Застосування георешітки Armatex M в дорожньому будівництві

Застосування георешітки Armatex M в дорожньому будівництві

Грунти та зернисті шари (щебінь, пісок, піщано-гравійна суміш) мають відносно низьку міцність на розтяг, таким чином вони не здатні сприймати всі зусилля, що виникають у ґрунтовому шарі від зовнішнього навантаження. Навантаження, які виникають у шарі ґрунту, розподіляються за допомогою геоґраток Armatex® M. Застосовані геосинтетичні матеріали діють як зміцнюючий елемент при армуванні ґрунтів чи незв’язних зернистих матеріалів.

Посилення та армування основ насипів - фото 1

Посилення та армування основи насипу

Геоґратки Armatex® M у дорожньому будівництві застосовуються для:

 • Армування слабких основ насипів автомобільних доріг, місць для паркування, залізничних колій та злітно-посадкових смуг аеропортів.
 • Армування основ дорожнього одягу автомобільних доріг.
 • Армування укосів насипів автомобільних доріг та спорудження укосів з ненормативним кутом закладання.
 • Спорудження армоґрунтових підпірних стін.
 • Відновлення зсувних ділянок.
 • Як армуючий та анкеруючий елемент при спорудженні підпірних конструкцій з використанням габіонів або облицювальних блоків.
 • Армування всіх типів слабких основ.

    Армування укосів. Армогрунтові конструкції - фото 2

Армування укосів. Армоґрунтові конструкції

Геоґратки Armatex® M можуть застосовуватися як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при їх реконструкції. При реконструкції геоґратки застосовуються для розширення існуючих насипів з мінімальним збільшенням площі по основі насипу.

Також актуальне застосування геоґраток при спорудженні нових смуг руху або нових проїздів поряд з існуючими. У цьому випадку застосування геоґратки Armatex® M або в основі нового проїзду або в основі дорожнього одягу дозволить уникнути нерівномірних просадок дорожньої конструкції.

   

Посилення нових проїздів під час реконструкції доріг

Широко застосовується армування геоґратками Armatex® M зернистих основ конструкцій дорожнього одягу автомобільних доріг та різноманітних парковок.

Армування та посилення основ дорожнього одягу - фото 1    

Армування та посилення основ дорожнього одягу

У процесі будівництва та експлуатації на зернисті шари дорожнього одягу діють значні вертикальні та горизонтальні зусилля як від технічного транспорту, так і від автомобілів, внаслідок чого вони можуть вдавлюватися в основу або зсуватися у горизонтальній площині. Через просідання в зернистих шарах основи дорожнього одягу можуть виникати деформації на поверхні асфальтобетонних шарів покриття.

Армування основ дорожніх покриттів

Така проблема актуальна не тільки для автомобільних доріг, а й для стоянок та місць для паркування біля логістичних комплексів та торгівельно-розважальних центрів, коли на поверхню покриття тривалий час діє статичне нерухоме навантаження від великовантажних транспортних засобів.

Застосування геоґраток Armatex® M дозволить обмежити вдавлювання зернистих шарів у шари основи, а також значно збільшити стійкість цих шарів до зсуву.

    Армування крутих ненормативних укосів - фото 2

Армування крутих ненормативних укосів

Переваги використання геоґратки Armatex® M

 • Поліпшують механічні властивості ґрунтів основи.
 • Дозволяють використовувати під час будівництва невідповідні за своїми фізико-механічними характеристиками види ґрунтів.
 • Можливість будівництва у складних обмежених інженерно-геологічних умовах.
 • Зменшують смугу відведення землі необхідну для спорудження автодорожнього або залізничного насипу.
 • Зменшують кількість зернистих матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).
 
Armatex®M (Арматекс M) – гнучка ткана георешітка, виготовлена ​​з високоміцних полівінілалкогольних (PVA) ниток з покриттям з полівінілхлориду (ПВХ). Найголовнішою перевагою цієї георешітки є унікальність сировини, з якої вона виготовлена. Завдяки цьому матеріал набагато краще протистоїть агресивним середовищам (зокрема лужним) та має значно менше граничне подовження (6,5%) порівняно з поліестеровими георештками. Стійкість до лужних середовищ дозволяє використовувати георешітку для армування шарів, укріплених цементом або анкеруючий елемент між блоками, які з'єднуються на цементно-піщаний розчин. Мінімальне подовження дозволяє використовувати георешітку як армуючий елемент у конструкціях зі строго регламентованими мінімальними опадами,
Задайте питання нашим експертам!