Використання тканого високоміцного геотекстилю Kortex®GT є одним з найефективніших методів підвищення несучої здатності, насамперед там, де механічні властивості місцевого ґрунту не можуть забезпечити необхідний рівень стабільності та стійкості насипу
Основною функцією тканого геотекстилю в дорожньому будівництві є підвищення несучої здатності слабких основ при спорудженні ґрунтових насипів автомобільних доріг або залізничних колій.
Спорудження високого насипу на слабкій основі
Області застосування геотекстилю Kortex® GT
- Армування насипів автомобільних доріг, армування насипів залізничних колій, злітно-посадкових та рулійних смуг аеропортів.
- Влаштування насипів на слабких основах.
- Підвищення стійкості укосів високих насипів та запобігання їх розповзанню.
- Влаштування насипів на пальових основах.
- Посилення всіх типів слабких основ.
При будівництві горизонтальних лінійних споруд, таких як насипи, тканий геотекстиль Kortex®GT використовуються для збалансування їхнього нерівномірного осаду, сприйняття навантаження від вищележачих шарів, а також для зменшення товщини шару дорожчих великофракційних матеріалів.
Геосинтетичні обойми з тканого геотекстилю в основі насипів використовуються як при новому будівництві, так і при реконструкціях автомобільних доріг, коли споруджуються насипи поверх існуючих або при розширенні насипів для врівноваження їх осаду.
Посилення основ під час реконструкції автошляхів
При спорудженні насипів на перезволожених ґрунтах влаштування геосинтетичної обойми з тканинного геотекстилю Kortex® GT із заповненням дренажним матеріалом (пісок, відсів, піщано-гравійна суміш) забезпечує довготривалий дренажний шар в основі. Конструкція цього шару буде обмежувати капілярне підняття вологи, забезпечувати відведення надлишкової вологи як з ґрунту насипу так і з ґрунту основи. Завдяки дренажним обоймам можна значно скоротити час консолідації (осадки) ґрунту основи під конструкцією.
Замкнена дренажна обойма в основі насипу
Переваги використання геотекстилю Kortex® GT
- Підходить для армування дрібнозернистих ґрунтів.
- Низький коефіцієнт повзучості забезпечує довготривалу надійну роботу геотекстилю.
- Збільшення коефіцієнта надійності та стійкості насипів.
- Можливість виконувати земляні роботи навіть у зимовий час.
- Разом з функцією посилення та армування виконує також функції поділу та фільтрації.
- Висока межа міцності на розрив при низькому відносному видовженні.
- Зменшення обсягу земляних робіт.