Armatex® G

Георешітки Armatex® G

Armatex®G  (Арматекс Ж)  – гнучка ткана георешітка, виготовлена ​​з високоміцних поліефірних (поліестерових PET) ниток з покриттям з полівінілхлориду (ПВХ).

Георешітки  Armatex®G  відносяться до геосинтетичних матеріалів, які виконують армуючу (зміцнюючу) функцію. Вони сформовані системою взаємно перпендикулярних поздовжніх і поперечних полімерних елементів таким чином, щоб осередки залишалися розміром від 15 до 35 мм. Це дозволяє проникати частинкам незв’язного ґрунту або кам’яного матеріалу через отвори решітки з наступним заклинюванням. Для армуючого ефекту дуже важливо, щоб частинки матеріалу, що вище лежить, заклинювалися в осередках решітки.

Георешетки Armatex®G - фото 1  Георешетки Armatex®G - фото 2  Георешетки Armatex®G - фото 3   

Георешітки Armatex® G (Арматекс Ж) використовуються для армування незв’язних ґрунтів та шарів, сформованих із фракційних матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).

Грунти та зернисті шари мають відносно низьку міцність на розтягуванні, таким чином вони не здатні сприймати всі зусилля, що виникають у ґрунтовому шарі від зовнішнього навантаження. Зусилля розтягування, що виникають у шарі, можуть сприйматися при використанні георешіток. Геосинтетичні матеріали, що застосовуються, діють як армуючий елемент, тому в даному випадку ми говоримо про армування грунтів або незв’язних зернистих матеріалів.

Георешетки Armatex®G - фото 4  Георешетки Armatex®G - фото 5  Георешетки Armatex®G - фото 6

Георешітки  Armatex® G (Арматекс Ж)  більше підходять для армування зернистих матеріалів (пісок, гравій, щебінь), у той час як ткані геотекстилі або армуючі геокомпозити переважні в роботі зі зв’язковими та дрібно-фракційними ґрунтами (глина, лес, пісок).

Георешетки Armatex®G - фото 7  Георешетки Armatex®G - фото 8  Георешетки Armatex®G - фото 9

Основні сфери застосування георешітки Armatex® G

 • Армування насипів автомобільних доріг, паркувань, залізничних колій та аеропортів.
 • Армування основ дорожнього одягу автомобільних доріг.
 • Спорудження насипів на пальових основах.
 • Армування слабких підстав під виробничими площами, спорудами та торговими центрами.
 • Армування укосів насипів автошляхів.
 • Армування укосів дамб.
 • Спорудження армогрунтових підпірних стін.
 • Відновлення зсувних ділянок.
 • Як армуючий та анкеруючий елемент при спорудженні підпірних конструкцій з використанням габіонів або облицювальних блоків.
 • Армування всіх типів слабких підстав.

Основні технічні характеристики георешіток Armatex G

Характеристикиред.Armatex® G
55/3055/5580/3080/80110/30100/100
Тип сировиниПоліестер
Тип покриттяПВХ
Максимальна тестова міцність на розрив, вздовж/попереккН/м60/3560/6090/3590/90130/35130/130
Розрахункова міцність на розрив, вздовж/попереккН/м55/3055/5580/3080/80110/30100/100
Граничне подовження%10
Міцність при 5% подовженні, вздовж/попереккН/м27/1025/2540/1040/4055/1050/50
Класифікація згідно з ГБН В.2.3-37641918-544ГР.Тк.-1ГР.Тк.-10ГР.Тк.-12, ГР.Тк.-2ГР.Тк.-13ГР.Тк.-14, ГР.Тк.-3ГР.Тк.-15

Переваги використання георешітки Armatex ®  G  

 • Поліпшують механічні властивості ґрунтів.
 • Дозволяють використовувати під час будівництва невідповідні за своїми фізико-механічними характеристиками види ґрунтів.
 • Можливість будівництва у складних інженерно-геологічних умовах.
 • Зменшують вартість дорогих наукомістких проектів.
 • Зменшують кількість зернистих матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).

Укладання георешітки Armatex G

Після підготовки основи розкочується полотно георешітки відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або іншого вищерозташованого матеріалу. Для запобігання пошкодженню георешітки, забороняється тягнути полотно матеріалу з основи.
При використанні знімної опалубки металеві торцеві упори влаштовують з кроком 2,0м. Дерев'яні щити опалубки повинні мати висоту відповідно до розрахункової висоти шару ґрунту над георешіткою. Найчастіше ця висота становить 0,4…0,6м. При використанні знімної опалубки необхідно мати її у двох достатніх комплектах для однієї захватки. Один комплект для першого армованого шару, а другий наступного.

Застосування георешітки Armatex G

Георешітки Armatex®G можуть застосовуватися як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при їх реконструкціях. При реконструкції георешітки можуть використовуватися для розширення існуючих насипів з мінімальним збільшенням займаної площі на підставі насипу.
Крім інших напрямків будівництва георешітки і зокрема ткані георешітки Armatex G знайшли застосування і в ландшафтному будівництві при благоустрої ділянок. грати Armatex®G у ландшафтному будівництві застосовується для армування схилів та укосів на ділянках, спорудження армогрунтових підпірних стін, спорудження підпірних стінок з використанням різноманітних облицювальних блоків та габіонів, армування основ при будівництві доріг, стоянок, пішохідних доріжок на ділянках тощо.