Габіони

Габіони

Габіонні сітчасті вироби (габіони)  – каркасні конструкції, найчастіше у формі паралелепіпеда, виготовлені з металевої оцинкованої сітки у заводських умовах та призначені для подальшого заповнення природним каменем.

За структурою металевої сітки розрізняють плетені габіони і зварні габіони.

Зварні габіони мають квадратну комірку, причому окремі нитки дроту з’єднані в місцях перетину за допомогою електрозварювання.

Плетені габіони мають шестикутну комірку (форма бджолиної стільники), при цьому окремі нитки дроту переплітаються в місці перетину в два обороти – подвійне плетіння.

Для плетіння сітки використовується сталевий дріт, діаметром 2,7 мм або 3,0 мм із щільним цинковим покриттям 240-290 г/м2, або з додатковим покриттям Galfan (гальфан), або полімерним покриттям ПВХ – для умов агресивного середовища (наприклад, для прибережної зони Чорного та Азовського морів). Завдяки оптимальним показникам міцності в різних напрямках будівництва найбільш поширені габіони з сітки подвійного кручення з розміром осередку 8х10 см.

Габионные сетчатые изделия - фото 1   Габионные сетчатые изделия - фото 2  Габионные сетчатые изделия - фото 3

Габіони вироби (габіони) поділяються на коробчасті, матрацні, габіони з армопанеллю та циліндричні габіони.

Коробчасті габіони  – це конструкції заводського виготовлення у формі паралелепіпеда із сталевої сітки подвійного кручення із шестикутними осередками. Дріт, з якого виготовлена ​​сітка, має щільне цинкове або гальфанове покриття. По краях, для надання жорсткості виробу, габіони зміцнюються дротом більшого діаметру, ніж дріт сітки.

Габіони поділяються на комірки за допомогою діафрагм, що надає жорсткості конструкції, спрощує встановлення габіонів та полегшує роботи з експлуатації споруди.

Коробчатые габионы - фото 1  Коробчатые габионы - фото 2  Коробчатые габионы - фото 3

Коробчасті габіони

Габіонні матраци  — конструкції заводського виготовлення із металевої сітки подвійного кручення із шестикутними осередками, які мають форму паралелепіпеда зі значною площею поверхні та малою товщиною порівняно з коробчатими габіонами. Габіонні матраци забезпечені діафрагмами через кожні 1 м.

Матрацные габионы - фото 1 Матрацные габионы - фото 2  Матрацные габионы - фото 3

Матрацні габіони

Габіони з армопанеллю  – це модульна система армування ґрунту, яка використовується для зміцнення схилів та укосів насипів на кшталт гравітаційних стін. При влаштуванні таких конструкцій секції габіонів з армопанеллю розташовуються горизонтальними шарами. Крок та довжина армування визначається проектом для конкретного об’єкта виходячи з умов забезпечення стабільності та стійкості масиву ґрунту.

  Габионы с армопанелью - фото 1  Габионы с армопанелью - фото 2  Габионы с армопанелью - фото 3    

Габіони з армопанеллю

Циліндричні габіони  – конструкції заводського виготовлення із сітки подвійного кручення діаметром від 0,5 метра та довжиною від 2 до 4 метрів. Як і інші габіони вони заповнюються каменем і використовуються для швидкої ліквідації аварій на річках і водоймищах, як підстави для берегоукріплювальних споруд, використовуються також для зведення фундаментів дамб.

Цилиндрические габионы - фото 1   Цилиндрические габионы - фото 2  Цилиндрические габионы - фото 3

Циліндричні габіони

Основна сфера застосування габіонів  – створення важких гравітаційних споруд для зміцнення та захисту ґрунтових масивів при будівництві та реконструкції.

 • Берегоукріплювальні споруди (водостійкі греблі та греблі);
 • Водопереливні та водопропускні споруди;
 • Підпірні стіни (зсувні схили, що огороджують греблі);
 • Захисні споруди мостових опор;
 • Захист залізничних та автодорожніх бенкетів;
 • Архітектурне оформлення ландшафту;
 • Протиерозійний захист ґрунтів (облицювання каналів, водонепроникне облицювання дамб);
 • Захист відкосів автомобільних і залізниць, що підтоплюються.
 • Протизсувний захист гірської місцевості;
 • Захист від каменепадів;
 • Берегозахисні споруди (буни, шпори, протипаводкові споруди);
 • У гідротехніці габіони часто застосовують у комплексній конструкції разом з армуванням ґрунту георешітками та з геотекстильними фільтрами.
 • У Західній Україні найпопулярнішою технологією вважається покриття русла річки габіоновими матрацами з метою захисту русла від розмиву водою на період паводків.

Конструкции из габионов - фото 1  Конструкции из габионов - фото 2  Конструкции из габионов - фото 3

Переваги габіонів заводського виготовлення:

 • Подвійне плетіння дозволяє конструкціям з габіонів витримувати великі навантаження без руйнувань, оскільки шестикутна комірка рівномірно розподіляють зусилля по всій площі сітки, а ребра жорсткості габіону забезпечують правильну форму;
 • Подвійне плетіння не дозволяє сітці розплітатися навіть при пошкодженні кількох дротів;
 • Антикорозійне покриття забезпечить термін служби конструкції з габіонів до 50-70 років;
 • Прогнозований результат забезпечується проектуванням та розрахунками;
 • Вигідно відрізняє габіонові споруди від бетонних: а) можливість монтажу у будь-яку пору року та за будь-якої вологості; б) низька собівартість робіт та матеріалів; в) гранично природний вид кам’яних матеріалів зберігає природний образ території.
ГАБІОНИ МGC® - Габіонні сітчасті вироби (ГСІ) виробництва компанії MGС®Slovakia (Словаччина) - це коробчасті габіони (ящики), габіонові матраци та циліндричні габіони (метелик) з металевої сітки подвійного кручення. Для виробництва габіонів МGC® застосовується сталевий дріт діаметром 2,7 мм або 3,0 мм із щільним цинковим покриттям 260-290 г/м2 або покриттям Galfan, а також може мати додаткове покриття з ПВХ, що надає виробу великого захисту від освіти. іржі.
Задайте питання нашим експертам!