Підготовка основи:
Підготовлена поверхня підстилаючого під Xavan® шару, повинна бути без гострих кутів і виступів, очищена від рослинності, сміття, каміння або іншого матеріалу, який може пошкодити полотно матеріалу.
Якщо котлован викопаний давно і в ньому є жива рослинність, її потрібно обов’язково протруїти, щоб уникнути подальшого спучування геомембрани.
По периметру котловану штучного водоймища повинна бути викопана анкерна траншея (40х40см) для подальшої фіксації в ній випусків геомембрани Xavan® за допомогою засипки.
Рух механізмів та автотранспорту по підготовленій підстилаючій поверхні забороняється.
Монтаж плівки слід проводити лише на щільній, рівній та гладкій поверхні без гострих виступів. Якщо потрібно провести монтаж плівки на грубій поверхні, необхідно забезпечити наявність захисного шару з геотекстилю:
Послідовність вкладання геомембрани Xavan
В якості захисного підстилаючого шару геомембрани Xavan® рекомендується використовувати голкопробивний геотекстиль. Вкладання захисного шару геотекстилю слід проводити рівномірно по всій площі запланованого вкладання геомембрани Xavan®.
Вкладання захисного шару геотекстилю проводять з наступним вирівнюванням для ліквідації складок та загинів матеріалу.
Вкладання голкопробивного геотекстилю повинно проводитися безпосередньо перед вкладанням полотен геомембрани Xavan®, щоб запобігти утворенню скупчень атмосферної вологи на шарі геотекстилю за несприятливих погодних умов.
Вкладання гідроізоляційної плівки Xavan:
- На попередньо підготовлену поверхню полотно геомембран вкладають вручну або за допомогою спеціальних траверс для вкладання.
- Для забезпечення водонепроникності/гідроізоляції в місцях стикування рулонів геомембрани, матеріал вкладається з напуском не менше 10 см. Поверхня геомембрани в зоні напуску має бути чистою та знежиреною.
Вкладання геомембрани на вертикальну бетонну поверхню:
- На вертикальну поверхню геомембрани вкладаються з напуском 15 см.
- Для підвищення гідроізоляційних властивостей штучного водоймища (до початку вкладання геомембрани) рекомендуємо додатково монтувати до бетонної стіни бутилову стрічку Xavan®. Монтаж бутилової стрічки проводиться горизонтально по всьому периметру водоймища за допомогою дюбелів.
- Випуски геомембрани закріплюються в пазухах анкерної траншеї за допомогою ґрунтово-піщаної засипки.
Геомембрану Xavan® у місцях напусків можна скріплювати шляхом формування зварних швів, використовуючи технології термічного зварювання, які забезпечать найкраще з’єднання та найвищу міцність шва.
Термічне зварювання Xavan®.
Рекомендована температура повітря при зварюванні не нижче +5 0С, відносна вологість повітря не більше 85 %. Перш ніж розпочати зварювання, необхідно провести випробування на матеріалі, призначеному для зварювання. Під час проведення випробувань на зварювальному апараті мають бути встановлені всі параметри, необхідні для зварювання (температура, швидкість, сила стиснення).
Екструзійне зварювання – проводиться за допомогою зварювального апарату подвійного шва – формується подвійний шов зі швидкістю 2 м/хв, при температурі 3900С та силі стиснення 300 Н.
Зварювання гарячим клином – проводиться за допомогою зварювальної машини типу Triac PID – проводиться вулканізація зі швидкістю 1,6 м/хв. при температурі 2700С.
Геомембрану Xavan® також дуже легко склеїти двосторонніми клеючими бутиловими або бутилкаучуковими стрічками.
Послідовність склеювання геомембрани Xavan стрічками
Для вкладання геомембрани Xavan® необхідні наступні допоміжні матеріали:
- зварювальний апарат подвійного шва або апарат типу Triac PID (будівельний фен);
- ніж;
- маркери або крейда;
- рулетка;
- дюбеля;
- монтажний пістолет.