Xavan®

Xavan ®  (Ксаван)  –  спеціальна  геомембрана для створення штучних водойм, яка виготовлена ​​унікальним способом виробництва концерну Du Pont, Люксембург.

Геомембрана  Xavan ®  відноситься до геосинтетичних матеріалів, що виконують функцію гідроізоляції.

Відмінною особливістю мембрани  Xavan ®  (Ксаван) є те, що вона складається з трьох шарів: внутрішній шар із термічно скріпленого поліпропілену, подібного до матеріалу  TYPAR ®  SF , покритий з обох боків термопластичним олефіном. Таким чином, прошарок з поліпропілену забезпечує своєрідне армування – перешкоджає механічному пошкодженню та проростанню коріння, а два шари олефіну забезпечують гнучкість та надійний гідроізоляційний захист матеріалу  Xavan ® .

Геомембрана Xavan під час створення декоративних водойм - фото 1  Геомембрана Xavan під час створення декоративних водойм - фото 2  Геомембрана Xavan під час створення декоративних водойм - фото 3

Геомембрана Xavan під час створення декоративних водойм.

На сьогоднішній день у світі та в Україні існує кілька різновидів плівок для водойм. І переважно застосовується геомембрана, товщиною 1-1,5 мм. Геомембрана  Xavan ®  має меншу товщину – 0,85 мм, не поступаючись при цьому аналогам із більшою товщиною за своїми характеристиками. Виробник зміг досягти такої товщини матеріалу, що дозволяє тепер суттєво економити витрати при доставці матеріалу, та час її укладання. При цьому є спеціальні стрічки, які дозволяють склеїти два полотна  Xavan ® .

Необхідно зауважити, що плівку  Xavan ®   можна використовувати у водоймищах для розведення та утримання риб. Матеріал абсолютно екологічний та безпечний для навколишнього середовища.

Основною сферою застосування геомембрани Xavan ®  є створення гідроізоляційної чаші штучного декоративного водоймища.

Створення штучної водойми з геомембраною Xavan - фото 1  Створення штучної водойми з геомембраною Xavan - фото 2  Створення штучної водойми з геомембраною Xavan - фото 3  Створення штучної водойми з геомембраною Xavan - фото 4

Створення штучної водойми з геомембраною Xavan

Основні технічні характеристики геомембрани Xavan®

ХарактеристикиредЗначення
Питома вагаг/м2670
Товщинамм0,85
Міцність на розтягуваннякН/м8,5
Граничне подовження%38,5
Міцність швівкН/м7,5
Міцність на проколюванняН312
Опір пробою ø5ммН177
Опір пробою ø9ммН334
Конусове зануреннямм15,5
Міцність на розрив під час надуваннякПа1,03
Водонепроникність%100
Гнучкість при низьких температурахоС— 40
Ширина полотнам4;6;8;12
Довжина полотнам33

Переваги використання геомембрани Xavan

  • висока міцність матеріалу;
  • унікальність структури геомембрани, завдяки чому матеріал має високу межу міцності, попереджаючи можливість пошкодження;
  • різноманітність геометричних параметрів ширини полотна;
  • легкість монтажу.

Укладання геомембрани Xavan

Підготовлена ​​поверхня шару, що підстилає під Xavan®, повинна бути без гострих кутів і виступів, очищеної від рослинності, сміття, каміння або іншого матеріалу, який може пошкодити полотнище матеріалу. Якщо котлован викопаний давно і в ньому є жива рослинність, її потрібно обов'язково протруїти, щоб уникнути подальшого спучування геомембрани.

Застосування геомембрани Xavan

Геомембрана Xavan® у ландшафтному будівництві та благоустрої територій застосовується при спорудженні декоративних водойм, струмків, водоспадів, зимових садів та садів на дахах. Xavan® - є міцним і стійким до фізичних пошкоджень матеріалом за рахунок того, що матеріал має армуючий прошарок, який покритий з двох сторін спеціальним полімером.