Застосування геотекстилю Typar SF у гідротехнічному будівництві

Застосування геотекстилю Typar SF у гідротехнічному будівництві

Застосування геотекстилю Typar SF у гідротехнічному будівництві

При контакті води з ґрунтами часто виникають процеси, пов’язані зі зміною властивостей ґрунтів (кут внутрішнього тертя, модуль деформації, вологість) та перенесенням ґрунтових мас слідом за потоками води (ерозія, суфозія тощо). Такі зміни найчастіше спричиняють руйнування ґрунтових конструкцій і можуть спричинити аварії на об’єктах. Надійний гідротехнічний фільтр з геотекстилю Тypar SF (Тайпар УФ) запобігає розвитку руйнівних процесів, забезпечуючи вільне проходження води, але утримує ґрунтові частинки від переміщення.

Геотекстиль гідротехнічний Typar SF  виконує функцію прямого та зворотного фільтра та застосовується для будівництва дренажних систем, берегоукріплювальних та берегозахисних споруд, водотривких та водопереливних споруд.

Дренажі траншейного, стрічкового, пластового та трубчастого типів.

Застосовуються при будівництві та нарощуванні гребель золовідвалів, хвостосховищ, шламонакопичувачів; при благоустрої територій промислових та цивільних об’єктів. Стійкість геотекстильного фільтра  Typar SF  до кальматації (засмічення, замулювання) дрібними ґрунтовими частинками забезпечує рівномірну водопропускну здатність дренажу протягом усього терміну експлуатації дренажних систем.

Геотекстиль Typar SF в конструкции дренажей - фото 1   Геотекстиль Typar SF в конструкции дренажей - фото 2  Геотекстиль Typar SF в конструкции дренажей - фото 3

Геотекстиль Typar SF в конструкции дренажей

Берегоукріплення

Зміцнення берегів морів та річок виконується, як правило, важкими гравітаційними спорудами з метою захисту берегів від активної руйнації хвилями та течією води. Фільтр з геотекстилю Typar SF (Тайпар СФ) розташовується на межі укріплювальної споруди та дрібнозернистих ґрунтів основи. Впорядкована структура полотна та висока міцність геотекстильного фільтра Typar SF забезпечують рівномірні властивості фільтра по всій площі полотна.

При відновленні зруйнованих паводками берегів річок, польдерів, а також інших водотривких ґрунтових дамб з метою захисту верхових укосів застосовують кам’яне кріплення, габіони, бетонування в композиті з геотекстильним фільтром. У цих конструкціях Typar SF забезпечує поділ різнофракційних матеріалів і запобігає розмиву грунтів тіла дамб.

Геотекстиль Typar SF при зміцненні берегів - фото 1  Геотекстиль Typar SF при зміцненні берегів - фото 2

Геотекстиль Typar SF при зміцненні берегів

Берегозахисні споруди

Берегозахисні споруди типу хвилеломи (брейквотери) повинні витримувати колосальні хвильові навантаження, перепади температур і, у деяких випадках, тиск льоду. Важливу роль у стабільній роботі фільтра Typar SF у гідротехнічних спорудах виконує висока стабільність міцності та водопропускних властивостей геотекстилю при замочуванні водою (у тому числі морської) та опроміненні сонячним ультрафіолетом (UV).

Геотекстиль Typar SF у берегозахисних спорудах - фото 1  Геотекстиль Typar SF у берегозахисних спорудах - фото 2

Геотекстиль Typar SF у берегозахисних спорудах

Для реконструкції низових укосів дамб з фільтруючих (або втратили ізолюючу щільність грунтів), на місцях утворення свищів виконують аплікації з композитів, що дренують. Успішним прикладом є шипоподібна мембрана Ізоліт із геотекстилем Typar SF. Ефективно перехоплюючи воду і відводячи дренажним каналом, цей композит зупиняє розмив низового укосу свищами і попереджає аварійне руйнування тіла дамби.

Геотекстиль Typar SF в конструкциях дамб - фото 1  Геотекстиль Typar SF в конструкциях дамб - фото 2

Геотекстиль Typar SF в конструкциях дамб

Підводне бетонування

Геотекстиль Typar SF має унікальне поєднання властивостей, що дозволяють використовувати його як матеріал для пошиття гнучкої опалубки для підводного бетонування. Висока міцність та мінімальне подовження дозволяє без розривів заповнювати таку опалубку розчином бетону під тиском. Оптимальний розмір пор геотекстилю Typar SF забезпечує утримання цементного молочка в розчині бетону при підводному бетонуванні, що зберігає необхідну марку бетону. Хімічна та біологічна стійкість матеріалу зберігає Typar SF при контакті з морською водою, лужними розчинами бетону тощо. Прозора структура полотна дозволяє візуально контролювати ступінь наповнення бетоном опалубки Typar SF.

Геотекстиль Typar SF при підводному бетонуванні - фото 1 Геотекстиль Typar SF при підводному бетонуванні - фото 2 Геотекстиль Typar SF при підводному бетонуванні - фото 3 Геотекстиль Typar SF при підводному бетонуванні - фото 4

Геотекстиль Typar SF при підводному бетонуванні

 

Преимущества геотекстиля Typar SF

  • Typar SF – ізотропен, тобто його властивості та характеристики однакові як у поздовжньому, так і у поперечному напрямку полотна.
  • Typar SF має стійкість до вологи та хімічних сполук, зокрема до кислот та лугів – його властивості не змінюються після замочування, що вкрай важливо при роботі в гідротехнічних конструкціях.
  • Пори геотекстилю Typar SF, відомих розмірів, вільно пропускають потік води, але затримують тверді частинки грунтів. Завдяки мінімальній товщині полотна Typar SF, утримання ґрунтових частинок відбувається не всередині полотна (як у голкопробивних геотекстилів), а на поверхні. Це є важливим щодо стійкості геотекстилю до кальматації. У випадку з Typar SF, шари ґрунту залишаються розділеними навіть під час інтенсивного гідравлічного навантаження: ґрунти не вимиваються і не зміщуються, а здатність конструкцій, що несе, не послаблюється.
  • Typar SF зберігає водопропускну здатність довгі роки. Обернувши дренажну трубу Typar SF, продовжується термін служби дренажів.
  • Typar SF перешкоджає проростанню коріння рослин і тому успішно застосовується при облаштуванні пляжів. А дренажні труби, загорнуті в Typar SF, не будуть зруйновані корінням біля дерев, що ростуть.
Typar®SF – це тонкий, термічно скріплений, водопроникний нетканий геотекстиль, виготовлений із 100% поліпропіленових нескінченних волокон виробництва концерну DuPont Люксембург. Матеріал запроектований таким чином, що поєднує високий початковий модуль (пружність), оптимальне подовження (як правило 50%) та велику однорідність, що дає матеріалу надзвичайну працездатність, опірність пошкодженням та відмінні фільтраційні здібності.