Сторінки: Технологія укладання геомембрани Xavan

Технологія укладання геомембрани Xavan

Технологія укладання геомембрани Xavan

Підготовка основи:

 • Підготовлена ​​поверхня шару, що підстилає під  Xavan ®   , повинна бути без гострих кутів і виступів, очищеної від рослинності, сміття, каміння або іншого матеріалу, який може пошкодити полотнище матеріалу.
 • Якщо котлован викопаний давно і в ньому є жива рослинність, її потрібно обов’язково протруїти, щоб уникнути подальшого спучування геомембрани.
 • По периметру котловану штучного водоймища, що формується, повинна бути викопана анкерна траншея (40см х 40см) для подальшої фіксації в ній випусків  геомембрани  Xavan ®  за допомогою засипки.
 • Рух механізмів та автотранспорту по підготовленому шару, що підстилає, забороняється.

Монтаж плівки слід проводити лише на щільній, рівній та гладкій поверхні без гострих виступів. Якщо потрібно провести монтаж плівки на грубій поверхні, необхідно забезпечити наявність прокладки з геотекстилю:

Послідовність укладання геомембрани Xavan - фото 1  Послідовність укладання геомембрани Xavan - фото 2  Послідовність укладання геомембрани Xavan - фото 3

Послідовність укладання геомембрани Xavan

В якості захисного шару, що підстилає геомембрани  Xavan ®  рекомендується використовувати голкопробивний геотекстиль. Укладання захисного шару геотекстилю слід проводити рівномірно по всій площі планованого укладання  геомембрани Xavan® .

Укладання захисного шару геотекстилю роблять з наступним вирівнюванням для ліквідації складок і загинів матеріалу.

Укладання голкопробивного геотекстилю повинно проводитися безпосередньо перед укладанням полотнищ геомембрани  Xavan ® ,  щоб запобігти утворенню скупчень атмосферної води на шарі геотекстилю за несприятливих погодних умов.

Укладання гідроізоляційної плівки Xavan :

 • На попередньо підготовлену поверхню полотно геомембран укладають вручну або за допомогою спеціальних траверс для укладання.
 • Для забезпечення водонепроникності гідроізоляції в місцях стикування рулонів геомембрани, матеріал укладається з нахлестом не менше 10 см. Поверхня геомембрани в зоні нахлесту має бути чистою та знежиреною.

Укладання геомембрани на вертикальну бетонну поверхню:

 • На вертикальну поверхню геомембрана укладаються з нахлестом 15 див.
 • Для підвищення гідроізоляційних властивостей штучної водойми (до початку укладання геомембрани) рекомендуємо додатково монтувати до бетонної стіни бутилову  стрічку Xavan® . Монтаж бутилової стрічки проводиться горизонтально по всьому периметру водоймища за допомогою дюбелів.
 • Випуски геомембрани закріплюються в пазухах анкерної траншеї за допомогою ґрунтово-піщаного засипання.

Геомембрану Xavan ®  у місцях нахлестов можна скріплювати шляхом формування зварних швів, використовуючи технології термічного зварювання, які забезпечать найкраще з’єднання та найвищу міцність шва.

Термічне зварювання Xavan® .

Рекомендована температура повітря при зварюванні не нижче +5 0 С, відносна вологість повітря не більше 85%. Перш ніж розпочати зварювання, необхідно провести випробування на матеріалі, призначеному для зварювання. Під час проведення випробувань на зварювальному апараті мають бути встановлені всі параметри, необхідні для зварювання (температура, швидкість, сила стиснення).

Екструзійне зварювання – проводиться за допомогою зварювального апарату подвійного шва – формується подвійний шов зі швидкістю 2 м/хв. при температурі 390 0 С та силі стиснення 300Н.

Зварювання гарячим клином  –  проводиться за допомогою зварювальної машини типу Triac PID – проводиться вулканізація зі швидкістю 1,6 м/хв. при температурі 270 ° С.

Геомембрану  Xavan ®  також дуже легко склеїти двосторонніми клеючими бутиловими або бутилкаучуковими стрічками .

Послідовність склеювання геомембрани Xavan стрічками - фото 1

Послідовність склеювання геомембрани Xavan стрічками.

Для укладання геомембрани  Xavan ®    необхідні наступні допоміжні матеріали:

 • зварювальний апарат подвійного шва або апарат типу Triac PID (будівельний фен);
 • ніж;
 • маркери або крейда;
 • рулетка;
 • дюбеля;
 • монтажний пістолет.
Xavan® (Ксаван) – спеціальна геомембрана для створення штучних водойм, яка виготовлена ​​унікальним способом виробництва концерну Du Pont, Люксембург. Відмінною особливістю мембрани Xavan® є те, що вона складається з трьох шарів: внутрішній шар із термічно скріпленого поліпропілену, подібного до матеріалу TYPAR® SF, покритий з обох боків термопластичним олефіном.