Технологія укладання георешітки Tenax TT для армування укосів

Технологія укладання георешітки Tenax TT для армування укосів

Технологія укладання георешітки Tenax TT для армування укосів

Зберігання та транспортування рулонів:

 Рулони матеріалу необхідно зберігати на сухій, чистій та рівній поверхні.

 Допустима кількість складування рулонів віч-на-віч не повинна суперечити вимогам виробника і не перевищувати 7 рядів.

Зняття заводського пакування необхідно проводити безпосередньо перед укладанням матеріалу в конструкцію.

Матеріал не схильний до впливу атмосферних факторів, тому термін зберігання георешітки в заводській упаковці не обмежений.

Матеріал потрібно берегти від вогню.

Підготовка основи перед укладанням георешітки.

Підготовка основи перед укладанням георешітки - фото 1

Основа має бути підготовлена ​​перед початком укладання полотен  георешітки  Tenax ® TT , не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром понад 70…120 мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо. для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Якщо умови дозволяю доцільно виконати пробне розкочування полотен георешітки для виявлення дефектів основи.

Якщо планується виконувати армування або влаштовувати армогрунтову конструкцію при розширенні насипу автомобільної дороги, то необхідно в існуючому укосі, з боку якого виконуватиметься розширення, нарізати уступи (штраби/сходинки) для кращого ущільнення ґрунту на контакті старого та нового насипу.

Укладка георешетки.

До початку виконання робіт має бути розроблений детальний план укладання полотен георешітки.

Жорстка георешітка  Tenax ® TT  є одновісною (сприймає напруги, що розтягують, тільки в одному напрямку), тому при армуванні укосів або пристрої армогрунтових підпірних стін георешітка укладається тільки в поперечному напрямку (перпендикулярно до осі земляного полотна).

Напрямок укладання полотен георешітки - фото 1       Напрямок укладання полотен георешітки - фото 2

Напрямок укладання полотен георешітки

Армована відкосна частина або армогрунтова підпірна стінка може складатися з таких елементів як: полотна первинного армування, полотна вторинного армування, протиерозійний захист, дренаж (застінний дренаж).

Елементи армованого укосу - фото 1

Елементи армованого укосу

Первинне армування відповідає за загальну стійкість укосу чи армогрунтової підпірної стінки, вторинне армування відповідає за стійкість укосної частини у процесі ущільнення.

При укладанні полотен первинного армування у укосах з крутістю (кутом закладення) покладніше за 1:1 (45 0 ) завороти полотен георешітки в тіло укосу можна не виконувати, крім випадків коли як грунт насипу використовують незв’язний дрібнозернистий матеріал, наприклад, річковий пісок. При більш крутих укосах необхідно виконувати завороти полотен у торцевій частині укосу.

Схема укладання георешітки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу - фото 1    Схема укладання георешітки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу - фото 2

Схема укладання георешітки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу

Рулон одновісної георешітки  Tenax ® TT  повинен бути укладений і розкачаний максимально рівно. Хвилі та складки необхідно розрівнювати підтягуванням країв з їх подальшим кріпленням до основи за допомогою металевих нагелів з кроком 1,5…2,0 м. Нагеля застосовуються по необхідності коли стан основи або процес виконання робіт не може забезпечити рівність укладання полотен георешітки.

Нагель необхідно вбивати у місці жорсткого поперечного ребра георешітки посередині полотна (стандартна ширина полотна георешітки становить 1,0 м).

Конструкція металевого нагелю - фото 1

Конструкція металевого нагелю

Полотна одновісної георешітки  Tenax ® TT   укладаються паралельно один до одного, у стик, без нахлестів по ширині. По довжині окремі полотна георешітки поєднуються спеціальним способом за допомогою пластикових HDPE смуг.

Ширина сполучної стрічки відповідає ширині полотна георешітки. У двох полотнах, які з’єднуються між собою, елемент, що з’єднує, повинен знаходиться між двома жорсткими поперечними ребрами.

Поєднання окремих полотен георешітки по довжині - фото 1   З'єднання окремих полотен георешітки по довжині - фото 2

З’єднання окремих полотен георешітки за довжиною

Для формування торцевої частини укосу майже у всіх випадках використовується постійна опалубка з металевих зварних сіток з діаметром дроту 6…8 мм.        

Опалубка з використанням металевих зварних сіток є незнімною та залишається в конструкції на весь термін експлуатації. Металева опалубка не є силовим елементом армованого укосу, який відповідає за його стійкість. Її основне призначення надати естетичного вигляду конструкції при будівництві та забезпечити чітку геометрію укосу в період вегетаційного розвитку рослинності на укосі, та формування у них розвиненої кореневої системи.

