Застосування геотекстилю KortexGT у дорожньому будівництві

Застосування геотекстилю Kortex® GT у дорожньому будівництві

Використання тканого високоміцного геотекстилю Kortex®GT є одним з найефективніших методів підвищення несучої здатності, насамперед там, де механічні властивості місцевого ґрунту не можуть забезпечити необхідний рівень стабільності та стійкості насипу

Основною функцією тканого геотекстилю в дорожньому будівництві є підвищення несучої здатності слабких основ при спорудженні ґрунтових насипів автомобільних доріг або залізничних колій.

Спорудження високого насипу на слобій основі - фото 1

Спорудження високого насипу на слабкій основі

Області застосування геотекстилю Kortex® GT

 • Армування насипів автомобільних доріг, армування насипів залізничних колій, злітно-посадкових та рулійних смуг аеропортів.
 • Влаштування насипів на слабких основах.
 • Підвищення стійкості укосів високих насипів та запобігання їх розповзанню.
 • Влаштування насипів на пальових основах.
 • Посилення всіх типів слабких основ.

При будівництві горизонтальних лінійних споруд, таких як насипи, тканий геотекстиль Kortex®GT використовуються для збалансування їхнього нерівномірного осаду, сприйняття навантаження від вищележачих шарів, а також для зменшення товщини шару дорожчих великофракційних матеріалів.

Геосинтетичні обойми з тканого геотекстилю в основі насипів використовуються як при новому будівництві, так і при реконструкціях автомобільних доріг, коли споруджуються насипи поверх існуючих або при розширенні насипів для врівноваження їх осаду.

сили підстав під час реконструкції автошляхів - фото 1   сили підстав під час реконструкції автошляхів - фото 2

Посилення основ під час реконструкції автошляхів

При спорудженні насипів на перезволожених ґрунтах влаштування геосинтетичної обойми з тканинного геотекстилю Kortex® GT із заповненням дренажним матеріалом (пісок, відсів, піщано-гравійна суміш) забезпечує довготривалий дренажний шар в основі. Конструкція цього шару буде обмежувати капілярне підняття вологи, забезпечувати відведення надлишкової вологи як з ґрунту насипу так і з ґрунту основи. Завдяки дренажним обоймам можна значно скоротити час консолідації (осадки) ґрунту основи під конструкцією.

Замкнена дренажна обойма в основі насипу - фото 1   

Замкнена дренажна обойма в основі насипу

Переваги використання геотекстилю Kortex® GT

 • Підходить для армування дрібнозернистих ґрунтів.
 • Низький коефіцієнт повзучості забезпечує довготривалу надійну роботу геотекстилю.
 • Збільшення коефіцієнта надійності та стійкості насипів.
 • Можливість виконувати земляні роботи навіть у зимовий час.
 • Разом з функцією посилення та армування виконує також функції поділу та фільтрації.
 • Висока межа міцності на розрив при низькому відносному видовженні.
 • Зменшення обсягу земляних робіт.

       

Kortex® GT – ткане геотекстильне полотно, виготовлене з високоміцного поліефіру (поліестеру PET). Тканий геотекстиль Kortex®GT виконує основну функцію – посилення слабких основ (армування), і як додаткові функції може виконувати - розділяння різнофракційних матеріалів та служити як фільтр. Тканині геотекстилі Kortex® GT за рахунок первинної сировини поліестера мають високу міцність на розтяг та оптимальне видовження.
Задайте питання нашим експертам!