Застосування георешітки Armatex M в дорожньому будівництві

Застосування георешітки Armatex M в дорожньому будівництві

Застосування георешітки Armatex M в дорожньому будівництві

Грунти та зернисті шари (щебінь, пісок, піщано-гравійна суміш) мають відносно низьку міцність на розтягуванні, таким чином вони не здатні сприймати всі зусилля, що виникають у ґрунтовому шарі від зовнішнього навантаження. Зусилля розтягування, що виникають у шарі, можуть сприйматися при використанні  георешіток  Armatex ® М . Застосовувані геосинтетичні матеріали діють як армуючий елемент тому у разі ми говоримо про армуванні грунтів чи незв’язних зернистих матеріалів.

Посилення та армування основ насипів - фото 1

Посилення та армування основ насипів

Георешітки Armatex ® М у дорожньому будівництві застосовуються для:

 • Армування слабких підстав насипів автомобільних доріг, паркувань, залізничних колій та злітно-посадкових смуг аеропортів.
 • Армування основ дорожнього одягу автомобільних доріг.
 • Армування укосів насипів автошляхів та спорудження укосів підвищеної ненормативної крутості.
 • Спорудження армогрунтових підпірних стін.
 • Відновлення зсувних ділянок.
 • Як армуючий та анкеруючий елемент при спорудженні підпірних конструкцій з використанням габіонів або облицювальних блоків.
 • Армування всіх типів слабких підстав.

Армування укосів. Армогрунтові конструкції - фото 1    Армування укосів. Армогрунтові конструкції - фото 2

Армування укосів. Армогрунтові конструкції

Георешітки  Armatex ® М  можуть застосовуватися як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при їх реконструкціях. При реконструкції георешітки можуть використовуватися для розширення існуючих насипів з мінімальним збільшенням займаної площі на підставі насипу.

Також актуальне застосування георешіток при спорудженні нових смуг руху або нових проїздів поряд з існуючими. У цьому випадку застосування георешітки Armatex ® М або в основі нового проїзду або в основі дорожнього одягу дозволить уникнути нерівномірних просадок дорожньої конструкції.

Посилення нових проїздів під час реконструкції доріг - фото 1   Посилення нових проїздів під час реконструкції доріг - фото 2

Посилення нових проїздів під час реконструкції доріг

Широко застосовується армування георешітка   Armatex ® М  зернистих основ конструкцій дорожніх одягів автомобільних доріг і всіляких парковок.

Армування та посилення основ дорожнього одягу - фото 1    Армування та посилення основ дорожнього одягу - фото 2

Армування та посилення основ дорожнього одягу

У процесі будівництва та експлуатації на зернисті шари дорожнього одягу діють значні вертикальні та горизонтальні зусилля як від технологічного транспорту, так і від автомобілів внаслідок чого вони можуть вдавлюватися в основу або зрушуватись у горизонтальній площині. Через просідання в зернистих шарах основи дорожнього одягу можуть виникати деформації на поверхні асфальтобетонних шарів покриття.

Армування основ дорожніх покриттів - фото 1

Армування основ дорожніх покриттів

Така проблема актуальна не тільки для автомобільних доріг, а й для стоянок та паркувань біля логістичних комплексів та торгово-розважальних центрів, коли на поверхню покриття тривалий час діє статичне нерухоме навантаження від великовантажних транспортних засобів.

Застосування георешіток Armatex ® М дозволить обмежити вдавлювання зернистих шарів у шари основи, що підстилають, а також значно збільшити стійкість цих шарів до зсуву.

Армування крутих ненормативних укосів - фото 1    Армування крутих ненормативних укосів - фото 2

Армування крутих ненормативних укосів

Переваги використання георешітки Armatex ®  М

 • Поліпшують механічні властивості ґрунтів основи.
 • Дозволяють використовувати під час будівництва невідповідні за своїми фізико-механічними характеристиками види ґрунтів.
 • Можливість будівництва у складних обмежених інженерно-геологічних умовах.
 • Зменшують смугу відведення землі необхідну для спорудження автодорожнього або залізничного насипу.
 • Зменшують кількість зернистих матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).
 
Armatex®M (Арматекс M) – гнучка ткана георешітка, виготовлена ​​з високоміцних полівінілалкогольних (PVA) ниток з покриттям з полівінілхлориду (ПВХ). Найголовнішою перевагою цієї георешітки є унікальність сировини, з якої вона виготовлена. Завдяки цьому матеріал набагато краще протистоїть агресивним середовищам (зокрема лужним) та має значно менше граничне подовження (6,5%) порівняно з поліестеровими георештками. Стійкість до лужних середовищ дозволяє використовувати георешітку для армування шарів, укріплених цементом або анкеруючий елемент між блоками, які з'єднуються на цементно-піщаний розчин. Мінімальне подовження дозволяє використовувати георешітку як армуючий елемент у конструкціях зі строго регламентованими мінімальними опадами,