Технологія укладання георешітки Tenax TT для армування укосів

Технологія укладання георешітки Tenax TT для армування укосів

Технологія укладання георешітки Tenax TT для армування укосів

Зберігання та транспортування рулонів:

Рулони матеріалу необхідно зберігати на сухій, чистій та рівній поверхні.

Допустима кількість складування рулонів один на інший не повинна суперечити вимогам виробника і не перевищувати 7 рядів.

Зняття заводського пакування необхідно проводити безпосередньо перед вкладанням матеріалу в конструкцію.

Матеріал не схильний до впливу атмосферних факторів, тому термін зберігання геоґратки в заводській упаковці не обмежений.

Матеріал потрібно берегти від вогню.

Підготовка основи перед вкладанням геоґратки.

Підготовка основи перед укладанням георешітки - фото 1

Основа має бути підготовлена ​​перед початком вкладання полотен геоґратки Tenax®TT, не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром понад 70…120 мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо, для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Якщо умови дозволяють, доцільно виконати пробне розкочування полотен геоґратки для виявлення дефектів основи.

Якщо планується виконувати армування або влаштовувати армогрунтову конструкцію при розширенні насипу автомобільної дороги, то необхідно в існуючому укосі, з боку якого виконуватиметься розширення, нарізати уступи (сходинки) для кращого ущільнення ґрунту при контакті старого та нового насипу.

Вкладання геоґратки.

До початку виконання робіт має бути розроблений детальний план вкладання полотен геоґратки.

Жорстка геоґратка Tenax®TT є одновісною (сприймає напруження розтягу тільки в одному напрямку), тому при армуванні укосів або влаштуванні армогрунтових підпірних стін геоґратка вкладається тільки в поперечному напрямку (перпендикулярно до осі земляного полотна).

Напрямок укладання полотен георешітки - фото 1       Напрямок укладання полотен георешітки - фото 2

Напрямок вкладання полотен геоґратки

Армована укісна частина або армогрунтова підпірна стінка може складатися з таких елементів як: полотна первинного армування, полотна вторинного армування, протиерозійний захист, дренаж (застінний дренаж).

Елементи армованого укосу - фото 1

Елементи армованого укосу

Первинне армування відповідає за загальну стійкість укосу чи армогрунтової підпірної стінки, вторинне армування відповідає за стійкість укісної частини у процесі ущільнення.

При вкладанні полотен первинного армування у укосах з крутістю (кутом закладення) більше/пологіше за 1:1 (450) завороти полотен геоґратки в тіло укосу можна не виконувати, крім випадків коли для грунту насипу використовуються незв’язний дрібнозернистий матеріал, наприклад, річковий пісок. При більш крутих укосах необхідно виконувати завороти полотен у торцевій частині укосу.

Схема укладання георешітки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу - фото 1    Схема укладання георешітки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу - фото 2

Схема вкладання геоґратки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу

Рулон одновісної геоґратки Tenax®TT повинен бути вкладений і розкочений максимально рівно. Хвилі та складки необхідно розрівнювати підтягуванням країв з їх подальшим кріпленням до основи за допомогою металевих нагелів з кроком 1,5…2,0 м. Нагеля застосовуються по необхідності коли стан основи або процес виконання робіт не може забезпечити рівність вкладання полотен геоґратки.

Нагель необхідно вбивати у місці жорсткого поперечного ребра геоґратки посередині полотна (стандартна ширина полотна геоґратки становить 1,0 м).

Конструкція металевого нагелю - фото 1

Конструкція металевого нагелю

Полотна одновісної геоґратки Tenax®TT вкладаються паралельно один до одного, у стик, без напусків по ширині. По довжині окремі полотна геоґратки з’єднуються спеціальним способом за допомогою пластикових HDPE полос.

Ширина з’єднувальної стрічки відповідає ширині полотна геоґратки. У двох полотнах, які стикуються, з’єднуючий елемент повинен знаходиться між двома жорсткими поперечними ребрами.

Поєднання окремих полотен георешітки по довжині - фото 1   З'єднання окремих полотен георешітки по довжині - фото 2

З’єднання окремих полотен геоґратки по довжині

Для формування торцевої частини укосу майже у всіх випадках використовується постійна опалубка з металевих зварних сіток з діаметром дроту 6…8 мм.

