Технологія укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT для протифільтраційних екранів

Технологія укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT для протифільтраційних екранів

Технологія укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT для протифільтраційних екранів

Зберігання та транспортування бентонітових матів MODULO GEOBENT ®

Рулони матеріалу постачаються вантажним автотранспортом.

Для розвантаження і зберігання повинен бути підготовлений майданчик з твердим, сухим і добре дренуючим покриттям.

Цілісність упаковки повинна перевірятись після доставки та складування, а також під час вивантаження. Знімати упаковку з матеріалу слід безпосередньо перед укладанням матеріалу.

Рулони можуть вивантажуватися за допомогою:

  • двох ременів, шириною не менше 10 см, загорнутих навколо рулону на відстані 1/3 ширини рулону від краю, підвішених на кран або ківш екскаватора таким чином, щоб унеможливити перегин рулонів та пошкодження заводської упаковки;
  • траверси зі сталевим профілем або трубою, що вставляється усередину рулону таким чином, щоб ланцюги або ремені не пошкодили рулон.

Зберігання та транспортування бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 1   Зберігання та транспортування бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 2

Максимально допустима висота складування – 6 рулонів. Покладання на складі рулони повинні бути укриті матеріалом, що захищає від впливу атмосферних опадів. Незначні пошкодження пакувального матеріалу мають бути ліквідовані.

Підготовка основи для укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT ®

Основа під укладання повинна бути спланованою, без гострих виступів більше 5мм, очищеною від сміття, каміння, органіки або іншого матеріалу, який може пошкодити полотнище матеріалу.

Слід вживати заходів, що унеможливлюють утворення ділянок скупчення води на поверхні підстилаючого шару. Забороняється укладати  бентонітові мати  в стоячу воду.

Рух механізмів та автотранспорту по підготовленому шару, що підстилає, забороняється.

Підготовка основи для укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 1    Підготовка основи для укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 2

Укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT ®  .

За підготовленою основою рулони глиноматів розкочуються за допомогою траверси або іншого механізму, при цьому білий голокопробивний геотекстиль повинен бути зверху.

Бентонітові глиномати необхідно укладати без складок з нахлестом між сусідніми полотнами ≥ 30см у поздовжньому та поперечному напрямках. Зона нахлеста має бути чистою і не містити сторонніх включень. Завдяки тому, що верхній геотекстиль бентонітового глиномату в заводських умовах оброблений бентонітовим порошком, додаткову обробку нахлестів мастикою (бентонітовим порошком і т.п.) робити не потрібно.

Укладання полотнищ на схилах необхідно проводити у напрямку стоку води. На верховому укосі глиномати MODULO GEOBENT ®  кріпляться анкерною траншеєю.

Укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 1   Укладання бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 2

 

Забороняється проводити укладання бентонітових глиноматів під час дощу та зливи.

Забороняється рух транспорту по укладених глиноматах MODULO GEOBENT ® .

Влаштування захисного шару бентонітових матів MODULO GEOBENT ®

Покладені бентонітові глиномати повинні бути перекриті захисним шаром ґрунту завтовшки не менше 0,3-0,5 м. Ґрунт перекриття не повинен містити кам’янистих включень.

Грунт перекриття відсипають безпосередньо на укладені глиномати. Вирівнювання відсипаного грунту необхідно проводити тільки методом насувки при штовханні його перед бульдозером («за схемою від себе»), так що механізм рухався б безпосередньо по відсипаному шару. На укосах, відсипання і вирівнювання ґрунту перекриття здійснюють починаючи з нижньої точки (знизу вгору).

Влаштування захисного шару бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 1   Влаштування захисного шару бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 2  Влаштування захисного шару бентонітових матів MODULO GEOBENT® - фото 3

При влаштуванні тимчасових доріг товщина шару перекриття повинна становити ≥80см.

Бентонітові мати MODULO GEOBENT® – водонепроникний (гідроізоляційний) геосинтетичний бар'єр, виробництва компанії Laviosa Chimica Mineraria SpA (Італія), що складається з натурального натрієвого бентоніту з високим вмістом монтморилоніту, в якості водонепроникного оболонки, у двох проміжних шарах високоміцного поліпротікання. яка утримує шар бентоніту.