Геомембрани

Геомембрани  – полімерні рулонні матеріали, що застосовуються для створення геологічних бар’єрів з метою запобігти проникненню рідин та (або) газів у різні середовища (ґрунти, повітря, воду).

Найчастіше застосовують геомембрани, виготовлені з наступних видів сировини: поліетилен високої (HDPE) і низької щільності (LDPE), а також полівінілхлорид (PVC).

Всі геомембрани виробляють за методом екструзії, завдяки якому досягається однорідність та рівномірність властивостей матеріалу в поздовжньому та поперечному напрямку. По структурі полотна геомембрани можуть бути одношаровими, дво- і тришаровими, за характером поверхні геомембрани виробляють гладкі та текстуровані, за профілем полотна геомембрани відрізняють плоскі та профільовані, за способом з’єднання окремих полотен геомембрани поділяються на зварні та склеювані.

             

Основні різновиди геомембран

У заводських умовах, як правило, геомембрану згортають у формат рулону та покривають захисною упаковкою. Рулони геомембран можуть вироблятися шириною 12 м, а по товщині геомебран можуть вироблятися від 0,3 до 3мм. Геомембрани товщиною більше 3 мм можуть вироблятися і поставлятися вже у вигляді листів.

У гідротехніці та екології, як правило, застосовують одношарові гладкі мембрани, окремі полотна яких зварюють спеціальним обладнанням.

Відмінною рисою геомембран з HDPE та LDPE (Geosvit ® HDPE, Geosvit ® LDPE) є високий ступінь подовження при навантаженнях (як правило, від 600% до 800%) та довговічність (від 25 до 100 років), що дозволяє максимально довго зберігати цілісність та непроникність шару геомембрани. Поєднання цих показників дозволяє застосовувати геомембрани практично у всіх видах будівництва.

       

Застосування геомембран у різних сферах будівництва

Хімічна інертність таких геомембран і висока стійкість до хімічних сполук дозволяє контактувати як з чистою водою, так і з агресивним середовищем, що істотно розширює сфери їх застосування.

Основна сфера застосування геомембран — створення ізоляційних систем та протифільтраційних екранів. Цільове призначення геомембрани знаходять на таких об’єктах як:

  •  – полігони твердих побутових та промислових відходів при новому будівництві, їх розширенні та рекультивація;
  •  – хвостосховища (відвали порожньої породи) кар’єрів, шахт та гірничозбагачувальних підприємств;
  •  – шламосховища промислових підприємств;
  •  – золовідвали теплоелектростанцій;
  •  – накопичувачі (лагуни) для фермерських та агрогосподарств;
  •  — греблі польдерів та інші протипаводкові споруди;
  •  – водотривкі греблі;
  •  – водойми та резервуари для меліорації та зрошення;
  •  – Декоративні ставки та водойми;
  •  – Водопропускні канали;
  •  – Пожежні резервуари;
  •  – Резервуари зберігання питної води.

Також мембрани успішно застосовують у дорожньому будівництві для створення водонепроникних шарів для тунелів та підземних паркінгів.

Шипоподібні мембрани, як правило, застосовують як захист основної гідроізоляції і для створення дренажного шару, спільно з шаром геотекстилю. Цільове призначення шипоподібні мембрани знаходять у промислово-цивільному секторі будівництва для створення конструкцій вертикальних (пристінних) та горизонтальних (пластових) дренажів підземних частин будівель та споруд.

    

Шипоподібні геомембрани у конструкціях дренажів

Специфічним застосуванням може бути виконання нашарованих перехоплюючих дренажів у конструкції ґрунтових насипів дамб, а також при будівництві на ґрунтах з високим рівнем ґрунтових вод та при рекультивації земель (наприклад, полігонів відходів).

         

Геомембрани у різних сферах будівництва

Переваги використання геомембран у різних галузях будівництва:

  •  – Легкість та швидкість укладання (швидкість укладання 2500 м 2  за 1 робочу зміну) суттєво скорочується термін введення в експлуатацію об’єкта;
  •  – економічна вигода: зниження капітальних витрат на гідроізоляцію до 60% порівняно зі створенням гідроізоляційного шару з глини (глиняний замок);
  •  – Довговічність гідроізоляції: від 25 до 100 років від дня встановлення, що відповідає нормативним вимогам України;
  •  — Хімічна стійкість гемомебран із HDPE (LDPE) допускає їх застосування в агресивних середовищах екологічно небезпечних об’єктів.
  •  – Однорідність властивостей у будь-якій точці протифільтраційного екрану гарантує екологічну безпеку;
  •  — Екологічна чистота та стабільність сировини HDPE (LDPE) уможливлює застосування геомембран як ізоляції резервуарів для чистої води питної якості.
  •  — Висока еластичність полегшує роботу з монтажу.

Фахівці нашої компанії мають багаторічний досвід використання геомембран для різних галузей будівництва і завжди можуть допомогти Вам здійснити підбір оптимального різновиду матеріалу.

GeoSvit®HDPE – рулонний полімерний водонепроникний бар'єр, виготовлений із первинної сировини поліетилену високої щільності (HDPE) за екструзійною технологією. Геомембрани GeoSvit®HDPE відносяться до геосинтетичних матеріалів, які виконують ізолюючу (бар'єрну) функцію. Геомембрани виробляють різних марок із товщиною полотна від 0,5мм до 3,0мм, що дозволяє оптимізувати вибір під час створення конструкції системи гідроізоляції. Залежно від товщини полотна змінюється стійкість геомембрани до пробивання.
ІЗОЛІТ® - полімерна водонепроникна дренажна геомембрана, виробництва компанії Interplast (Німеччина), виготовлена ​​з первинної високоякісної сировини (гранулат) – поліетилену високої щільності (HDPE). Матеріал є рулонною геомембраною з систематично розташованими виступами у вигляді усіченого конуса діаметром 18 мм і висотою 8мм.

Застосовується в: Ландшафтне будівництво 

Xavan® (Ксаван) – спеціальна геомембрана для створення штучних водойм, яка виготовлена ​​унікальним способом виробництва концерну Du Pont, Люксембург. Відмінною особливістю мембрани Xavan® є те, що вона складається з трьох шарів: внутрішній шар із термічно скріпленого поліпропілену, подібного до матеріалу TYPAR® SF, покритий з обох боків термопластичним олефіном.

Застосовується в: Ландшафтне будівництво 

Геомембрана Junifol® HDPE (Юніфол) – рулонна гідроізоляція (полімерна геомембрана) із поліетилену високої щільності (HDPE) виробництва компанії JUTA (Юта, Чехія). Геомембрани Junifol ® HDPE більше підходять для гідроізоляції по ґрунту та бетону як на горизонтальних, так і похилих поверхнях, на вертикальних бетонних поверхнях (особливо у цивільному будівництві) більш доцільно застосовувати бентонітові мати і ПВХ-мембрани.
Задайте питання нашим експертам!