Застосування решітки Armatex RSM у дорожньому будівництві

Застосування решітки Armatex RSM у дорожньому будівництві

Застосування решітки Armatex RSM у дорожньому будівництві

Основне призначення використання  георештки  Armatex ® RSМ  є армування асфальтобетонних шарів дорожнього одягу.

Асфальтобетон має відносно низьку міцність на розтяг, результатом чого є утворення тріщин і колеєутворення, які призводять до зменшення міцності та скорочення терміну експлуатації асфальтобетонного покриття.

Метою армування асфальтобетонних шарів синтетичними матеріалами  Armatex ® RSМ  є перерозподіл напруг, що виникають у дорожньому одязі для підвищення терміну служби монолітного асфальтобетонного шару.

У дорожньому будівництві георешітка  Armatex ® RSМ  застосовується як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при ремонтах та реконструкції доріг.

Георешітка Armatex®RSМ - фото 1    Георешітка Armatex®RSМ - фото 2

При новому строительсве армування може виконуватися на всю ширину проїжджої частини або може армуватися тільки одна крайня права смуга, яка максимально схильна до навантажень від великовантажних транспортних засобів.

Георешітка Armatex®RSМ - фото 3  Георешітка Armatex®RSМ - фото 4  Георешітка Armatex®RSМ - фото 5

При ремонтах та реконструкціях автодоріг армуючий матеріал Armatex ® RSМ застосовується для запобігання появі відбитих тріщин у новому асфальтобетонному покритті, що укладається поверх старого з тріщинами. При цьому матеріал застосовується у вигляді окремих смуг укладених поверх поздовжніх і поперечних тріщин або укладається окремими полотнами поверх сітки тріщин.

Локальне та суцільне армування тріщин на покритті - фото 1     Локальне та суцільне армування тріщин на покритті - фото 2

Локальне та суцільне армування тріщин на покритті

Ремонт тріщин в асфальтобетонному покритті - фото 1    Ремонт тріщин в асфальтобетонному покритті - фото 2

Ремонт тріщин в асфальтобетонному покритті

Переваги використання армуючого матеріалу Armatex ® RSМ:

  • Збільшення несучої здатності конструкції дорожнього одягу.
  • Зменшення колійності.
  • Запобігання появі відбитих тріщин у новому покритті укладеного поверх старого асфальтобетонного шару.
  • Запобігання тріщиноутворенню від втоми.
  • Збільшення терміну служби покриття внаслідок підвищення довговічності.
  • Запобігання утворенню поздовжньої тріщини по стику сполучення старого та нового асфальтобетонного покриття.
 
Armatex® RSM (Арматекс РСМ) – тканий композитний матеріал для армування асфальтобетонних покриттів автомобільних доріг та покриттів аеродромів виробництва компанії Bonar (Словаччина). Матеріал є сполукою георешітки з високоміцних полівінілалкогольних (PVA) ниток і дуже тонкого (17гр/м2) нетканого геотекстильного полотна з поліпропілену, який розплавляється під температурою асфальтобетонної суміші. Унікальністю даного матеріалу є його сировина, завдяки якому матеріал має мінімальне подовження в 4%, що дуже актуально при армуванні асфальтобетонних покриттів.