Похила металева опалубка - фото 1    Вертикальна металева опалубка - фото 1

Похила металева опалубка Вертикальна металева опалубка

Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки - фото 1   Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки - фото 2

Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки

Для металевої опалубки може використовуватися зварна сітка з арматури діаметром 4-8 мм, з розміром осередку 10 см*10 см або 15 см*15 см.

Крок металевих стяжок залежить від діаметра арматури, з якої зроблена опалубка. Чим більший діаметр тим більше крок влаштування розтяжок, який у більшості випадків знаходиться в межах 1,0…1,5 м.

Для запобігання висипанню ґрунту, через комірки одновісної сітки  Tenax ® TT , в торцевих частинах необхідно передбачити укладання прошарку з нетканого геотекстилю, протиерозійного мату або мішків заповнених рослинним ґрунтом.

 Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів - фото 1  Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів - фото 2

Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів

Елементи укосу армованого георешітками TenaxTT - фото 1

Елементи укосу армованого георешітками TenaxTT

Зворотне засипання полотен георешітки.

Для запобігання пошкодженню георешітки заборонено заїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо на незахищене (не перекрите матеріалом засипки) полотно.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном георешітки становить не менше 150…300 мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200 мм (150 мм для основ із модулем пружності вище 30 МПа).

Розвантаження та подальше відсипання матеріалу засипки виконується за схемою «від себе», тобто насувкою або за допомогою фронтальних навантажувачів або екскаватора.

У загальному вигляді послідовність виконання робіт з влаштування армогрунтової конструкції складається з наступних операцій:

Зворотне засипання полотен георешітки - фото 1Зворотне засипання полотен георешітки - фото 2
 • — планування та ущільнення основи
 • — розбивка територій
 • – Укладання першого ряду опалубки
 • – Укладання та закріплення нагелями полотен георешітки
 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 3 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 4
 • – укладання геотектилю в торцевих частинах та встановлення розтяжок
 • – Розподіл грунту засипки
 • – Ущільнення грунту засипки катками
 • – Ущільнення торцевих частин ручними вібротрамбовками
 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 5 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 6
 •  — устройство торцевого заворота из остатка георешетки
 •  — контроль качества укладки
 • – Влаштування наступного шару армогрунтової конструкції

Ущільнення шару засипки.

Ущільнення шару засипки - фото 1

Залежно від матеріалу засипки/перекриття полотна георешітки, ущільнення виконують за допомогою пневмоколісних або гладковальцевих котків.

Ущільнення необхідно виконувати за оптимальної вологості грунтів. Проїзд ущільнюючих машин або механізмів по неприкритому полотну георешітки заборонено через можливість її пошкодження. Ущільнення ґрунту в торцях конструкції на ширину 1м від краю необхідно виконувати лише за допомогою ручних віброплит або трамбування. Проїзд ковзанок на відстані менше 1м від краю конструкції заборонений за вимогами безпеки виконання робіт, а також проїзд по краю середньої або важкої ковзанки може спричинити деформацію опалубки.

Організація руху техніки.

Для запобігання зсуву паралельно укладених полотен  Tenax ® TT на першому ґрунтовому або зернистому шарі перекриття георешітки, розвороти техніки не допускаються. Розвороти техніки дозволені лише за межами площі вкритою георешіткою.

Колію, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Забороняється вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару перекриття над полотном георешітки.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном георешітки становить не менше 150…30 мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200 мм (150 мм для основ із модулем пружності вище 30 МПа).

Заїзд техніки безпосередньо на не перекрите матеріалом засипки полотно георешітки  Tenax ® TT  заборонено, оскільки це може призвести до пошкодження матеріалу.

TENAX ТТ – одновісні (односпрямовані) жорсткі екструдовані георешітки виробництва компанії TENAX Італія. Георешітки є двовимірними структурами, виготовленими з поліетилену високої щільності (HDPE) за допомогою процесу орієнтування молекул в одному напрямку. Ця технологія дозволяє отримати геосинтетичний матеріал високої технічної якості, що дозволяє використовувати його в інноваційних технічних рішеннях. Георешітки TENAX TT за рахунок сировини є хімічно інертними і мають підвищену стійкість до розтягування, як правило, використовуються для армування ґрунтів, створення армогрунтових підпірних стін та підпірних конструкцій з використанням фасадних облицювальних блоків T-block.