням до основи за допомогою металевих нагелів з кроком 2,0…2,5м.

Конструкція металевого нагелю - фото 1

Конструкція металевого нагелю

Величина нахлестов матеріалів по ширині полотна георешітки  Armatex ® М  повинна становити не менше 0,30 … 0,50 м, а по доїни полотна не менше 0,50 … 0,70 м. На ділянках залягання ґрунтів з дуже малою несучою здатністю, де можна очікувати надмірне осадження конструкції в часі, або при укладанні полотен на дно водойм величина нахлестов повинна буде збільшена до 1,50…2,50м.

На горизонтальних кривих або місцях поворотів траси полотна повинні бути прирізані і покладені одне на одне в напрямку повороту на попереднє полотно шару. Місця з’єднання полотен повинні бути скріплені скобами або пришпилені нагелями з кроком приблизно 1,0-1,5 м.

Розкочування та з'єднання полотен георешітки ArmatexМ - фото 1

Розкочування та з’єднання полотен георешітки ArmatexМ

Укладання окремих полотен на повороті - фото 1

Прирізування полотен. Укладання окремих полотен на повороті.

Контроль качества укладки георешетки.

Перш ніж робити зворотне засипання, геополотна повинні бути оглянуті інспектором щодо їх ушкоджень (отворів, проривів тощо). Місця значних дефектів (розриви та надрізи лінійні розміри яких перевищують 30см) повинні бути відремонтовані новим полотном, покладеним поверх пошкодженої площі з необхідними нахльостами 0,15…0,2м у кожну сторону від пошкодження. Якщо такий ремонт не вдається, то пошкоджене полотно необхідно замінити на нове.

Обратная засипка полотен георешетки

Для запобігання пошкодженню полотен георешітки  Armatex ® М  забороняється проїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо по не перекритому матеріалу. Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном георешітки становить не менше 150…300мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200мм (150мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа). Для основ з малою несучою здатністю для відсипання першого шару перекриття необхідно використовувати легкі машини та механізми. Розвантаження та подальший розподіл матеріалу перекриття полотен георешітки виконується за схемою від себе тобто методом насувки.

Розвантаження та розподіл матеріалу засипки по полотну георешітки - фото 1

Розвантаження та розподіл матеріалу засипки по полотну георешітки

Схема розподілу матеріалу засипки площею георешітки - фото 1

Схема розподілу матеріалу засипки площею георешітки

При влаштуванні армуючих прошарків з георешітки  Armatex ® М  у вигляді напівзамкнених або замкнутих обойм, для запобігання висипанню матеріалу засипки через комірки георешітки, в торцевих частинах необхідно передбачити укладання в торцевій частині геотекстилю.

Геотекстиль у торцевій частині георешітки - фото 1

Геотекстиль у торцевій частині георешітки

Для кращого ущільнення матеріалу засипки георешітки в торцевих частинах, можливе використання тимчасової опалубки знімної або укладання в торцевих частинах мішків заповнених грунтом або використання в торцях засипку зернистим матеріалом.

Варіанти влаштування торцевих заворотів георешітки - фото 1

Варіанти влаштування торцевих заворотів георешітки

При влаштуванні посилення основи шляхом укладання георешітки  Armatex ® М  у вигляді замкнутої обойми роботи виконують у наступному порядку. Спершу від рулону відмотують частину георешітки довжиною приблизно 10м, а потім вже розкочують рулон перпендикулярно до осі земляного полотна. Після цього виконують аналогічну операцію з іншим рулоном тільки протилежного боку земляного полотна. Тобто розкочування рулонів роблять у шаховому порядку то з одного, то з іншого боку земляного полотна. Така технологія після замикання обойми не дозволить створити ослаблене місце у вигляді одного поздовжнього нахлеста, а вони будуть розташовуватися так само в шаховому порядку то з одного боку іншого земляного полотна.

Послідовність влаштування замкнутої обойми - фото 1

Послідовність пристрою замкнутої обойми

Ущільнення шару засипки - фото 1Ущільнення шару засипки.

Перший шар ґрунту перекриття ущільнюється самоскидами, які привозять ґрунт і бульдозерами, які його розрівнюють, а після цього, залежно від матеріалу перекриття гладковальцевим або пневмоколісним котком.  Для запобігання пошкодженню геотекстилю забороняється проїзд ущільнюючих машин і механізмів безпосередньо по полотну матеріалу.

Організація руху техніки.

Для запобігання зсуву паралельно укладених полотен  Armatex ® М на першому грунтовому або зернистому шарі перекриття георешітки, розвороти техніки не допускаються. Розвороти техніки дозволені лише за межами площі покритою георешіткою. На дуже слабких ґрунтах, де георешітка повинна забезпечувати ефект посилення, необхідно передбачити попередній натяг полотен. Для попереднього натягу можуть використовуватись проїзди автомобілів на пневмоході, наприклад, самоскиди.

Колію, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Забороняється вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару перекриття над полотном георешітки.

Засипання колії після ущільнення шару на слабкій основі - фото 1

Засипання колії після ущільнення шару на слабкій основі

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля та полотном георешітки становить не менше 150…300мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200мм (150мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа).

На дуже слабких підставах відсипання насипу з використанням армуючих та підсилюючих георешіток  Armatex ® М  можна виконувати у наступній послідовності.

Послідовність відсипання ґрунту поверх георешітки на слабкій основі (поперечний профіль) - фото 1

Послідовність відсипання ґрунту поверх георешітки на слабкій основі (поперечний профіль)

1-Укладання полотен георешітки; 2-Отсипка під’їзних доріг чи торцевих елементів насипу; 3-Відсипання зовнішніх секцій насипу для анкерування георешітки; 4-Відсипання центральної частини; 5-Відсипання укосних частин; 6-Відсипання верхньої частини насипу.

Armatex®M (Арматекс M) – гнучка ткана георешітка, виготовлена ​​з високоміцних полівінілалкогольних (PVA) ниток з покриттям з полівінілхлориду (ПВХ). Найголовнішою перевагою цієї георешітки є унікальність сировини, з якої вона виготовлена. Завдяки цьому матеріал набагато краще протистоїть агресивним середовищам (зокрема лужним) та має значно менше граничне подовження (6,5%) порівняно з поліестеровими георештками. Стійкість до лужних середовищ дозволяє використовувати георешітку для армування шарів, укріплених цементом або анкеруючий елемент між блоками, які з'єднуються на цементно-піщаний розчин. Мінімальне подовження дозволяє використовувати георешітку як армуючий елемент у конструкціях зі строго регламентованими мінімальними опадами,