Ґрунти та зернисті шари (щебінь, пісок, піщано-гравійна суміш) мають відносно низьку міцність на розтяг, таким чином вони не здатні сприймати всі зусилля, що виникають у ґрунтовому шарі від зовнішнього навантаження. Зусилля розтягу, що виникають у шарі, можуть сприйматися при використанні жорстких екструдованих двовісних геоґраток Tenax 3D Grid XL. Застосовані геоґратки діють як армуючий елемент, тому в даному випадку ми говоримо про армування грунтів або незв’язних зернистих матеріалів.
Геоґратки Tenax 3Dgrid у дорожньому будівництві застосовуються для:
- Армування слабких основ насипів автомобільних доріг, паркувань, залізничних колій та злітно-посадкових смуг аеропортів.
- Армування основ дорожнього одягу автомобільних доріг.
- Як армуючий та анкеруючий елемент при спорудженні підпірних конструкцій з використанням габіонів або облицювальних блоків.
- Армування всіх типів слабких основ.
Посилення основи насипу
Посилення основи на перезволожених ґрунтах
Жорсткі геоґратки Tenax® 3D Grid XL можуть застосовуватися як при новому будівництві автомобільних доріг, так і при їх реконструкції. Актуальне застосування геоґраток при спорудженні нових смуг руху або нових проїздів поряд із існуючими. У цьому випадку застосування жорстких геоґраток Tenax® 3D Grid XL в основі нового проїзду або в основі дорожнього одягу дозволить уникнути нерівномірних просадок конструкції насипу або дорожнього одягу.
Посилення основ при реконструкції доріг
Широко застосовується армування жорсткими геоґратками Tenax® 3D Grid XL зернистих основ конструкцій дорожніх одягів автомобільних доріг та різноманітних парковок. За рахунок збільшеного розміру комірок та потовщеного ребра геоґратка ідеально підходить для армування щебеневих шарів фракцією до 70 мм.
У процесі будівництва та експлуатації на зернисті шари дорожнього одягу (щебінь або щебеневі суміші) діють значні вертикальні та горизонтальні зусилля як від технічного транспорту, так і від автомобілів, внаслідок чого ці шари можуть вдавлюватися в основу або зсуватися у горизонтальній площині. Через просідання в зернистих шарах основи дорожнього одягу можуть виникати деформації на поверхні асфальтобетонних шарів покриття. Така проблема актуальна не тільки для автомобільних доріг, а й для стоянок та місць для паркування біля логістичних комплексів та торгівельно-розважальних центрів, коли на поверхню покриття тривалий час діє статичне нерухоме навантаження від великовантажних транспортних засобів.
Армування основ дорожнього одягу
Дуже ефективним є застосування геоґраток для армування зернистих шарів конструкцій дорожнього одягу на ділянках крутих підйомів або спусків дороги. У цьому випадку геоґратка крім армування щебеневого шару перешкоджатиме його зсуву, оскільки на ділянках спуску або підйому автомобільної дороги на шари основи передаються значні навантаження зсуву. За рахунок геометричних розмірів комірки та ребер самої геоґратки щебеневий матеріал добре заклинюється в комірках, а сама геоґратка витримує значні розривні зусилля без пошкодження.
Застосування жорстких двовісних геоґраток Tenax® 3D Grid XL дозволить обмежити вдавлювання зернистих шарів у шари підстилаючих основи, а також значно збільшити стійкість цих шарів до зсуву.
Жорсткі геоґратки також знайшли своє застосування при будівництві тимчасових під’їзних доріг. Оскільки даний тип доріг будується без верхнього покриття, тобто в конструкції в основному присутній тільки один щебеневий шар, то в період опадів основа цих доріг сильно перезволожується і від навантажень будівельної техніки щебеневий шар просто вдавлюється в слабкий грунт перезволоженої основи. При використанні геоґратки окремо, або спільно з геотекстильним шаром, що фільтрує, щебінь заклинюється в осередках геоґратки і вона працює як арматура, що дозволяє забезпечити максимальний комфортний проїзд для будівельної техніки.
Тимчасова або під’їзна дорога
Тимчасова дорога на перезволожених ґрунтах основи
Переваги використання геоґратки Tenax® 3D Grid XL
- Поліпшує механічні властивості ґрунтів основи.
- Дозволяє використовувати під час будівництва невідповідні за своїми фізико-механічними характеристиками види ґрунтів.
- Можливість будівництва у складних обмежених інженерно-геологічних умовах.
- Зменшує кількість зернистих матеріалів (щебінь, піщано-гравійна суміш).