Геокомпозити

Геокомпозити

Геокомпозити  – геосинтетичні матеріали які є об’єднання між собою різних різновидів геосинтеїчних матеріалів. При цьому створюється окремий матеріал, який поєднує в собі властивості та характеристики геоматеріалів, з яких він складається.

Зустрічаються такі різновиди об’єднання геосинтетичних матеріалів геокомпозити: георешітка-геотекстиль, геотекстиль-профільована (шиповидна) геомембрана, геотекстиль-жорстке ядро-геотекстиль.     

   

Різновиди геокомпозитів

Георешітка-геотекстиль  – такий матеріал може виконувати як армуючу функцію, так і розклеювати різнофракційні матеріали та виконувати функції, що фільтрують. При цьому можуть використовуватися як жорсткі екструдовані так і ткані георешітки. Іноді геотекстиль у такому об’єднанні може просто сприяти легкому укладання георешітки, що дуже часто застосовується до композитів для армування асфальтобетонних шарів.

Геотекстиль-профільована (шипоподібна) геомембрана  (Ізоліт ®  Гео) – геотекстиль в таких композитах виступає як фільтр, а геомембрана виступає як гідроізоляційний шар і забезпечує простір для вільного протікання води або газу в площині геокомпозиту. Такі матеріали застосовуються в конструкціях вертикальних та горизонтальних дренажів, а також у системах газовідведення при рекультивації полігонів поховання відходів.

    

Вертикальний пристінний дренаж із дренажними геокопозитами

Геотекстиль-жорстке ядро-геотекстиль  (Enkadrain ® ) – такі різновиди геокомпозитів також застосовуються в дренажних системах для вертикальних і горизонтальних дренажів усіляких будівель та споруд без забезпечення гідроізоляційних властивостей. Такі матеріали найчастіше укладаються поверх гідроізоляційного шару та крім забезпечення дренажу виконують захисну функцію основної гідроізоляції від механічних пошкоджень. У таких геокомпозитах як жорстке ядро можуть використовуватися як жорсткі екструдовані двох і трьох спрямовані сітки, а так само гнучкі поліамідні серцевини V-подібного профілю.

Найбільш часто застосовуваними є дренажні геокомпозитні матеріали які застосовуються в різних сферах будівництва.

    

Застосування геокомпозитів

Основні галузі застосування дренажних геокомпозитів:

 • вертикальні (пристінні) дренажі будівель та споруд;
 • горизонтальні (пластові) дренажі будівель та споруд;
 • дренажі зелених та експлуатованих покрівель;
 • вертикальні прикрімні дренажі автомобільних доріг;
 • застінні дренажі підпірних стін;
 • дренажі під час будівництва полігонів поховання відходів;
 • газові дренажі під час рекультивації та закриття полігонів відходів.
 • вертикальні гнити дрена для прискорення консолідації перезволожених ґрунтів основи.

     

Застосування дренажних геокомпозитів

 Переваги використання геокомпозитних матеріалів:

 • скорочення товщин дренуючих шарів з мінеральних матеріалів за рахунок прискорення відведення води;
 • підвищення міцності дорожньої конструкції за рахунок зниження вологості ґрунтів земляного полотна, покращенням умов роботи незв’язних та зв’язкових ґрунтів під дією динамічних навантажень;
 • прискорення часу консолідації ґрунтів основи;
 • забезпечення захисту шарів, що лежать під геодренажем, з мінеральних матеріалів від замулювання в процесі експлуатації за рахунок виконання функцій фільтра;
 • Незначна деформація матеріалу. Великі навантаження, що виникають через тиск грунту або робіт при ущільненні, трохи зменшують водопропускну здатність дренажних геокомпозитів.
 • Економія коштів. Дренажні геокомпозити при досить невеликій товщині мають таку ж водопропускну здатність, що і дренажний щебінь, через що значно зменшуються витрати по виїмці ґрунту та укладання щебеню.
 • Невелика вага, що забезпечує високу швидкість монтажу.
Enkadrain® (дренажний геокомпозит Енкадрейн) – водопроникний дренажний мат, виробництва компанії Bonar (Німеччина), який складається з дренажуючого ядра, розміщеного між двома нетканими термоскріпленими або голкопробивними фільтрами. Дренуючий шар складається з міцних кручених поліамідних ниток, сплавлених між собою в місцях перетину. Завдяки своїй конструкції Enkadrain® має високу дренуючу здатність при значних навантаженнях.

Застосовується в: Ландшафтне будівництво 

Задайте питання нашим експертам!