Застосування геотекстилю Typar SF у гідротехнічному будівництві

Застосування геотекстилю Typar SF у гідротехнічному будівництві

Применение геотекстиля Typar SF в гидротехническом строительстве

При контакті води з ґрунтами часто виникають процеси, пов’язані зі зміною властивостей ґрунтів (кут внутрішнього тертя, модуль деформації, вологість) та перенесенням ґрунтових мас слідом за потоком води (ерозія, суфозія тощо). Такі зміни найчастіше спричиняють руйнування ґрунтових конструкцій і можуть спричинити аварії на об’єктах. Надійний гідротехнічний фільтр з геотекстилю Тypar SF (Тайпар СФ) запобігає розвитку руйнівних процесів, забезпечуючи вільне проходження води, але утримуючи ґрунтові частинки від переміщення.

Геотекстиль Typar SF у гідротехнічному будівництві виконує функцію прямого та зворотного фільтру та застосовується для будівництва дренажних систем, берегоукріплювальних та берегозахисних споруд, водозбірних та водоскидних споруд.

Дренажі траншейного, стрічкового, пластового та трубчастого типів.

Застосовуються при будівництві та нарощуванні гребель золовідвалів, хвостосховищ, шламонакопичувачів; при благоустрої територій промислових та цивільних об’єктів. Стійкість геотекстильного фільтра Typar SF до кальматації (засміченню, замулюванню) дрібними ґрунтовими частинками забезпечує рівномірну водопропускну здатність дренажу протягом усього терміну експлуатації дренажних систем.

Геотекстиль Typar SF в конструкции дренажей - фото 1   Геотекстиль Typar SF в конструкции дренажей - фото 2  Геотекстиль Typar SF в конструкции дренажей - фото 3

Геотекстиль Typar SF у конструкції дренажів

Берегоукріплення

Зміцнення берегів морів та річок виконується, як правило, важкими гравітаційними спорудами з метою захисту берегів від активної руйнації хвилями та течією води. Фільтр з геотекстилю Typar SF (Тайпар СФ) розташовується на межі укріплювальної споруди та дрібнозернистих ґрунтів основи. Впорядкована структура полотна та висока міцність геотекстильного фільтра Typar SF забезпечують рівномірні властивості фільтру по всій площі полотна.

При відновленні зруйнованих паводками берегів річок, польдерів, а також інших водозбірних ґрунтових дамб з метою захисту укосів застосовують кам’яне кріплення, габіони, бетонування композиту з геотекстильним фільтром. У цих конструкціях Typar SF забезпечує розділ різнофракційних матеріалів і запобігає розмиву ґрунту тіла дамби.

Геотекстиль Typar SF при укреплении берегов - фото 1  Геотекстиль Typar SF при укреплении берегов - фото 2

Геотекстиль Typar SF при зміцненні берегів

Берегозахисні споруди

Берегозахисні споруди типу хвилерізи (брейквотери) повинні витримувати колосальні хвильові навантаження, перепади температур і, у деяких випадках, тиск льоду. Важливу роль у стабільній роботі фільтру Typar SF у гідротехнічних спорудах виконує висока стабільність міцнісних та водопропускних властивостей геотекстилю при замочуванні водою (у тому числі морською) та стійкість до ультрофіолетового випромінювання сонця.

Геотекстиль Typar SF в берегозащитных сооружениях - фото 1  Геотекстиль Typar SF в берегозащитных сооружениях - фото 2

Геотекстиль Typar SF у берегозахисних спорудах

Для реконструкції низових (нижніх частин) укосів дамб з фільтруючих (або втративших ізолюючу щільність ґрунтів), на місцях утворення свищів виконують аплікації з дренуючих композитів. Успішним прикладом є шипоподібна\шиповидна мембрана Ізоліт із геотекстилем Typar SF. Ефективно перехоплюючи воду і відводячи дренажним каналом, цей композит зупиняє розмиви низового укосу свищами і попереджає аварійне руйнування тіла дамби.

Геотекстиль Typar SF в конструкциях дамб - фото 1  Геотекстиль Typar SF в конструкциях дамб - фото 2

Геотекстиль Typar SF у конструкціях дамб

Підводне бетонування

Геотекстиль Typar SF має унікальне поєднання властивостей, що дозволяють використовувати його як матеріал для пошиття гнучкої опалубки для підводного бетонування. Висока міцність та мінімальне подовження дозволяє без розривів заповнювати таку опалубку розчином бетону під тиском. Оптимальний розмір пор геотекстилю Typar SF забезпечує утримання цементного молочка у розчині бетону при підводному бетонуванні, що зберігає необхідну марку бетону. Хімічна та біологічна стійкість матеріалу зберігає Typar SF при контакті з морською водою, лужними розчинами бетону тощо. Прозора структура полотна дозволяє візуально контролювати ступінь наповнення бетоном опалубки із Typar SF.

Геотекстиль Typar SF при подводном бетонировании - фото 1 Геотекстиль Typar SF при подводном бетонировании - фото 2  Геотекстиль Typar SF при подводном бетонировании - фото 3  Геотекстиль Typar SF при подводном бетонировании - фото 4

Геотекстиль Typar SF при підводному бетонуванні

Переваги геотекстилю Typar SF

  • Typar SF – ізотропен, тобто його властивості та характеристики однакові як у поздовжньому, так і у поперечному напрямку полотна.
  • Typar SF має стійкість до вологи та хімічних сполук, зокрема до кислот та лугів – його властивості не змінюються після замочування, що вкрай важливо при роботі в гідротехнічних конструкціях.
  • Пори геотекстилю Typar SF, заздалегіть відомих розмірів, вільно пропускають потік води, але затримують тверді частинки ґрунтів.
    Завдяки мінімальній товщині полотна Typar SF, утримання ґрунтових частинок відбувається не всередині полотна (як у голкопробивних геотекстилів), а на поверхні. Це є важливим у стійкості геотекстилю до кальматації. У випадку з Typar SF, шари ґрунту залишаються розділеними навіть під час інтенсивного гідравлічного навантаження: ґрунти не вимиваються і не зміщуються, а несна здатність конструкцій не послаблюється.
  • Typar SF зберігає водопропускну здатність довгі роки. При оберненні дренажної труби геотекстилем Typar SF, подовжується термін служби дренажу.
  • Typar SF перешкоджає проростанню коріння рослин і тому успішно застосовується при облаштуванні пляжів. А дренажні труби, загорнуті в Typar SF, не будуть зруйновані корінням дерев, що ростуть біля труби.
Typar®SF – це тонкий, термічно скріплений, водопроникний нетканий геотекстиль, виготовлений із 100% поліпропіленових нескінченних волокон виробництва концерну DuPont, Люксембург. Матеріал запроектований таким чином, що поєднує високий початковий модуль пружності, оптимальне видовження (як правило 50%) та велику однорідність, що дає матеріалу надзвичайну працездатність, опір до пошкоджень та відмінні фільтраційні здібності.
Задайте питання нашим експертам!