Технологія укладання георешітки Armatex G для армування укосів

Технологія укладання георешітки Armatex G для армування укосів

Технологія укладання георешітки Armatex G для армування укосів

Зберігання та транспортування рулонів:

 Рулони матеріалу необхідно зберігати на сухій, чистій та рівній поверхні.

 Допустима кількість складування рулонів віч-на-віч не повинна суперечити вимогам виробника і не перевищувати 5 рядів.

 Для запобігання зламу жорсткої серцевини на яку намотана  георешітка  (пластикова труба діаметром 110 мм) заборонено складувати рулони навхрест.

Зняття заводського пакування необхідно проводити безпосередньо перед укладанням матеріалу в конструкцію.

Матеріал не схильний до впливу атмосферних факторів, тому термін зберігання георешітки в заводській упаковці не обмежений.

Підготовка основи перед укладанням георешітки.

Підготовка основи перед укладанням георешітки Armatex G - фото 1

Основа має бути підготовлена ​​перед початком укладання полотен георешітки  Armatex ® G , не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром понад 70…120 мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо. для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Якщо умови дозволяють доцільно виконати пробне розкочування полотен георешітки для виявлення дефектів основи.

Якщо планується виконувати армування або влаштовувати армогрунтову конструкцію при розширенні насипу автомобільної дороги, то необхідно в існуючому укосі, з боку якого виконуватиметься розширення, нарізати уступи (штраби/сходинки) для кращого ущільнення ґрунту на контакті старого та нового насипу.

Укладка георешетки Armatex®G

До початку виконання робіт має бути розроблений детальний план укладання полотен георешітки.

Укладати полотна можна двома способами:

 •  – у поперечному напрямку – від укосу до центру,
 •  — у поздовжньому напрямку – паралельно укосу.

Поперечна та поздовжня схеми укладання полотен георешітки - фото 1         Поперечна та поздовжня схеми укладання полотен георешітки - фото 2

Поперечна та поздовжня схеми укладання полотен георешітки

У більшості випадків георешітка  Armatex ® G  при армуванні укосів укладають у поперечному напрямку, тобто перпендикулярно до осі земляного полотна.

Напрямок укладання георешітки повинен збігатися з напрямом максимальної міцності георешітки та напрямом виникнення максимальної розтягуючої напруги в конструкції.

Якщо ширина полотна георешітки (5,2 м) достатня (рівна або є більшою розрахунковою довжиною закладання полотен у тіло укосу), то допускається поздовжнє укладання полотен георешітки, в такому випадку розрахункова міцність георешітки визначається поперечним машинним напрямком (MD, міцність у поперечному напрямку) .

Стандартна ширина полотна георешітки  Armatex ® G  складає 5,2 м, а довжина полотна у рулоні 100 м.п. При поперечному укладання георешітки розрахункова міцність визначається поздовжнім напрямом (MD, міцність у поздовжньому напрямку). Якщо георешітка має однакову міцність, як у поздовжньому, так і поперечному напрямках і ширина полотна відповідає розрахунковій величині закладення армуючих полотен у тіло укосу, то напрям укладання такої георешітки не має значення.

Армована відкосна частина або армогрунтова підпірна стінка може складатися з таких елементів як: полотна первинного армування, полотна вторинного армування, протиерозійний захист, дренаж (застінний дренаж).

Елементи армованого укосу - фото 1

Елементи армованого укосу

Первинне армування відповідає за загальну стійкість укосу чи армогрунтової підпірної стінки, вторинне армування відповідає за стійкість укосної частини у процесі ущільнення.

При укладанні полотен первинного армування у укосах з крутістю (кутом закладення) покладніше за 1:1 (45 0 ) завороти полотен георешітки в тіло укосу можна не виконувати, крім випадків коли як грунт насипу використовують незв’язний дрібнозернистий матеріал, наприклад, річковий пісок. При більш крутих укосах необхідно виконувати завороти полотен у торцевій частині укосу.

Схема укладання георешітки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу - фото 1    Схема укладання георешітки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу - фото 2

Схема укладання георешітки без заворотів і із заворотами в торцевій частині укосу

Після підготовки основи розкочується полотно георешітки  Armatex ® G  відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або іншого матеріалу. Для запобігання пошкодженню георешітки, забороняється тягнути полотно матеріалу з основи до місця укладання.

Рулон георешітки повинен бути укладений і розкачаний максимально рівно. Хвилі та складки необхідно розрівнювати підтягуванням країв з їх подальшим кріпленням до основи за допомогою металевих нагелів з кроком 2,0…2,5 м.

Конструкція металевого нагелю - фото 1

Конструкція металевого нагелю

Величина нахлестов матеріалів по ширині полотна георешітки  Armatex ® G  повинна становити не менше 0,30 … 0,50 м, а по довжині полотна не менше 0,50 … 0,70 м. На горизонтальних кривих або в місцях поворотів траси полотна повинні бути прирізані і покладено одне на одне у напрямку повороту на попереднє полотно шару. Місця з’єднання полотен повинні бути скріплені скобами або пришпилені нагелями з кроком приблизно 1,5-2,0 м.

Укладання окремих полотен на повороті - фото 1

Прирізка окремих полотен Укладання окремих полотен на повороті

Для формування торцевої частини армованого укосу можна використовувати тимчасову опалубку знімну (наприклад, з дерева або металу), а так само можна використовувати постійну втрачену опалубку з металевих зварних сіток.