Опалубка з використанням металевих зварних сіток є незнімною та залишається в конструкції на весь термін експлуатації. Металева опалубка не є силовим елементом армованого укосу. Її основне призначення – надати естетичного вигляду конструкції при будівництві та забезпечити чітку геометрію укосу в період вегетаційного розвитку рослинності на укосі та формування у них розвиненої кореневої системи.

Похила металева опалубка - фото 1    Вертикальна металева опалубка - фото 1

Похила металева опалубка

Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки - фото 1   Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки - фото 2

Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки

Для металевої опалубки може використовуватися зварна сітка з арматури діаметром 4-8 мм, з розміром комірок 10х10 см або 15х15 см.

Крок металевих стяжок залежить від діаметру арматури, з якої зроблена опалубка. Чим більший діаметр тим більший крок влаштування розтяжок, який у більшості випадків знаходиться в межах 1,0…1,5 м.

Для запобігання висипання ґрунту, через комірки одновісної геоґратки Tenax®TT, у торцевих частинах необхідно передбачити вкладання прошарку з нетканого геотекстилю, протиерозійного мату або мішків заповнених рослинним ґрунтом.

 Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів - фото 1  Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів - фото 2

Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів

Елементи укосу армованого георешітками TenaxTT - фото 1

Елементи укосу армованого геоґратками TenaxTT

Зворотня засипка полотен геоґратки.

Для запобігання пошкодженню геоґратки заборонено заїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо на незахищене (не перекрите матеріалом засипки) полотно.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном геоґратки становить не менше 150…300 мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200 мм (150 мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа).

Розвантаження та подальше відсипання матеріалу засипки виконується за схемою «від себе», тобто насуванням за допомогою навантажувачів або екскаватора.

У загальному вигляді послідовність виконання робіт з влаштування армогрунтової конструкції складається з наступних операцій:

Зворотне засипання полотен георешітки - фото 1Зворотне засипання полотен георешітки - фото 2
 • – планування та ущільнення основи;
 • – розбивка території;
 • – вкладання першого ряду опалубки;
 • – вкладання та закріплення нагелями полотен геоґратки;
 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 3 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 4
 • – вкладання геотектилю в торцевих частинах та встановлення розтяжок;
 • – розподіл ґрунту засипки;
 • – ущільнення ґрунту засипки катками;
 • – ущільнення торцевих частин ручними вібротрамбовками;
 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 5 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 6
 •  – влаштування торцевого завороту із залишку геоґратки;
 •  – контроль якості вкладання;
 • – влаштування наступного шару армогрунтової конструкції.

Ущільнення шару засипки.

Ущільнення шару засипки - фото 1

Залежно від матеріалу засипки/перекриття полотна геоґратки, ущільнення виконують за допомогою пневмоколісних або гладковальцевих котків.

Ущільнення необхідно виконувати за оптимальної вологості грунтів. Проїзд ущільнюючих машин або механізмів по неприкритому полотну геоґратки заборонено через можливість її пошкодження. Ущільнення ґрунту в торцях конструкції на ширину 1 м від краю необхідно виконувати лише за допомогою ручних віброплит або трамбування. Проїзд котків на відстань менше 1 м від краю конструкції заборонений за вимогами безпеки виконання робіт, а також проїзд по краю середнього або важкого котку може спричинити деформацію опалубки.

Організація руху техніки.

Для запобігання зсуву паралельно покладених полотен Tenax®TT, на першому ґрунтовому або зернистому шарі перекриття геоґратки, розвороти техніки не допускаються. Розвороти техніки дозволені лише за межами площі покритою геоґраткою.

Колія, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Забороняється вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару перекриття над полотном геоґратки.

Заїзд техніки безпосередньо на не перекрите матеріалом засипки полотно геоґратки Tenax®TT заборонено, оскільки це може призвести до пошкодження матеріалу.

TENAX ТТ – одновісні (односпрямовані) жорсткі екструдовані геоґратки виробництва компанії TENAX, Італія. Геоґратки є двовимірними структурами, виготовленими з поліетилену високої щільності (HDPE) за допомогою процесу орієнтування молекул в одному напрямку. Ця технологія дозволяє отримати геосинтетичний матеріал високої технічної якості, що дозволяє використовувати його в інноваційних технічних рішеннях. Геоґратки TENAX TT за рахунок сировини є хімічно інертними і мають підвищену стійкість на розтяг і, як правило, використовуються для армування ґрунтів, створення армогрунтових підпірних стін та підпірних конструкцій з використанням фасадних облицювальних блоків T-block.
Задайте питання нашим експертам!