Armatex® RSM

Георешітки Armatex® RSM

Armatex® RSM  (Арматекс РСМ)  – тканий композитний матеріал для армування асфальтобетонних покриттів автомобільних доріг та покриттів аеродромів виробництва компанії Bonar (Словаччина). Матеріал є з’єднанням георешітки з високоміцних полівінілалкогольних (PVA) ниток і дуже тонкого нетканого геотекстильного полотна з поліпропілену, який розплавляється під температурою асфальтобетонної суміші.

Унікальністю даного матеріалу є його сировина, завдяки якому матеріал має мінімальне подовження в 6,5%, що дуже актуально при армуванні асфальтобетонних покриттів. Подовження ґрат максимально наближено до подовження асфальтобетонного шару, що забезпечує роботу цих матеріалів в єдиному композиті. Також решітка з полівінілалкоголю не руйнується під великою кількістю циклів динамічного навантаження, що унікально її відрізняє на краще в порівнянні зі скляними (базальтовими) сітками для армування асфальтобетонних шарів.

Armatex® RSM - фото 1   Armatex® RSM - фото 2

Асфальтобетон має відносно низьку міцність на розтягування, результатом чого є утворення тріщин і колії, які призводять до зменшення міцності та скорочення терміну експлуатації асфальтобетонного покриття.

Метою армування асфальтобетонних шарів синтетичними матеріалами є перерозподіл напруг, що виникають у дорожньому одязі підвищення терміну служби монолітного асфальтобетонного шару.

Armatex® RSM - фото 3  Armatex® RSM - фото 4  Armatex® RSM - фото 5

Armatex®RSM  (Арматекс РСМ)  використовуються для армування асфальтобетонних покриттів автошляхів, магістральних вулиць та аеродромів, а також армуючий матеріал запобігає появі відбитих тріщин на новому покритті, яке влаштовувалося поверх старого з тріщинами.

Для армування асфальтобетонних шарів георешітки Armatex® RSM використовуються для:

  • Збільшення несучої здатності конструкції дорожнього одягу.
  • Зменшення колійності.
  • Запобігання появі відбитих тріщин у новому покритті укладеному поверх старого асфальтобетонного шару.
  • Запобігання тріщиноутворенню від втоми.
  • Збільшення терміну служби покриття внаслідок підвищення довговічності.
  • Поєднання старого та нового асфальтобетонного покриття для запобігання утворенню поздовжньої тріщини по стику.

 

Основні технічні характеристики грат Armatex RSM

ПоказникиредАрматекс РСМ
50/50100/100
Максимальна міцність на розтягування
вздовжкН/м50100
попереккН/м50100
Максимальне подовження під час розриву
вздовж%6,56,5
поперек%6,56,5
Температура плавлення решітки0 спонад 220
Стандартна ширина коміркимм20:20; 50х50
Ширина полотна*м5,25,2
Довжина полотнам100100

Примітка:  Можливе виготовлення матеріалу із різною шириною рулону.

Укладання решітки Armatex RSM

При локальному армуванні окремих тріщин мінімальна ширина полотна повинна становити 1,0м, по 0,5м в кожну сторону від тріщини. При армуванні сітки тріщин, армуюче полотно має заходити не менше ніж на 1,0 м у кожну сторону від площі сітки тріщин.

Застосування грат Armatex RSM

При ремонтах та реконструкціях автодоріг армуючий матеріал Armatex®RSМ застосовується для запобігання появі відбитих тріщин у новому асфальтобетонному покритті, що укладається поверх старого з тріщинами. При цьому матеріал застосовується у вигляді окремих смуг укладених поверх поздовжніх і поперечних тріщин або укладається окремими полотнами поверх сітки тріщин.