Вимоги до підготовки основи. Підстава повинна бути підготовлена перед початком укладання полотен геотекстилю Tipptex ® BS , не містити брил і кам’яних матеріалів (розміром більше 70…120мм), коріння дерев, будівельного сміття тощо. для запобігання пошкодженню матеріалу під час його розкочування. Нерівності поверхні мають бути виправлені: опуклості зрізані, знижені ділянки засипані. Якщо умови дозволяю доцільно виконати пробне розкочування полотен геотекстилю для виявлення дефектів основи.
При необхідності вирівнювання основи слід застосовувати легку будівельну техніку (наприклад, легкі бульдозери) для того, щоб завдавати мінімальних порушень природної структури ґрунту основи. Для основ з малою несучою здатністю, таких як торф’яні болота, слід уникати зняття верхнього рослинного шару, використовуючи міцність його кореневих переплетень. Тим не менш, вся поверхнева рослинність має бути зрізана до рівня ґрунту. Загалом підготовка основи повинна відповідати параметрам стійкості геосинтетичного матеріалу до механічних пошкоджень.
Вимоги до укладання геотекстилю.
Після підготовки основи розстилається полотно геотекстилю Tipptex ® BS відповідно до напряму відсипання зернистого шару перекриття або вище ґрунту. Забороняється тягнути полотно з основи до місця укладання. Рулон повинен бути укладений і розкочений максимально рівно і гладко. Хвилі та складки слід розрівнювати підтягуванням країв з та їх подальшим кріпленням до основи за допомогою металевих нагелів (скоб).
Конструкція металевого нагелю
Оскільки геотекстиль Tipptex ® BS має однакові силові характеристики у всіх напрямках, і якщо він використовується як розділяючий прошарок між різнофракційними матеріалами, можливе укладання окремих полотен як перпендикулярно так і паралельно осі земляного полотна.
Поперечний та поздовжній напрямок укладання полотен TipptexBS
Паралельні полотна геотекстилю повинні бути укладені з нахлестами згідно специфікації. Величина нахлестов окремих полотен геотекстилю Tipptex BS по ширині полотна повинна бути не менше 0,25…0,30м, а по довжині полотна не менше 0,50…0,70м .
На горизонтальних кривих або місцях поворотів траси полотна повинні бути прирізані і покладені одне на одне в напрямку повороту на попереднє полотно шару. Місця з’єднання полотен повинні бути скріплені скобами або пришпилені нагелями з кроком приблизно 1,5-2,0 м.
Прирізування окремих полотен Укладання окремих полотен на повороті
Контроль качества укладки геотекстиля.
Перш ніж робити зворотне засипання, геополотна повинні бути оглянуті інспектором щодо їх ушкоджень (отворів, проривів тощо). Місця значних дефектів (розриви та надрізи лінійні розміри яких перевищують 30см) повинні бути відремонтовані новим полотном, покладеним поверх пошкодженої площі з необхідними нахльостами 0,15…0,2м у кожну сторону від пошкодження. Якщо такий ремонт не вдається, то пошкоджене полотно необхідно замінити на нове.
Обратная засипка полтен геотекстиля
Для запобігання пошкодженню полотен геотекстилю Tipptex ® BS забороняється проїзд транспортних засобів та будівельної техніки безпосередньо по не перекритому матеріалу. Заїзд техніки дозволено, якщо товщина шару перекриття (матеріалу передбаченого проектною документацією) між колесом автомобіля та полотном геотекстилю становить не менше 150…300мм. Мінімальна величина шару перекриття повинна становити 200мм (150мм для основ з модулем пружності вище 30 МПа). Для основ з малою несучою здатністю для відсипання першого шару перекриття необхідно використовувати легкі машини та механізми. Розвантаження та подальше розподіл матеріалу перекриття полотен геотекстилю виконується за схемою «від себе» тобто методом насувки.
Розвантаження та розподіл матеріалу засипки по полотну TipptexBS
Схема розвантаження та розподілу матеріалу засипки за площею геотекстилю
Ущільнення шару перекриття. Перший шар ґрунту перекриття ущільнюється самоскидами, які привозять ґрунт і бульдозерами, які його розрівнюють, а після цього, залежно від матеріалу перекриття гладковальцевим або пневмоколісним котком. Для запобігання пошкодженню геотекстилю забороняється проїзд ущільнюючих машин і механізмів безпосередньо по полотну матеріалу.
Організація руху техніки. Для запобігання зсуву паралельно покладених полотен, на першому ґрунтовому або зернистому шарі перекриття геотекстилю, розвороти техніки не допускаються. Розвороти техніки дозволені лише за межами площі геотекстилем. На дуже слабких ґрунтах, де геотекстиль повинен забезпечувати ефект посилення, необхідно передбачити попередній натяг полотен. Для попереднього натягу можуть використовуватись проїзди автомобілів на пневмоході, наприклад, самоскиди.
Колію, яка формується під час будівництва, має бути заповнена відповідним матеріалом з якого сформовано шар перекриття. Забороняється вирівнювати колійність зрізанням нерівностей, оскільки це може зменшити проектну товщину шару перекриття над полотном геотекстилю.
Засипання колії після ущільнення шару на слабких підставах