 Елементи знімної опалубки - фото 1   Елементи знімної опалубки - фото 2  Елементи знімної опалубки - фото 3  Елементи знімної опалубки - фото 4

Елементи знімної опалубки

При використанні опалубки, що знімається, торцеві металеві упори влаштовують з кроком 2,0 м. Дерев’яні щити опалубки повинні мати висоту відповідно до розрахункової висоти шару грунту над георешіткою. Найчастіше ця висота становить 0,4…0,6 м.

При використанні знімної опалубки необхідно мати її у двох достатніх комплектах для однієї захватки. Один комплект для першого армованого шару, а другий наступного. Тобто спочатку влаштовується з опалубкою перший шар, на поверхню якого після формування та ущільнення ґрунту укладається новий комплект опалубки та влаштовують наступний армований шар. Після закінчення робіт із формування другого шару переходять до пристрою третього, для чого знімають опалубку з першого шару. У такій послідовності виконують роботи з улаштування всіх наступних шарів армогрунтової конструкції.

Опалубка з використанням металевих зварних сіток є незнімною та залишається в конструкції на весь термін експлуатації.

Похила металева опалубка - фото 1    Вертикальна металева опалубка - фото 1

Похила металева опалубка Вертикальна металева опалубка

Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки - фото 1   Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки - фото 2

Елементи похилої та вертикальної металевої опалубки

Для металевої опалубки може використовуватися зварна сітка з арматури діаметром 4-8 мм, з розміром осередку 10 см*10 см або 15 см*15 см.

Крок металевих стяжок залежить від діаметра арматури, з якої зроблена опалубка. Чим більший діаметр тим більше крок влаштування розтяжок, який у більшості випадків знаходиться в межах 1,0…1,5 м.

Для запобігання висипанню ґрунту, через осередки сітки, в торцевих частинах необхідно передбачити укладання прошарку з нетканого геотекстилю, протиерозійного мату або мішків заповнених рослинним ґрунтом.

Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів - фото 1  Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів - фото 2

Геотекстиль або мішки з ґрунтом у торцевій частині заворотів

Зворотне засипання полотен георешітки.

Для запобігання пошкодженню георешітки заборонено заїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо на незахищене (не перекрите матеріалом засипки) полотно.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном георешітки становить не менше 150…300 мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200 мм (150 мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа).

Розвантаження та подальше відсипання матеріалу засипки виконується за схемою «від себе», тобто насувкою або за допомогою фронтальних навантажувачів або екскаватора.

У загальному вигляді послідовність виконання робіт з влаштування армогрунтової конструкції складається з наступних операцій:

Зворотне засипання полотен георешітки - фото 1Зворотне засипання полотен георешітки - фото 2
 • — планування та ущільнення основи
 • — розбивка територій
 • – Укладання першого ряду опалубки
 • – Укладання та закріплення нагелями полотен георешітки
 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 3 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 4
 • – укладання геотектилю в торцевих частинах та встановлення розтяжок
 • – Розподіл грунту засипки
 • – Ущільнення грунту засипки катками
 • – Ущільнення торцевих частин ручними вібротрамбовками
 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 5 Зворотне засипання полотен георешітки - фото 6
 •  — устройство торцевого заворота из остатка георешетки
 •  — контроль качества укладки
 • – Влаштування наступного шару армогрунтової конструкції

Ущільнення шару засипки.

Ущільнення шару засипки - фото 1

Залежно від матеріалу засипки/перекриття полотна георешітки, ущільнення виконують за допомогою пневмоколісних або гладковальцевих котків.

Ущільнення необхідно виконувати за оптимальної вологості грунтів. Проїзд ущільнюючих машин або механізмів по неприкритому полотну георешітки заборонено через можливість її пошкодження. Ущільнення ґрунту в торцях конструкції на ширину 1 м від краю необхідно виконувати лише за допомогою ручних віброплит або трамбування. Проїзд ковзанок на відстані менше 1 м від краю конструкції заборонений за вимогами безпеки виконання робіт, а також проїзд по краю середньої або важкої ковзанки може спричинити деформацію опалубки.

Організація руху техніки.

Для запобігання зсуву паралельно укладених полотен  Armatex ® G на першому грунтовому або зернистому шарі перекриття георешітки, розвороти техніки не допускаються. Розвороти техніки дозволені лише за межами площі покритою георешіткою.

Колію, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Забороняється вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару перекриття над полотном георешітки.

Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля і полотном георешітки становить не менше 150…300 мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200 мм (150 мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа).

Заїзд техніки безпосередньо на не перекрите матеріалом засипки полотно георешітки  Armatex ® G  заборонено, оскільки це може призвести до пошкодження матеріалу.     

Armatex®G (Арматекс Ж) – гнучка ткана георешітка, виготовлена ​​з високоміцних поліефірних (поліестерових PET) ниток з покриттям з полівінілхлориду (ПВХ). Георешітки Armatex®G відносяться до геосинтетичних матеріалів, які виконують армуючу (зміцнюючу) функцію. Вони сформовані системою взаємно перпендикулярних поздовжніх і поперечних полімерних елементів таким чином, щоб осередки залишалися розміром від 15 до 35 мм. Це дозволяє проникати частинкам незв'язного ґрунту або кам'яного матеріалу через отвори решітки з наступним заклинюванням. Для армуючого ефекту дуже важливо, щоб частинки матеріалу, що вище лежить, заклинювалися в осередках решітки.